Odbiór śmieci - od sierpnia zapłacimy więcej

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Odbiór śmieci - od sierpnia zapłacimy więcej  Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew

Radni podczas sesji w dniu 11 lipca podjęli uchwałę dotyczącą stawki za śmieci. Od 1 sierpnia wzrastają koszty odbioru śmieci na terenie miasta Sochaczew.


Uchwała została podjęta 12 głosami za, 5 przeciw i 1 wstrzymującym. Stawki jakie będą obowiązywały od 1 sierpnia 2019 za osobę to 19 zł za odpady segregowane oraz 38 zł za niesegregowane.


Sytuację przedstawił wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski  - Samorząd jest zobowiązany do utrzymania systemu gospodarowania odpadami. (...)proponujemy stawkę opłaty od osoby. Projekt ten poddany był konsultacjom społecznym. Zgłoszono dwie opinie, które w żaden sposób nie wskazywały zmian w projekcie uchwał, dlatego nie zostały uwzględnione. (...) 

W grudniu firma Partner (obsługująca miasto Sochaczew - przyp. red.) złożyła pismo w którym złożyła podniesienie stawki ryczałtowej za wywóz nieczystości z miasta Sochaczew. Firma przedstawiła tam przyczyny wzrostu cen. Koszty te dotyczyły wzrostu kosztów osobowych, poprzez wzrost kosztów cen śmieci segregowanych, które trafiają na instalacje RIPOK, poprzez również wzrost ubezpieczeń dla firm wykonujących usługi pt. wywóz nieczystości oraz inne elementy. Koszty te wzrosły z 420 tys. na 630 tys. Od grudnia trwały negocjacje. (...) 

Firma Partner nie podjęła negocjacji, wypowiadając umowę z dniem 31 maja br. W związku z tym było jedno rozwiązanie. Mieliśmy do wyboru przetarg, tylko byliśmy przekonani, że kwota jaka zostanie zaproponowana w ofercie wcale nie musi być niższa od tej którą proponuje firma Partner. (...) Uważaliśmy, że ta propozycja firmy co do ceny, która dziś pozwala nam zaproponować kwotę na poziomie 19 i 38 zł za osobę za odbiór odpadów, na dzień dzisiejszy jest propozycją do przyjęcia. Aby osłonić mieszkańców podtrzymujemy ulgi dla rodzin wielodzietnych oraz dla seniorów w wysokości 50 procent. Również aby system mógł być skierowany w stronę mieszkańców niezbyt restrykcyjny samorząd postanowił dopłacać do systemu. Tu chodzi o to aby złagodzić te podwyżki. 


Radni przychylili się do słów burmistrza i 12 głosami poparli uchwałę. Temat jest bardzo ciężki. Rynek gospodarowania odpadami jest bardzo trudny i mało stabilny. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

robroyrobroy
0
kiedyś,dawno,dawno temu,produkty w sklepie zawijano w szary papier (na ostatnim sprzedawczyni ołówkiem pisała ceny i podliczała w słupkach-taki paragon) ,sery,kiełbasy,-cukier i mąka w torebkach,mleko w szklanych butelkach,piwo i wódka w zwrotnych,fajki bez celofanowego sweterka,a dzisiaj? posegregujcie uczciwie to co macie w lodówce-wędliny w nieekologicznych foliach,mleko i napoje w metalizowanych pojemnikach,jajka też w plastiku albo w tych ,no .ekologicznych wytłoczkach,woda i napoje w plastikach ,słodycze też w badziewiu nierozpuszczalnym,kefiry,jogurty ,co wam będę wyliczał,chcecie w sklepie foliową torebkę-płacicie 20 czy 40 gr na recykling,zdziwicie się ile tego jest segregując i zbierając zeby mniej płacić,średnio niech będzie 37 tys. Sochaczewian,po 30 zł to ponad milion miesięcznie,czy te koszty są realne?,kumam-firma musi zarobić i miasto też,reasumując-największym zagrożeniem są worki plastikowe w które pakujemy odpady ,bo segregowanie bedzie polegało na tym że wszystko pójdzie do jednego kontenera i zgniecione,wywalone. (2019-07-11 18:21)
robroyrobroy
0
bez obrazka to nie koment (2019-07-11 18:51)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Radni PiS i SFS spełnili obietnicę premiera złożoną na Pl. Kościuszki przed wyborami. (2019-07-11 23:37)
zbigniew15zbigniew15
+1
Przy odbiorze pojemników i worków pracuje u nas dwóch pracowników, bo kierowca jest tylko kierowcą. Widziałem na terenie Płocka, że kierowca wychodzi za każdym razem i z drugim ładuje śmieci. W Sochaczewie na to wpływu nie mamy, ale wszyscy ponosimy koszty aby utrzymać tego trzeciego. (2019-08-28 11:59)
RouterRouter
0
Panie jerzyk jak na razie to wszystkie obietnice spełniaja i prawdę mówia,a podobno od kwietnia śmieci znów droższe ? ktoś coś wie czy to prawda. (2019-08-28 12:54)
stawik12stawik12
0
A tak z ciekawości zobaczcie gdzie mieszkają Ci radni , którzy ngłosowali za . I niech Was nie zmyli ich adres zameldowania , pod którym szukaj wiatru w polu. I mamy odpowiedź (2019-08-29 10:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy