Oddali hołd Niezłomnym

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Oddali hołd Niezłomnym Sporty walki sochaczew

Niemal przez cały marzec na terenie naszego kraju organizowane są różnego rodzaju uroczystości i wydarzenia dedykowane pamięci Niezłomnych. W obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych od początku jego ustanowienia aktywnie angażuje się również sochaczewski Dragon Fight Club, organizując zawody mieszanych stylów walk. 12 marca odbyła się już szósta edycja Pucharu Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Burmistrza Miasta Sochaczew Piotra Osieckiego.

Blisko 180 zawodników i zawodniczek z całego kraju – od Gdańska po Zakopane – przybyło tego dnia do Sochaczewa, by zmierzyć się w walce o najwyższe miejsce na podium. Licznie przybyli na halę sochaczewskiego MOSiR widzowie mogli podziwiać ich starcia toczące się jednocześnie na trzech polach walki – dwóch profesjonalnych octagonach Amatorskiej Ligi MMA oraz na macie. Fighterzy udowodnili, że bez wątpienia zasługują na to miano – umiejętności, jakie prezentowali, wola walki i determinacja w dążeniu do wygranej zaowocowały niesamowicie emocjonującymi, widowiskowymi pojedynkami. Największy podziw publiczności wzbudzili jednak zawodnicy startujący nie w formule MMA, a brazylijskiego ju – jitsu (bez uderzeń). Po trwającej 6 minut walce, w której żaden z zawodników nie zdobył przewagi, sędzia zawyrokował dogrywkę do tzw. pierwszej punktowanej akcji. Przez kolejnych dwanaście minut obaj zawodnicy za żadną cenę nie chcieli stracić punktu – sędzia widząc ich determinację oraz potęgujące się wyczerpanie zadecydował o przerwaniu walki i ogłoszeniu remisu. Na uwagę zasługuje zwłaszcza fakt, iż jeden z zawodników miał 47 lat. Zawodnicy Dragona również zaprezentowali się przed swoją publicznością – startujący po raz pierwszy w kategorii seniorów Kamil Piegat zdobył srebrny medal w Turnieju Ograniczona Formuła Senior do 66 kg. W finale musiał uznać wyższość starszego i bardziej doświadczonego przeciwnika, ale jak na debiut w nowej kategorii drugie miejsce jest jak najbardziej satysfakcjonujące. Złoty krążek do kolekcji trofeów dołożył natomiast Dawid Maciaszek, który decyzję o starcie podjął spontanicznie w dniu zawodów podczas weryfikacji zawodników. W Turnieju Brazylijskiego Ju Jitsu No Gi w kategorii open nie miał sobie równych, mimo iż jego przeciwnicy byli od niego znacznie ciężsi.

Sprawna organizacja zapewniona przez zgraną doświadczoną ekipę oraz wysoki poziom sprawiły, że uczestnicy zgodnie stwierdzili, że były to świetne zawody. Na kolejne zapraszamy już dziś – w niedzielę 2 kwietnia na hali MOSiR odbędzie się Turniej Dziecięcej Ligi Grapplingowej – Young Grapplers. Tym razem na macie spotkają się zawodnicy i zawodniczki w wieku 8 - 15 lat. Rywalizować będą na zasadach grapplingu, tj. "walki na chwyty", bez uderzeń. Nasza najmłodsza grupa już szlifuje formę – i czeka na gorący doping publiczności :)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy