Od Kujawiaka do Oberka

/ 2 zdjęć
Zdjęcia i foto: Od Kujawiaka do Oberka Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 12 października Zespól Piosenki i Tańca „Iłowiaczek” reprezentował gminę Iłów podczas VIII Festiwalu Folkloru i Kultury Ziemi Kujawskiej i Mazowieckiej zorganizowanym tradycyjnie przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego.

         Do udziału w Festiwalu młodzież z Iłowa przygotowała instruktorka tańca Urszula Karazja oraz nauczyciel muzyki Piotr Jędraszczak. W piętnastominutowym programie (wymóg organizatora) zespół zaprezentował 5 utworów, które miały charakter pokazów wokalno – tanecznych bądź wystąpień solowych. Pośród prezentowanych pieśni znalazły się: „Ty pójdziesz górą” oraz „Cyt, cyt” (pokazy wokalno – taneczne), „Zajączek” (taniec z regionu Iłowa, który wykonała Nikola Kurpias), a także „Laura i Filon” (utwór wokalny w wykonaniu Natalii Kuźmińskiej i wreszcie „Ej przeleciał ptaszek” (utwór wokalny w wykonaniu Zuzanny Kurowskiej). Nagrodę dla Zespołu wręczył Wójt Gminy Iłów Roman Kujawa.

         Jak wyjaśniła Urszula Karazja - Zespół Piosenki i Tańca „Iłowiaczek” jest typową grupą wokalno taneczną istniejącą w szkole bez większych tradycji pokoleniowych. W zespole uczestniczą wszystkie dzieci, które chcą bawić się tańcem i piosenką. Uczą się okolicznościowych piosenek i na miarę swoich możliwości tańców oraz zabaw towarzyskich, a także ludowych. Nie można jednak -  jak wyjaśnia dalej instruktorka tańca porównać osiągnięć zespołów szkolnych prezentujących swe umiejętności podczas uroczystości szkolnych z osiągnięciami zespołów o wieloletnich tradycjach, koncertujących w różnych krajach Europy. Cieszymy się jednak, że jako społeczność szkolna możemy reprezentować Gminę Iłów na tak zaszczytnym Festiwalu – podsumowała Urszula Karazja.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy