Odbyła się wycieczka w Beskidy

Zdjęcia i foto: Odbyła się wycieczka w Beskidy Imprezy cykliczne sochaczew

W dniach 7-10.09.2017 odbyła się czterodniowa wycieczka w Beskidy zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie. Na trasie wyjazdu już na samym poczatku znalazło się Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie - jedno z najważniejszych miejsc kultu maryjnego. Tu grupa uczestniczyła we mszy św. Następnym miejscem w programie wycieczki były Wadowice, gdzie grupa zwiedziła Muzeum - Dom Rodzinny Ojca Świętego. Nowoczesna multimedialna wystawa pozwoliła turystom z Iłowa na nowo odkryć życie, nauczanie i działalność Jana Pawła II.

 

Drugiego dnia odbyła się całodzienna wycieczka autokarowa tzw. Dużą Pętlą Beskidzką. Na jej trasie znalazło się wiele atrakcyjnych, urokliwych miejscowości z zachowaną tradycyjną zabudową góralską i żywą kulturą ludową. Były to: Milówka - miejsce urodzin Braci Golców; Koniaków, gdzie królują koronki i Chata na Szańcach pana Tadeusza Ruckiego; Istebna - Chałupa Kawuloków z końca XIX w.; Wisła - Zameczek Prezydencki i galeria trofeów Adama Małysza; Malinka - jej sławna skocznia im. Adama Małysza oraz Szczyrk i Żywiec.

 

Dnia trzeciego beskidzkie drogi zaprowadziły turystów z Iłowa na Słowację, gdzie zwiedzili oni Zamek Orawski wzniesiony na skale oraz Terchovą z pomnikiem Janosika. Wizyta na Słowacji zakończyła się spacerem po pięknej trasie turystycznej, tj. kładkach i drabinkach, wąwozem biegnącym wzdłuż potoku górskiego tworzącego liczne kaskady i wodospady - Janosikowe Diery. Wyprawa ta, jak wyjaśnia organizatorka dostarczyła uczestnikom wycieczki adrenaliny i jest godna polecenia ze względu na przepiękne widoki.

 

Wszystko co dobre szybko się kończy i nadszedł ostatni dzień wycieczki. Do południa grupa z Iłowa zwiedziła Zespół Zamkowo - Parkowy w Żywcu. Były to: Zamek Stary wzniesiony przez Komorowskich, Zamek Nowy - neoklasycystyczny Pałac Habsburgów, Park Zamkowy w stylu angielskim, Konkatedra Narodzenia NMP i Ratusz.

 

Ostatnim punktem programu było Muzeum Browaru w Żywcu. Tu po przekroczeniu wrót obiektu uczestnicy wycieczki zapoznali się z ponad 160 letnią historią browaru. Przechodząc przez sale ekspozycyjne aktywnie poznawali kolejne okresy rozwoju browaru i marki Żywiec. Na zakończenie zwiedzania oczywiście odbyła się degustacja piwa. Tym samym, nadszedł czas powrotu do Iłowa. Uczestnicy wycieczki pożegnali się z przemiłym i bardzo pomocnym, dbającym o grupę Przewodnikiem, który przez trzy dni pobytu turystów z Iłowa w Beskidach pokazał im Beskid Śląski, Żywiecki i Słowację.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy