Zaloguj się do konta

Odbiór odpadów w PSZOK dla mieszkańców miasta- urząd szuka operatora

Redakcja
2020-02-19
Sprawy urzędowo-administracyjne
Urząd Miasta Sochaczew ogłosił przetarg dotyczący wyłonienia odbiorcy odpadów segregowanych w ramach Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Potencjalny chętny musi się spieszyć, gdyż na złożenie ofert ma czas tylko do 26 lutego, co oznacza, że urząd dał tylko osiem dni na przygotowanie się do przetargu. 


Ratusz przygotował przetarg ogłoszony 18 lutego br. Dotyczy on przygotowania oferty na „zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych dla Gminy Miasto Sochaczew”. Punkt miałby zacząć działać od 1 marca br. do 31 grudnia 2020 r. 


Działalność PSZOK to możliwość oddawania takich rzeczy jak metale, opony, baterie akumulatory czy też zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Przedmiotem  zamówienia  jest  zorganizowanie  i   prowadzenie  Punktu Selektywnej Zbiórki  Odpadów   Komunalnych  dla   Gminy Miasto Sochaczew, w  którym nieodpłatnie będą  przyjmowane  od właścicieli   nieruchomości   zamieszkałych    na  terenie miasta, odpady zebrane selektywnie. 


Wytyczne jakie podał urząd to zorganizowanie takiego punktu w powiecie sochaczewskim, nie dalej niż 30 km od granic miasta, punkt powinien być zlokalizowany na ogrodzonym terenie dostosowanym przepisami na prowadzenie tego typu miejsca. Na obszarze punktu powinny znajdować się pojemniki oraz rodzaje kontenerów przystosowane do przyjmowania odpadów zebranych selektywnie. 


PSZOK powinien działać przez co najmniej 40 godzin w tygodniu a urząd planuje działanie od wtorku do soboty od  9:00 – 17:00  (  odpady   będą   odbierane od mieszkańców miasta Sochaczew Gmin  po  okazaniu  dokumentu  potwierdzającego  ich  zamieszkanie na terenie Gminy Miasto Sochaczew  oraz po okazaniu aktualnego dowodu opłaty za    gospodarowanie    odpadami     komunalnymi  wnoszonymi do Gminy.


Urząd dał przyszłemu operatorowi tylko kilka dni na złożenie dokumentacji. Przetarg został ogłoszony 18 lutego, a otwarcie ofert nastąpi 26 lutego o godzinie 9.15. 

Opinie (2)

jerzyk2205

Co? Mieszkaniec Sochaczewa ma dostarczyć odpady segregowane do PSZOK oddalonego od granic miasta ok. 30 kilometrów? Najpierw burmistrz Osiecki pozwałał mieszkańcom gmin zwozić do Chodakowa odpady segregowane z całego powiatu, a teraz mieszkańcy miasta mają wozić swoje śmieci może do Teresina, Iłowa, czy gdzie jeszcze? [2020-02-19 23:38]

markJ

Obudził się p. burmistrz z przysłowiową ręką ... , kilka dni do zamknięciem PSZOK . Pan jerzyk225 dobrze zauważył , mieszkaniec Sochaczewa ma jechać do 30 km. , ale to nie pierwsza i nie ostatnia wpadka w tym temacie ekipy miasta , już trzeba się obawiać o ceny za odpady od maja br. [2020-02-20 02:45]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc