Odbyła się wieczornica w Gimnazjum

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Odbyła się wieczornica w Gimnazjum Spotkania, jubileusze sochaczew

W dniu 17 października społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowie obchodziła Dzień Patrona. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w tutejszym Kościele Parafialnym. Po zakończeniu Mszy społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym przeszła korowodem z Kościoła w kierunku szkoły i zatrzymała się pod obeliskiem upamiętniającym Pontyfikat Jana Pawła II. Tutaj złożono kwiaty i zapalono znicze. Dalsza część uroczystości odbywała się na auli Gimnazjum. Była to uroczysta Akademia pod hasłem „Jan Paweł II - Świętymi  Bądźcie”. Po akademii uczniowie rozeszli się do domów, jednak uroczystości z okazji Dnia Patrona w Gimnazjum miały jeszcze swój ciąg dalszy i były kontynuowane w czasie uroczystej wieczornicy, która rozpoczęła się w o godzinie 17.00.

Wieczornica, która od lat upamiętnia w Gimnazjum Dzień Patrona - to niezwykłe spotkanie, na którym gromadzą się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. W uroczystości zwykle licznie uczestniczą: władze gminy Iłów, przedstawiciele lokalnych środowisk, dyrektorzy sąsiednich placówek oświatowych oraz przyjaciele i sponsorzy szkoły. Nie inaczej było w tym roku. Aula Gimnazjum była wypełniona po brzegi. Duża liczba uczestników tegorocznej uroczystości może świadczyć o tym, że wieczornica w Gimnazjum jest powszechnie znana lokalnej społeczności jako impreza o wyjątkowym, niepowtarzalnym klimacie. Rzeczywiście, na klimat ten składa się program uroczystości, w którym swoje stałe miejsce ma inscenizacja przygotowana przez młodzież. W tym roku uczniowie przedstawiali epizody z życia Patrona. Przedstawienie było dodatkowo wzbogacone występami chóru i orkiestry szkolnej. Podczas występu młodzieży nie zabrakło pieśni patriotycznych, religijnych i góralskich, tak ulubionych przez papieża Polaka. Podkreślić trzeba, że  przygotowany pod kierunkiem p. Jachowicz i p. Markiewicza montaż słowno - muzyczny bardzo podobał się publiczności, a talenty aktorskie, wokalne i muzyczne uczniów nie mogły zostać nie zauważone.

Kolejnym punktem  programu były prezentacje twórczości własnej o tematyce związanej z Janem Pawłem II lub zbliżonej. Z tej okazji skorzystali lokalni twórcy - nasi pisarze i poeci, do których należą: Wanda Ligas, Karol Cieślak, Wanda Dragan, Wiesława Zientara i Adam Garstka. Niewątpliwą atrakcją wieczoru były też występy uzdolnionych wokalnie absolwentek Gimnazjum, które prezentowały po dwie piosenki, pośród których znalazły się „Ave Maryja”, „Alleluja” L. Cohena oraz ulubiona przez Jana Pawła II „Barka”.

Wieczornica była też okazją do wręczenia statuetek „Przyjaciel Szkoły. Na to wyjątkowe wyróżnienie w tym roku zasłużyli: Mirosław Gorzki, Karol Cieślak, Adam Garstka oraz Wanda i Bronisław Ligasowie.

Na koniec uroczystości dyrektor szkoły Jan Kraśniewski otrzymał życzenia, gratulacje i upominki z okazji Dnia Patrona oraz obchodzonej w tym roku 15  rocznicy istnienia Gimnazjum. Tego dnia nie mogło też zabraknąć uroczystej kolacji, na którą zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy uroczystości. Wspaniały poczęstunek przygotowały panie z obsługi stołówki Gimnazjum, za co należą im się duże podziękowania.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy