Odbył się I Turniej Sołectw

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Odbył się I Turniej Sołectw Rekreacja sochaczew

W dniu 21 sierpnia na boisku w Iłowie odbył się I Turniej Sołectw. Już na samym początku pomysłodawcom i organizatorom wydarzenia należą się podziękowania, gdyż turniej okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie nim okazali bowiem zarówno uczestnicy jak i obserwatorzy. Wydarzenie było na tyle atrakcyjne, że do udziału w rywalizacji nie zniechęciła nikogo nawet nieprzychylna pogoda. Dość powiedzieć, iż padający nieustannie deszcz, w żaden sposób nie zakłócił przebiegu turnieju, który podkreślić trzeba został bardzo dobrze przemyślany i przygotowany. W organizację zawodów zaangażował się Waldemar Czubiel - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury oraz jednostka OSP w Iłowie reprezentowana przez naczelnika Sylwestra Roga, którzy zorganizowali zawody przy wsparciu Urzędu Gminy.

Jak się okazało, współzawodnictwo w przedziwnych konkurencjach, które dla uczestników turnieju przygotował organizator bez reszty angażowało mieszkańców poszczególnych sołectw, a dla obserwatorów, których nie odstraszyła pogoda, było ciekawym spektaklem. Zaproponowane konkurencje były bowiem nie tylko interesujące i urozmaicone, ale także widowiskowe i jednocześnie zabawne.

Do rywalizacji zgłosiły się grupy mieszkańców reprezentujące sołectwa: Iłów, Wieniec, Sadowo, Suchodół, Brzozów A, Giżyczki i Brzozowiec, które wystartowały w 11 rozgrywkach. Pierwszą z nich była „Mądra głowa”, czyli quiz na temat wiedzy o gminie, w którym najlepsi okazali się mieszkańcy Iłowa. Następnie, ocenie podlegały stoiska wystawiennicze, które przygotowały poszczególne sołectwa. Na nich prezentowane były tegoroczne plony, jak: warzywa, owoce i kwiaty, a także lokalne wyroby, będące dziełem miejscowych gospodyń, jak: ciasta, wędliny, ryby, nalewki i soki, którymi z radością częstowano uczestników imprezy. Wszystkie stoiska były barwne i bogato zaopatrzone, jednak najwyżej w konkurencji „Z dzieła poznaje się człowieka” oceniono Wieniec i Sadowo. Ich twórcy pomyśleli bowiem dodatkowo, aby  na straganie zamieścić ciekawe informacje o sołectwie i jego mieszkańcach. W kategorii „Gwóźdź programu”, w której chodziło o sprawność i szybkość w przybijaniu gwoździ do deski, najlepsze okazały się panie z Giżyczek i Brzozowca. W przezabawnej konkurencji o wdzięcznej nazwie „Rzut gumofilcem” najlepsi byli panowie z Brzozowa A i Wieńca. Reprezentanci Wieńca pokonali  także konkurentów w strzelaniu do bramki. Podobnie w „Slalomie ogrodnika” mieszkańcy tego właśnie sołectwa nie mieli sobie równych. Okazali się bowiem najszybsi w biegu z kapustą na szpadlu. Z kolei w kategorii „Najdłuższa obierka” najlepszy okazał się mieszkaniec Iłowa, który jak stwierdził - doświadczenia nabrał wcześniej podczas obierania dyni. Podobnie, w rzutach lotkami do tarczy najlepszy okazał się Iłów. Na zakończenie rywalizacji pozostawiono najtrudniejsze konkurencje, jak: łowienie ryb, rzut ciężarkiem do tarczy i wreszcie bieg na nartach, wymagający bezwzględnej współpracy i zaufania 2 zawodników jednej drużyny.

Ostatecznie, po obliczeniu punktów wszystkich drużyn startujących w poszczególnych konkurencjach: I miejsce z sumą 57 punktów zajął zespół z Iłowa, w dalszej kolejności z wynikiem 56 punktów uplasowały się Wieniec i Sadowo. Z wynikiem 53 punktów kwalifikacje ukończyły zespoły z Suchodołu i Brzozowa A. 52 punkty zdobył Brzozowiec,  natomiast z sumą 49 punktów na koncie zwody ukończyły Giżyczki. Podsumowanie Turnieju i rozdanie nagród nastąpi, jak wyjaśnił wójt gminy Iłów podczas dożynek, które odbędą się w dniu 4 września (niedziela) w Giżycach. 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy