Odeszła wyjątkowa postać sochaczewskiego sportu

Zdjęcia i foto: Odeszła wyjątkowa postać sochaczewskiego sportu Życzenia, podziękowania, kondolencje sochaczew

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci Sylwestra Rozdżestwieńskiego wieloletniego nauczyciela, sportowca, dziennikarza i komentatora tysięcy imprez sportowych. Odeszła wyjątkowa postać sochaczewskiego sportu.

Przez przyjaciół był nazywany chodzącą encyklopedią sportu, pamiętał daty zawodów, wyników poszczególnych zawodników, przebieg ich kariery na przestrzeni lat, przynależność klubową itd. Kilka tygodni temu odebrał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Iłów. Od 20 lat związany z radiem FAMA, autor audycji poświęconych wydarzeniom sportowym miasta i powiatu. Od 2011 roku był wiceprzewodniczącym Sochaczewskiej Rady Sportu powołanej przez burmistrza Piotra Osieckiego.

Bez Niego sochaczewski świat sportu nie będzie taki sam

 

Przyjaciołom i rodzinie zmarłego szczere wyrazy współczucia przekazują:

Burmistrz Miasta Sochaczew Piotr Osiecki wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego 

Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Gonta wraz z radnymi

 

Msza za Jego duszę odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, o godz. 12.00, w kościele w Iłowie. Ciało złożone zostanie na cmentarzu parafialnym w Iłowie. 

 

Burmistrz Piotr Osiecki w porozumieniu z rodziną Ś.P. Sylwestra Rozdżestwieńskiego informuje, że na uroczystości pogrzebowe wybitnego dziennikarza i komentatora sportowego uruchomia specjalne kursy autobusowe. Dla przyjaciół, znajomych i wszystkich, którzy chcieliby osobiście uczestniczyć w Jego ostatniej drodze ratusz wynajmie dwa autokary Zakładu Komunikacji Miejskiej. Autobusy ruszą z placu Kościuszki w poniedziałek, 20 maja, o godz. 11.15. Zatrzymają się pod kościołem w Iłowie, gdzie o godz. 12.00 odprawiona zostanie msza za duszę Ś.P. Sylwestra Rozdżestwieńskiego. Po mszy przewiozą żałobników na cmentarz parafialny, a stamtąd - po pogrzebie odwiozą na plac Kościuszki. Przejazd autobusami jest bezpłatny.


Sylwester Rozdżestwieński urodził się 17 maja 1941 roku w Warszawie. Po Powstaniu Warszawskim na prawie rok trafił z rodziną do Niemiec. Po wojnie los rzucił Go do Iłowa. Tu, w 1954 roku ukończył szkołę podstawową, później Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego w Płocku rozpoczął pracę w Szkole Podstawowej Nr 2. Był wychowawcą w Zakładzie Wychowawczym w Sochaczewie, pracował także w Szkole Podstawowej Nr 4 i skąd przeszedł na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Żukowie, którą kierował o 1983 do 2000 roku.

Czynny sportowiec - mistrz Mazowsza na dystansach 400 i 800 metrów. Grał też z sukcesami w tenisa stołowego, piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Trener sekcji lekkoatletycznej Orkana. Przez kilkadziesiąt lat komentował widowiska sportowe m.in. Półmaraton Warszawski, 31 razy Półmaraton w Wiązownie, 31 razy Półmaraton w Łowiczu, 20 razy Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków. Komentował zawody kolarskie, Mistrzostwa Polski w Pływaniu, biegi przełajowe i wiele innych dyscyplin.  Przed mikrofon radia FAMA, z którym związany był 20 lat, udało mu się zaprosić m.in. Irenę Szewińską, Jana Tomaszewskiego, Grzegorza Lato, Magdalenę Grzybowską, Władysława Komara, Natalię Partykę

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy