OCH! To już niedługo- zapowiedź XVI edycji OCH! Film Festiwalu

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: OCH! To już niedługo- zapowiedź XVI edycji OCH! Film Festiwalu Imprezy cykliczne sochaczew
+3

OCH! To już niedługo- zapowiedź XVI edycji OCH! Film Festiwalu

Już niedługo, w lutym startuje kolejna edycja Och! Film Festiwal w Łowiczu.

Będzie to już 16 odsłona tego wydarzenia.

Jak zwykle organizatorzy postarali się nas zaskoczyć ciekawymi propozycjami filmowymi, koncertami, spotkaniami z twórcami i różnymi pobocznymi eventami.

To prawdziwe święto dla kinomaniaków i kulturożerców. Przez cały miesiąc Łowicz będzie stolicą polskiego kina. Mamy nadzieję, że nasi mieszkańcy również będą czynnie uczestniczyli w festiwalu.

A już teraz możemy pochwalić się sochaczewskimi akcentami na festiwalu. Otóż audycja „Kulturka Musi Być” i Radio Sochaczew sprawują oficjalny patronat nad imprezą.

Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu.

PROGRAM XVI edycji OCH! Film Festiwalu


1.02 nd DZIKIE HISTORIE g.19.15 film otwarcia (Argentyna) - to czarna komedia z wyraźnie zaznaczonymi problemami współczesności, w której ekranowa agresja jest rozładowywana przez dużej klasy humor. Argentyński kandydat do Oskara w reżyserii Damiana Szifrona.
2.02 pn DZIKIE HISTORIE g.19.15
3.02 wt LEWIATAN g.19.15 (Rosja) - LEWIATAN jest oskarżeniem współczesnej wersji rosyjskiego samowładztwa depczącego prawa obywatelskie oraz bezkompromisowym atakiem na sojusz putinizmu i Kościoła prawosławnego. Film obnaża religijno-patriotyczną hipokryzję duchowieństwa, które mieniąc się obrońcą Rosji i uzdrowicielem jej duszy, wspiera autorytarny reżim i korzysta z pomocy gangsterów będących na jego usługach. Film nie został do tej pory pokazany rosyjskiej publiczności w kinach, a dzięki "pewnemu" przypadkowi kandyduje do Oskara.
4.02 śr LEWIATAN g.19.15
5.02 cz KAPITAŁ LUDZKI g.19.15 (Włochy) - to film, któremu udaje się zwodzić widza przez prawie dwie godziny starannie opowiedzianą historią czerpiącą garściami z klasyki czarnego kryminału oraz poruszającymi wybuchami wielkich emocji, lecz najważniejszy, najbardziej bolesny i pozostawiający bliznę na psychice cios zostaje wyprowadzony w zasadzie dopiero na napisach końcowych. Jest to bowiem jeden z tych obrazów, które nie atakują publiczności co kilka minut natarczywymi morałami. Subtelnie wnikają za to pod skórę i pozostawiają każdemu widzowi z osobna dotarcie do esencji tego, o czym prawią. Najlepszy włoski film ostatniego roku !!! 
6.02 pt KAPITAŁ LUDZKI g.19.15
7.02 sb BRUD g.19.15 tylko jeden seans! (Wlk.Brytania) - hardcore’owa komedia ???. Film autorstwa twórców "Trainspotting" to historia Bruce’a Robertsona, detektywa, który w drodze na szczyt nie cofnie się przed niczym. W rolę zdeprawowanego policjanta wcielił się James McAvoy, a partnerują mu największe gwiazdy brytyjskiego kina. 
8.02 nd koncert Wojtek Mazolewski Quintet 19.00 - Najnowszy album Wojtka Mazolewskiego "Polka" to nie tylko hołd złożony kobiecości, ale także płyta pełna emocji, znakomitego brzmienia, pięknych melodii i wirtuozerii.Tak o albumie mówi sam Wojtek: „Oddaję w Wasze ręce płytę pełną pasji i emocji. Zabieram Was w podróż. Odwiedzając kolejne inspirujące miejsca, zastanawiam się, kim jest POLKA w dzisiejszym świecie?...Ta nostalgiczna, szalona i kontemplacyjna muzyczna opowieść jest naszą odpowiedzią na to pytanie.POLKA to dla mnie synonim wielkiej mocy i życiowej energii. To uosobienie piękna, odwagi i pasji. Ta płyta to hołd dla wszechobecnej kobiecej aury. Emanuje z niej miłość i ciepło. Z tym kojarzy mi się pierwiastek kobiecy, który wiruje w moim życiu od zawsze, wiele mu zawdzięczam”. Koncert zaplanowaliśmy w niedzielę 8 lutego. Skład zespołu: Oskar Torok - trąbka, Marek Pospieszalski - saksofon, Joanna Duda - instrumenty klawiszowe, Kuba Janicki - perkusja, Wojtek Mazolewski – kontrabas.
9.02 pn WHIPLASH g.19.15 (USA) -  To jest film o bólu sta­wa­nia się wiel­kim ar­ty­stą, i to jest film, który boli, bo jest tak zro­bio­ny, żeby bolał. Bar­dzo rzad­ko zda­rza mi się w kinie (...) żeby nie móc ode­rwać się od ekra­nu ani na chwi­lę - za­chwy­ca się "Whi­plash" To­masz Ra­czek. To nie żadna lekka, schematyczna opowiastka o trudnych początkach, pojętnym uczniu i błyskotliwym mentorze. Jazz to nie przelewki - o "Whiplash" krytycy mówią, że to psychologiczny dramat, który ogląda się jak thriller. Whiplash to zdobywca Grand Prix 3.0 edycji najważniejszego festiwalu kina niezależnego - Sundance w USA oraz nagrody publiczności.
10.02 wt WHIPLASH g.19.15
11.02 śr PRZEBOJE I OLDBOJE g.19.15 (Czechy) - PREMIERA - historia czterech muzyków, których rockowa kapela "SMOKE" rozpadła się w niewyjaśnionych okolicznościach w 1972 roku, i którzy - z różnych względów - po latach, zdecydowali się na spektakularny powrót na scenę. Reaktywacja zespołu daję muzykom nową energię do działania i szanse na "drugie rockowe życie". W rezultacie muzycy ujawniają swój wielki sekret - powód dla którego zespół rozpadł się przed laty. "Przeboje i Oldboje" - to czeska ciepła, pełna humoru opowieść o męskiej przyjaźni, sławie i jej przemijaniu, miłości do muzyki, radości koncertowania na żywo.
12.02 cz PRZEBOJE I OLDBOJE g.19.15
13.02 pt WYSPA KUKURYDZY |Simindis kundzuli, reż. Giorgi Owaszwili, Gruzja/Węgry/Czechy 2014, 100’
Zwycięzca MFF Karlovy Vary 2014. Rok 1992, trwa wojna gruzińsko-abchaska. Na jednej z sezonowych wysepek na granicznej rzece Inguri stary rolnik i jego nastoletnia wnuczka chcą uprawiać kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że na wysepce ukrył się młody gruziński żołnierz Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy. 
14.02 sb TO WŁAŚNIE SEX g.19.15 * (Australia) - PREMIERA - bohaterami tego znakomitego filmu australijskiego jest kilka par, które starają się odświeżyć swoje związki i zmagają się z różnymi problemami, głównie natury seksualnej.
14.02 sb koncert Phillip Bracken (Australia) 21.00 Klub Pracownia - W twórczości Phillipa Brackena słychać wędrownego ducha, meandrującego pomiędzy stylami takimi jak indie roots, blues, jazz czy soul alternatywny z domieszką muzyki ambient. Eteryczny, pełen ciepła głos wydaje się być zarazem swoiście pierwotny, surowy. Rytmy odzwierciedlone w gitarze zmieniają się od spokojnych poprzez intensywne aż do hipnotycznych, często będąc mieszanką wszystkich trzech. Phil tworzy muzyczne krajobrazy, które chwilami wydają nam się znajome. Chciałoby się podążyć za jego głosem do miejsc, które widzimy oczami wyobraźni.
15.02 nd koncert Skubas g.19.00 - SKUBAS to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu, do tej pory znany głównie z kooperacji ze Smolikiem, tym razem zaskakuje w zupełnie nowej odsłonie. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge'owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.
16.02 pn DZIKA DROGA g.19.15 * (USA) - PREMIERA - ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach ( śmierć matki, rozpad małżeństwa) i wyrusza na samotną wyprawę w niebezpieczne góry, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.
17.02 wt DZIKA DROGA g.19.15 *
18.02 śr SAMBA g.19.15 (Francja) - PREMIERA - Samba i Alice pochodzą z dwóch różnych światów. On pracuje na zmywaku w paryskim hotelu, ona jest woluntariuszką, która po latach pracy w korporacji postanowiła przewartościować swoje życie i pomagać ludziom. Gdy wskutek biurokratycznej pomyłki Samba trafia do aresztu, jego sen o lepszym życiu pryska, a co więcej grozi mu przymusowa deportacja z Francji. Alice postanawia mu pomóc za wszelką cenę, ale żeby to zrobić będzie musiała nie tylko przekroczyć granice prawa, ale też odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie przebiega granica między zaangażowaniem i poczuciem misji, a głębokim uczuciem…
19.02 cz SAMBA g.19.15
20.02 pt ZIARNO PRAWDY g.19.15 (Polska) - W Sandomierzu dochodzi do tajemniczej zbrodni. Stróże prawa pod wodzą Teodora Szackiego rozwiązują zagadkę morderstwa.
21.02 sb ZIARNO PRAWDY g.19.15
22.02 nd koncert Katarzyna Groniec g.19.00 - „ZOO” to tytuł koncertu z muzycznego spotkania z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną, będą to m.in. "Wielka woda", "Kokaina", "Dzikuska", "ZOO", "Piosenka o życiu ptasim". Piosenki zaaranżował Łukasz Damrych (klawisze). W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak(perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17 Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r.
23.02 pn MANDARYNKI g.19.15 tylko jeden seans (Estonia) - Jesień w Abchazji jest piękna - zalesione wzgórza, morze, w sadach dojrzewają mandarynki. Ale jesień w 1992 roku jest inna. Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Trwa wojna. Ludzie uciekają. W jednej z wiosek zostają tylko dwaj mieszkańcy, bezstronni Estończycy. Markus nie uciekł, bo chce zebrać mandarynki z sadu, chociaż Ivo, jego sąsiad, jest przeciwny zbiorom w czasie wojny. Tymczasem działania wojenne są coraz bliżej, aż trafiają pod ich drzwi. Kiedy cichną strzały Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Ahmeda. Pomimo niebezpieczeństwa, zabiera go do domu i opatruje. Kiedy Markus grzebie zabitych Gruzinów, również znajduje wśród nich jednego żywego. Teraz każdy z plantatorów mandarynek ma pod swoim dachem rannego żołnierza - zagorzałych wrogów. Zaczyna się wojna… Nagroda Publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego, estoński kandydat do Oskara
24.02 wt LITEWSKI PRZEKRĘT g.19.15 (Litwa) - PREMIERA - film opowiada historię czterech przyjaciół: Johna, Bena, Tima i Michaela, którzy po pierwszym wspólnym napadzie rabunkowym, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, trafiają na koniec świata, czyli do jednego z krajów Europy Wschodniej, pełnego prostytutek, przemytników, skorumpowanych policjantów, taniego piwa i chorych fantazji. Aby ocalić życie, przyjaciele muszą nie tylko doświadczyć kulturowego szoku, ale również odkryć na nowo wartość łączącej ich przyjaźni.
25.02 śr LITEWSKI PRZEKRĘT g.19.15
26.02 cz DUMNI I WŚCIEKLI g.19.15 (Wlk.Brytania) - PREMIERA - DUMNI I WŚCIEKLI - Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki z Londynu. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń?
27.02 pt Anna Maria Jopek Quartet – koncert finałowy
28.02 sb DUMNI I WŚCIEKLI g.19.15 film zamknięcia
SEKCJA ALTER OCH! (Klub Pracownia)
31.01 JAPONIA W NATARCIU (Atak ludzi grzybów, Zniszczyć wszystkie potwory) 21.30
1.02 TURECKIE ZAMIENNIKI ( Kara Simsek, Ac Kartallar) 21.30
6.02 BLONDWŁOSI HEROSI ( Flash Gordon, Władcy wszechświata) 21.30
7.02 Mov(i)e Party – filmowa impreza taneczna 21.30
13.02 KRWAWY PIĄTEK (Story of the Ricky, Noc pełzaczy) 21.30
20.02 KONCERT ŁYDKA GRUBASA 21.30
21.02 KLIP WARS - Pojedynek na klipy muzyczne  21.30
28.02 Kula daje Fulla! - karciana impreza taneczna 21.30

+ KRYTYK KRYTYKOWI KRYTYKIEM 3.02 Odc. 1. Sci-Fi, 10.02 Odc. 2. Horror, 17.02 Odc. 3. Musical, 24.02 Odc. 4. Komedia

BILETY / KARNETY OCH! 2015


 • 13-14 stycznia (wtorek-środa) 16.00-21.00 – sprzedaż TYLKO karnetów na 14 filmów festiwalowych połączona z możliwością zakupu po 2 szt. biletów na wybrane imprezy towarzyszące.

 • od 15 stycznia (czwartek) 16.30-21.00 – wolna sprzedaż biletów na imprezy towarzyszące (maksymalnie jedna osoba może zakupić po 2 szt. na wybrane koncerty) oraz biletów i karnetów na filmy (bez ograniczeń). Sprzedaż trwa do wyczerpania puli 150 miejsc na poszczególny koncert i na poszczególne filmy w zależności od liczby festiwalowych projekcji. Wynika to z liczby miejsc w sali.
  KARNET 14 filmów/110 zł, BILET 1 film/10 zł

  KONCERTY:

 • Wojtek Mazolewski Quintet - 35 zł

 • Phillip Bracken (Australia) - 15 zł przed koncertem w Pracowni

 • Skubas - 40 zł

 • Katarzyna Groniec - 40 zł

 • Anna Maria Jopek Quartet- 50 zł

Więcej informacji na stronie: www.lok.art.pl/ i w audycji „Kulturka Musi Być”.

W związku z olbrzymim zainteresowaniem XVI edycją OCH! Film Festiwal, wprowadzamy dodatkowe seanse

 

7.02 sobota BRUD g.21.00
13.02 niedziela WYSPA KUKURYDZY 21.00
23.02 poniedziałek MANDARYNKI 17.00

Film TO WŁAŚNIE SEKS będzie miał tylko jeden pokaz 14 lutego (sobota), na który mamy już tylko dostawki w cenie 10 zł

 

wszystkie bieżące zmiany i newsy dostępne są na profilu Kina Fenix https://www.facebook.com/kinoFENIX

 

Po zmianach program imprezy wygląda następująco:

 


OCH! FILM FESTIWAL 1-28.02.2015 PROGRAM

1.02 nd DZIKIE HISTORIE g.19.15 film otwarcia (Argentyna)
2.02 pn DZIKIE HISTORIE g.19.15
3.02 wt LEWIATAN g.19.15 (Rosja)
4.02 śr LEWIATAN g.19.15...
5.02 cz KAPITAŁ LUDZKI g.19.15 (Włochy)
6.02 pt KAPITAŁ LUDZKI g.19.15
7.02 sb BRUD g.19.15 i 21.00 (Wlk.Brytania)
8.02 nd koncert Wojtek Mazolewski Quintet 19.00
9.02 pn WHISPLASH g.19.15 (USA)
10.02 wt WHISPLASH g.19.15
11.02 śr PRZEBOJE I OLDBOJE g.19.15 (Czechy)
12.02 cz PRZEBOJE I OLDBOJE g.19.15
13.02 pt WYSPA KUKURYDZY g. 19.15 i 21.00 (Gruzja)
14.02 sb TO WŁAŚNIE SEX g.19.15
14.02 sb koncert Phillip Bracken (Australia) 21.00 Klub Pracownia
15.02 nd koncert Skubas g.19.00
16.02 pn DZIKA DROGA g.19.15 * (USA)
17.02 wt DZIKA DROGA g.19.15 *
18.02 śr SAMBA g.19.15 (Francja)
19.02 cz SAMBA g.19.15
20.02 pt ZIARNO PRAWDY g.19.15 (Polska)
21.02 sb ZIARNO PRAWDY g.19.15
22.02 nd koncert Katarzyna Groniec g.19.00
23.02 pn MANDARYNKI g.17.00 i 19.15 (Estonia)
24.02 wt LITEWSKI PRZEKRĘT g.19.15 (Litwa)
25.02 śr LITEWSKI PRZEKRĘT g.19.15
26.02 cz DUMNI I WŚCIEKLI g.19.15 (Wlk.Brytania)
27.02 pt Anna Maria Jopek Quartet – koncert finałowy
28.02 sb DUMNI I WŚCIEKLI g.19.15 film zamknięcia

* Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w repertuarze filmowym

SEKCJA ALTER OCH! (Klub Pracownia)

31.01 JAPONIA W NATARCIU (Atak ludzi grzybów, Zniszczyć wszystkie potwory)
1.02 TURECKIE ZAMIENNIKI ( Kara Simsek, Ac Kartallar)
6.02 BLONDWŁOSI HEROSI ( Flash Gordon, Władcy wszechświata)
7.02 Mov(i)e Party – filmowa impreza taneczna
13.02 KRWAWY PIĄTEK ( Story of the Ricky, Noc pełzaczy)
20.02 KONCERT ŁYDKA GRUBASA
21.02 KLIP WARS - Pojedynek na klipy muzyczne
28.02 Kula daje Fulla! - karciana impreza taneczna

+ Krytyk krytykowi krytykiem 3.02 Odc. 1. Sci-Fi, 10.02 Odc. 2. Horror, 17.02 Odc. 3. Musical, 24.02 Odc. 4. Komedia


P.S. 19 stycznia o godzinie 20-ej w audycji „Kulturka Musi Być” (Radio Sochaczew- 94,9FM) gościł będę Macieja Malangiewicza, dyrektora Łowickiego Ośrodka Kultury i Dyrektora Och! Film Festiwal.ZAPRASZAMY!!!

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Lokalizacja wydarzenia
  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy