Odbył się Bieg Pamięci S. Rozdżestwieńskiego

Zdjęcia i foto: Odbył się Bieg Pamięci S. Rozdżestwieńskiego Biegi sochaczew

17 listopada 2018 r. odbył się VI Sztafetowy Bieg Pamięci Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Wzięli w nim udział: uczniowie, nauczyciele oraz przyjaciele wielkiego miłośnika sportu. Bieg rozpoczął się na stadionie MOSiR przy ul. Warszawskiej w Sochaczewie, gdzie odbyła sie runda honorowa. Następnie uczestnicy wydarzenia udali się autokarem do Żukowa, skąd pobiegli w kierunku Iłowa.

Przedstawiciele SP w Iłowie dołączyli do biegnących od granicy gminy Iłów z gminą Młodzieszyn. Uczniowie tej placówki biegli pod opieką Piotra Piotrowskiego. Łącznie w biegu brało udział ok. 50 osób. Oprócz tego, w tym roku po raz pierwszy do grupy biegnących dołączyła grupa cyklistów.

Po trwającym dwie i pół godziny biegu uczestnicy dotarli na cmentarz w Iłowie, gdzie na grobie ŚP. Sylwestra złożyli kwiaty i zapalili znicze. Wspomniano postać zmarłego i zmówiono modlitwę. Szkołę w Iłowie reprezentowały Ewa Ryfa i Bożena Józwik, które złożyły na grobie pamiątkowy wieniec. Na koniec na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek w szkole podstawowej w Iłowie.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy