Odpowiedź na list kończącego drugą kadencję Burmistrza Sochaczewa.

/ 123 komentarzy
Zdjęcia i foto: Odpowiedź na list kończącego drugą kadencję Burmistrza Sochaczewa. Wybory samorządowe 2018 sochaczew

Odpowiedź na list kończącego drugą kadencję Burmistrza Sochaczewa.

Szanowny Panie Burmistrzu,

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, do rąk mieszkańców (a w tym i moich) trafił w ostatnich dniach Pański list wyborczy. Zwracam się więc do Pana jako mieszkaniec miasta, przeciętny Sochaczewianin, do którego skierował Pan swoje słowa.

Panie Osiecki, burmistrz jako samorządowy lider powinien być wzorem przejrzystego funkcjonowania. W liście do mieszkańców napisał Pan, że wystartuje z bezpartyjnego komitetu wyborczego. Nie zdaje Pan sobie sprawy, że „pokazując twarz tylko z jednego profilu” znacznie obniża Pan swoją wiarygodność przede wszystkim jako lokalny polityk?

Dlaczego nie podzielił się Pan z mieszkańcami informacją, że jest burmistrzem partyjnym? Jest Pan powiatowym pełnomocnikiem Prawicy Rzeczypospolitej i kandydatem na burmistrza jawnie popieranym przez PiS. Nie pozostawił co do tego faktu żadnych wątpliwości Premier Morawiecki, wspierający gorąco na rynku kampanię PiS w Sochaczewie. Oczywiście każdy wyborca dobrze wie, co oznacza poparcie osób wysokiego szczebla. Jest w tym konkretny obustronny interes.

W liście obiecuje Pan nam, mieszkańcom Sochaczewa, służbę przez następne 5 lat. Już niebawem zakończy się druga czteroletnia kadencja sprawowania przez Pana funkcji burmistrza. Cztery lata temu wygrał Pan przewagą zaledwie 283 głosów, dzięki czemu mógł zacząć spełniać hojnie składane obietnice wyborcze. Niestety, wielu z pańskich wizji nie udało się zrealizować nie tylko przez ostatnie 4 lata. Obietnice złożone przez Pana 8 lat temu były przedstawiane jako ambitne plany na przyszłość! Mam wrażenie, że liczy Pan na naszą, mieszkańców tego miasta słabą pamięć, bo niektóre obietnice zaczynają się powtarzać po raz kolejny w tegorocznym liście.

Owszem, pewne zadania zostały wykonane - jedne z lepszym, drugie z gorszym efektem, ale przecież główną rolą burmistrza jest dbanie o rozwój miasta. Panie Burmistrzu, czy przypadkiem presja zbliżających się wyborów nie wymusiła na Panu podejmowania decyzji obciążających nas wszystkich? Kumulacja prac remontowych w ciągu ostatniego roku, codzienne uciążliwości dla mieszkańców, które można było rozłożyć w czasie, drogie przetargi. Czy naprawdę warto było podejmować takie decyzje, aby uzyskać kilka punktów w oczach opinii publicznej?

Czy stać nas, mieszkańców na to, żeby gospodarz wydawał nasze wspólne pieniądze w mało przemyślany sposób? Wielu mieszkańców nie śledzi na bieżąco ruchów Pana i Pańskiej rządzącej ekipy, ale już dziś budżet miasta jest systematycznie zadłużany. Dług (ponad 45 mln zł!), który pozostanie do spłaty będzie długiem naszych dzieci i wnuków. Tak Panie Osiecki, za to wszystko będziemy musieli zapłacić my wszyscy! To nie inwestycja, to branie kredytu na spłatę drugiego długu!

Chcemy mieszkać w Sochaczewie, który będzie się dynamicznie rozwijać - tak jak inne miasta w naszym sąsiedztwie (Błonie, Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki, Płońsk). Rozwój powinien być nie tylko dynamiczny, ale przede wszystkim racjonalnie zaplanowany, uwzględniający szanse i zagrożenia wydawania pieniędzy wyborców na konkretne cele. Jako mieszkaniec, który śledzi Pana kolejne kroki od początku kadencji śmiem wątpić czy taki rozwój jest Pan w stanie zagwarantować. Chcielibyśmy mieszkać w mieście, w którym nie ma jednych z wyższych kosztów usług komunalnych (cen wody i ścieków, śmieci, komunikacji publicznej, parkowania, podatku od nieruchomości) w Polsce - już dziś każdy z nas płaci rocznie 3240 zł jedynie za te usługi (2500 zł - średnia dla Mazowsza) - ranking 2018: wydatki mieszkańców na usługi komunalne.

Niestety, mało warte są dla mnie Pańskie zapewnienia o wsłuchiwaniu się w głos mieszkańców. Bardzo szanuję ludzi z którymi mogę merytorycznie wymienić poglądy, również na forum internetowym. Od 2011 roku nie raczył Pan podjąć polemiki ze mną ANI RAZU, a głęboko wierzę, że śledzi Pan nasze lokalne media, również w Internecie. Czy oznacza to, że dialog prowadzi Pan wyłącznie z osobami, które Pana wspierają, lub boją się rzeczowej, uczciwej konfrontacji? Czy wiedza oraz doświadczenie ludzi o innych poglądach i opiniach są zagrożeniem, którego trzeba się bać?

Panie Osiecki, 5 lat samorządowej kadencji to długi okres.  Nasz Sochaczew może i powinien się rozwijać, ale boję się, że w przypadku Pana zwycięstwa w wyborach miasto będzie dalej pogrążać się w długach, które to spłacić będą musieli Sochaczewianie, a nie jakaś życzliwa ekipa rządowa. Wybór, jak zawsze, należy do mieszkańców. Wybierzmy zatem rozważnie, również dla naszych dzieci i wnuków.

Pamiętajmy: „Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.” - prof. W. Bartoszewski

Z szacunkiem,

Jerzy Żelichowski - mieszkaniec Sochaczewa.

 3.7
Oceń
(3 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (123)

metasekwojametasekwoja
+5
A Pinokio to kogo popierał, któ stał u jego boku na Placu Kościuszki? Przecież nie Rycerz.

(2018-09-22 21:11)
jerzyk2205jerzyk2205
+3
Załączam link gdzie udowadniam, że moje obawy nie są bezpodstawne:

https://e-sochaczew.pl/n/samorzadowy-ranking/56538 (2018-09-22 21:54)
GizmoGizmo
-3
jerzyk2205 Nigdy nie odważył się Pan wystartować na fotel burmistrza.Zawsze za czymiś plecami. To jak w filmie nic śmiesznego jest Pan zawsze drugi - takie życie. Pozdrawiam Pana którego kandydowanie na burmistrza PRZERASTA. (2018-09-23 10:40)
metasekwojametasekwoja
+4
A Gimzo się odważył, nawet na forum zdaje się anonimowy. (2018-09-23 11:11)
wbienkowbienko
+3
Przecież p.Morawiecki, czlonek PiS i przedstawiciel rządu PiS w trakcie swojej partyjnej przedwyborczej agitacji w poniedziałek na placu Kościuszki stwierdził, że jest to ich kandydat, a p.Gonta ich kandydatka. Czyżby p.Morawiecki kłamał i wprowadzał zgromadzonych w błąd uzurpując sobie prawo do zawłaszczenia niezależności kandydatów? Faktobydwoje temu nie zaprzeczali. Więc jak to jest z tą niezależnością? (2018-09-23 13:51)
RouterRouter
0
to są sympatycy PiS-U. (2018-09-23 15:53)
kolo6kolo6
0
Nie sympatycy, tylko koalicjanci. Żeby coś zdziałać trzeba z kimś współpracować. Mój sąsiad jest w SFS a jest lewicowy i do PIS mu daleko  (2018-09-23 16:57)
wbienkowbienko
+1
@kolo

"Żeby coś zdziałać trzeba z kimś współpracować". Racja. Ale to, co jest teraz wdrażane przez PiS nie ma cech współpracy, czy chęci otwarcia na współpracę. Nawet nie sprawia takich pozorów (Sejm, senat, destrukcja podstaw państawa demokratycznego przez zniszczenie trójpodziału władzy itp.). Mam wierzyć, że skok PiSu na samorząd będzie miał inny charakter? Wszystko dla zrealizowania władzy absolutnej sterowaniej przez monowładzę wspomaganą wszechobecnym aparatem propagandowym - jak w 1984 u Orwella. Wszystko z dominującym machiawelicznym przekonaniem, że "ten, kto ma władzę, nie musi nikogo za nic przepraszać". Władza demoralizuje, awładza absolutna demoralizuje absolutnie (John Emerich Acton). (2018-09-23 20:23)
kacperskyykacperskyy
+3
a tak burmistrz czarował w 2010 roku, jakie mial wizje i co zrealizował mozecie ocenic samihttps://e-sochaczew.pl/n/piotr-osiecki/22043"W mojej wizji Sochaczew ma wyglądać zupełnie inaczej. To ma być całkowita odmiana. 

„Sochaczew na tak
” oznacza, że miasto ma ruszyć ostro do przodu w każdej dziedzinie"i ruszyliśmy "S_chaczew jesteś w centrum" :D :D

sochaczew reklamuje się Żelazową Wolą, termami w mszczonowie i parkiem wodnym ktory tam niedlugo powstanie... my nie jestesmy w centrum my jesteśmy OBOK i takie hasło powinno panu przyświecać w tej kampanie "S_chaczew jesteś tuż obok"patrząc na to co się dzieje w miescie a bardziej na to co się nie dzieje to mam wrażenie ze te milionowe porzyczki ktore pan zaciąga to bierze pan na dofinansowanie i rozwój ościennych miejscowosci."„Sochaczew na tak” to więcej środków na poprawę jakości życia w mieście, pieniędzy na drogi, żłobki, przedszkola, szkoły, opiekę zdrowotną, sport, kulturę" - gdzie są te środki? w tym celu nie zrobil pan nic! a wrecz beszczelnie wladza wykorzystuje SBO zeby jakos ratowac rozpadające się kible w szkołach, sypiące się chodniki itd... to jest zwykła profanacja SBO i pan na to się godzi. (2018-09-24 08:52)
jerzyk2205jerzyk2205
+4
Burmistrz Osiecki nie lubi rankingów, bo Sochaczew wypada w nich teraz mizernie. Rankingi, czy nam się podoba, czy nie, są obiektywnym odniesieniem do innych samorządów. Pozwalają wyciągać wnioski na temat rzeczywistych efektów zarządzania miastem. Polityka finansowa ostatnich 8 lat spowodowała, że Sochaczew stał się miastem drogim do życia. Liczne proponowane mieszkańcom ulgi nie odwrócą trendu. Czy ma to związek z systematycznie malejącą liczbą mieszkańców miasta?

https://www.curulis.pl/raport/wydatki-mieszkancow-na-uslugi-komunalne-2018.

(2018-09-24 11:13)
x2xx2x
-2
jerzyk2205 - być może ma to związek z tym, że jesteśmy na 65 pozycji wśród 923 polskich miast z największym miesięcznym wynagrodzeniem brutto? To też wina Osieckiego? (2018-09-25 22:46)
markJmarkJ
+2
Do x2x

jeśli to wynagrodzenie odnosi się do magistu , to się zgadzam i gratuluję .

(2018-09-25 23:59)
hubertus63hubertus63
+1
X2X nie wprowadzaj ludzi w błąd na 65 miejscu jest Grudziąc mozesz sprawdzić

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/176310/Zarobki-w-polskich-miastach-wahaja-sie-od-3-2-tys--zl-do-6-1-tys--zl

Jesli cos chwalisz to podawaj dowody a nie puste słowa (2018-09-26 00:00)
x2xx2x
0
Nie wprowadzam nikogo w błąd:http://www.polskawliczbach.pl/miasta_z_najwiekszym_wynagrodzeniem_w_polsce (2018-09-26 08:00)
markJmarkJ
+2
Do x2x

czy ty potraisz czytać ze zrozumieniem hubertus63 napisał podaj gdzie to wycztałeś - odnośnik. W obecnej chwili jesteś jak Pinokio , kłam , kłam , a może coś pozostanie .

(2018-09-26 09:03)
markJmarkJ
+1
Do x2x i nadal piszesz głupoty podałeś , że Sochaczew jest na 65 miejscu co nie jest prawdą

na tej pozycji jest Grudzuiądz . Pinokio . (2018-09-26 09:42)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@x2x

Faktycznie wg. danych GUS za 2016 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w Sochaczewie wynosi 4172 zł na mieszkańca (65pozycja). Ta średnia z pewnością wielu Sochaczewian zirytuje, bo mogą o niej tylko pomarzyć. Statystyka jest jednak bezduszna. To wcale nie znaczy, że magistrat miałby obciążać mieszkańców wyższymi kosztami usług komunalnych, bo więcej zarabiają. Ceny wody, ścieków, śmieci nie zależą przecież od zarobków. Co mnie dziwi? Jest regułą, że ilość wytwarzanych odpadów komunalnych zależy od zamożności mieszkańców. Bogatsi więcej kupują i wytwarzają więcej śmieci. Gospodarka odpadami w Sochaczewie nie ma nic wspólnego z tą regułą. "Bogaci" Sochaczewianie w przeliczeniu na osobę rocznie wytwarzają mniej śmieci niż inni (ok.300 kg), a za ich odbiór i zagospodarowanie płacą znacznie więcej niż w porównywalnych miastach. Dlaczego? (2018-09-26 11:46)
x2xx2x
0
markJ - następnym razem przeczytaj dokładnie zanim zrobisz z siebie skończonego kretyna (zakładam w swojej naiwności, że nim nie jesteś)

(2018-09-26 16:08)
first-onefirst-one
+1
Oto jaka jest wizja naszego burmistrza pisiaka. (2018-09-26 17:11)
markJmarkJ
-1
x2x kretynem to tu jestś , debilu , Kultura obowiązuje . (2018-09-26 17:50)
markJmarkJ
0
x2x kretynem to tu jestś , debilu , Kultura obowiązuje . (2018-09-26 17:50)
wbienkowbienko
+2
Panowie @x2x i @markJ. Jesteście bardzo nieprecyzyjni w przekazywaniu informacji za to bardzo skorzy do wzajemnego obrażania się. Po pierwsze: podanie pozycji ze znalezionego w sieci rankingu nie dowodzi niczego. W analizie liczy sie zaufane żródło danych oraz próbka danych pozwalająca okreslić trend i dane referencyjne pozwalające ocenić trend. Podawanie danych punktowychz 2016 z różnych źródeł o różnej granulacji niczego nie rozjaśnia i nie daje kontekstu do wyciągania wniosków bieżących. A podany przez @x2x przykład w żaden sposób nie da się analizować w kontekście rządów burmistrza. Brak korelacji :). Ma taki sam wpływ na wielkość tego wskaźnika jak np. przewodniczący koła PZW ;), czyli żaden.

Panowie analizujcie wskaźniki dotyczące oceny wyników pracy samorządu i stanu budżetu. (2018-09-26 18:13)
x2xx2x
+1
markJ - udowadniasz, że dyskusja nie ma żadnego sensu. Na pewnej płaszczyźnie pokonasz swoim doświadczeniem po prostu :)

wbienko - jak to nie dowodzi niczego? Pozycja w rankingu jasno pokazuje, że mieszkańcy Sochaczewa zarabiają bardzo dobrze. 65 pozycja na prawie 1000 uczestników rankingu to powód do zadowolenia. A zadowoleni mieszkańcy to bardzo wdzięczny elektorat. Dostrzegasz korelację?

Nikogo nie obrażam - z markJ dyskusję zakończyłem zanim sprowadzi mnie do swojego poziomu. (2018-09-26 18:42)
markJmarkJ
+1
Do x2x Do tak niskiego poziomu jaki prezentuiesz nigdy nie nie zejedę

wpisz google /Które miasta Polsce mają najwyższe zarobki / artykuł pisany jest w oparciu oGUS z 2016 r. gdzie na 65 miejscu jest Grudziądz , wg. Pana rankingu jest inaczej . Możemy dyskutować a nie używać epitetów . (2018-09-27 00:51)
jerzyk2205jerzyk2205
+2
@markJ @x2x

Panowie, a może warto podążyć za rozsądnym głosem @wbienko? Tonując emocje, spójrzcie na temat sporu. Ranking przytoczony przez @hubertus63 dotyczy miast - powiatów grodzkich (pełnią również funkcję powiatu), a ranking przytoczony przez @x2x dotyczy wszystkich miast polskich. Spieracie się o pozycję 65, ale w różnych rankingach i żaden z nich nie ma bezpośredniego związku z moją odpowiedzią dla kończącego kadencję burmistrza. @wbienko dzięki, że jesteś na portalu i dbasz o netykietę. Pozdrawiam Panów. :) (2018-09-27 05:48)
x2xx2x
0
jerzyk2205 - przecież ja się nie spieram. Najprawdopodobniej markJ nie zauważył, że podałem link do rankingu - i opiera swoją, niskich lotów zresztą krucjatę na moim pierwszym stwierdzeniu i kolejnym gdzie sugeruję, że mam nadzieję, że kretynem nie jest :)

Cały czas żyje w przekonaniu, że ja nie udokumentowałem mojej tezy bo po prostu nie zauważył linku ;)

Jeszcze raz zaznaczam - nigdzie nie naruszyłem zasad netykiety. Bez przesady. (2018-09-27 08:49)
wbienkowbienko
+4
@x2x "mieszkańcy Sochaczewa zarabiają bardzo dobrze" ponieważ duża część Sochaczewian pracuje w Warszawienie w Sochaczewie, a nie dlatego, że polityka prowadzona przez Burmistrza i Radę stworzyła nowe miejsca pracy w Sochaczewie, tak "sowicie" wynagradzane. Taki jest związek. (2018-09-27 10:04)
markJmarkJ
+2
wbienko

to co npisałeś tj. sedno sprawy , a tyle ile wynosi średnia płaca dla naszego miasta średnia wg . GUS

to jest średnia płaca w naszym magistracie , ale tam otrzymać posadę tj. marzenie , a pozostali pracują w stolicy i innych miastach . (2018-09-27 10:33)
x2xx2x
-2
@wbienko Taka jest specyfika naszego miasta. Ludzie pracowali w Warszawie zawsze i za kadencji każdego burmistrza. Natomiast fakt, że mają większe dochody na pewno wpłynie na wyniki wyborów.

Wielkim fanem p. Osieckiego nie jestem natomiast doceniam to co robi w mieście. W moim Chodakowie widać to szczególnie. Co prawda pewne działania a w zasadzie ich brak to był strzał w kolano ale prawdopodobnie nasza dzielnica znowu da mu swoje głosy. (2018-09-27 11:37)
wbienkowbienko
+2
@x2x

No to już ustaliliśmy: Dochody sochaczewian nie są pochodną rządów Burmistrza. :)

Następna sprawa to rozwój Sochaczewa. Ja nie chcę, aby rozwój naszego miasta związany był ze zbliżaniem się wyborów. 3,5 roku marazm i półroku spiny pokazowej ku pamięci elektoratu. A niestety taki "skokowy rozwój" w dodatku na kredyt to domena aktualnej władzy miasta i powiatu (w tym roku to już przegięcie). Do tego dochodzi bardzo słabe pozyskiwanie i wykorzystywanie środków unijnych. I wtedy zaczyna to wyglądać bledziutko, szczególnie gdy spojrzy się szerzej - a wystarczy popatrzeć, jak działają inne miasta o porównywalnej wielkości. (2018-09-27 17:54)
x2xx2x
-3
@wbienko - kompletnie nie rozumiem zarzutu o rzekomej spinie wyborczej.

Kiedy były robiona plaża miejska? Kiedy remont ZDK na Boryszewie? Parking przy PKP? Boisko przy szkole 2 na Boryszewie? Stabilizacja zbocza Bzury przy cmentarzu? Remont Urzędu Miasta?

To nie są inwestycje rozpoczęte czy zakończone rok temu.

W artykule p. Żelichowskiego przywoływane są miasta takie jak Grodzik Mazowiecki, Płońsk czy Żyrardów. Tam zapewne jest kraina mlekiem i miodem płynąca a koszty usług komunalnych......no właśnie proszę spojrzeć w ranking przytoczony przez pana Jerzego i pozycje tych miast. Będzie zapewne bardzo ciekawie.

@jerzyk22 Drogie przetargi? Serio? Wreszcie zaczęło być normalnie. Normalne stawki i normalni Wykonawcy. Skończyły się czasy gdy firmy krzaki brały roboty za 60-70% wartości i albo się zmywały albo wykańczały podwykonawców. Doskonale te czasy pamiętam. (2018-09-27 23:08)
x2xx2x
-3
@wbienko - kompletnie nie rozumiem zarzutu o rzekomej spinie wyborczej.

Kiedy były robiona plaża miejska? Kiedy remont ZDK na Boryszewie? Parking przy PKP? Boisko przy szkole 2 na Boryszewie? Stabilizacja zbocza Bzury przy cmentarzu? Remont Urzędu Miasta?

To nie są inwestycje rozpoczęte czy zakończone rok temu.

W artykule p. Żelichowskiego przywoływane są miasta takie jak Grodzik Mazowiecki, Płońsk czy Żyrardów. Tam zapewne jest kraina mlekiem i miodem płynąca a koszty usług komunalnych......no właśnie proszę spojrzeć w ranking przytoczony przez pana Jerzego i pozycje tych miast. Będzie zapewne bardzo ciekawie.

@jerzyk22 Drogie przetargi? Serio? Wreszcie zaczęło być normalnie. Normalne stawki i normalni Wykonawcy. Skończyły się czasy gdy firmy krzaki brały roboty za 60-70% wartości i albo się zmywały albo wykańczały podwykonawców. Doskonale te czasy pamiętam. (2018-09-27 23:08)
x2xx2x
-3
@wbienko - kompletnie nie rozumiem zarzutu o rzekomej spinie wyborczej.

Kiedy były robiona plaża miejska? Kiedy remont ZDK na Boryszewie? Parking przy PKP? Boisko przy szkole 2 na Boryszewie? Stabilizacja zbocza Bzury przy cmentarzu? Remont Urzędu Miasta?

To nie są inwestycje rozpoczęte czy zakończone rok temu.

W artykule p. Żelichowskiego przywoływane są miasta takie jak Grodzik Mazowiecki, Płońsk czy Żyrardów. Tam zapewne jest kraina mlekiem i miodem płynąca a koszty usług komunalnych......no właśnie proszę spojrzeć w ranking przytoczony przez pana Jerzego i pozycje tych miast. Będzie zapewne bardzo ciekawie.

@jerzyk22 Drogie przetargi? Serio? Wreszcie zaczęło być normalnie. Normalne stawki i normalni Wykonawcy. Skończyły się czasy gdy firmy krzaki brały roboty za 60-70% wartości i albo się zmywały albo wykańczały podwykonawców. Doskonale te czasy pamiętam. (2018-09-27 23:08)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Przywołany przeze mnie ranking potwierdza tylko bezsporną drożyznę newralgicznych usług komunalnych w Sochaczewie. Natomiast wspomniane winnym wątku artykułu sąsiednie miasta podałem za przykład z powodu ich inwestycyjnego zaangażowania i dynamicznego rozwoju. Taka jest o tych miastach powszechna opinia. @x2x, to że któreś z tych miast jest w przywołanym rankingu obok naszego miasta ma wzbudzić jakąś ciekawość czy uspokajać? Przecież ten fakt nie ma wpływu na ceny wody, ścieków czy śmieci w Sochaczewie! Czy one są racjonalne? Tylko nowy burmistrz może to zmienić. Pan Osiecki od wieu lat nie był w stanie nic pozytywnego z tym zrobić. (2018-09-29 07:51)
wbienkowbienko
+2
@x2x

Parking przy PKP? To włąśnie typowy wynik spiny, ale sprzed poprzednich wyborów. A to poranne otwarcie - niezapomniane :)

Plaża miejska? Po roku to klepisko obrośnięte chwastami. Ciebie przyciąga to miejsce?

Stabilizacja zbocza Bzury przy cmentarzu? To bardziej wynik układu pomiędzy panem, wójtem i plebanem ;).Ze względu na wieloletnie zaniedbania właściciela terenu koszty ponieśliśmy wszyscy.

Remonty podległych jednostek? Normalna rzecz, uwzględnia się w budżecie i się robi.

No i niewiele z tego zostało. (2018-09-29 16:17)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@x2x

Tak, drogie przetargi, bo popyt na wykonawstwo przerósł podaż możliowości wykonawczych. Liczni samorządowi decydenci chcieli dobrze finiszować w roku wyborczym, więc firmy zareagowały rynkowo i zaczęły dyktować im wysokie ceny usług. Czy racjonalnym było ogłaszać i powtarzać kilka razy przetarg, by ostatecznie zdecydować się na gorsze warunki niż za pierwszym podejściem? Ale jeśli w perspektywie brak inwestycji i przegrane wybory, to złą decyzję decydentowi łatwiej jest usprawiedliwić. I tak płacą mieszkańcy. (2018-10-02 18:44)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Informacja o kandydatach na Burmistrza Sochaczewa ze strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej:Miasto Sochaczew

Liczba Mieszkańców 34 694

Wyborców 28 834

Obwodów 24Wybory Burmistrza Miasta SochaczewL.p. Nazwisko i Imiona; Wiek; Nazwa komitetu; Miejsce zamieszkania1) DĄBROWSKI Łukasz; 33; KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA; Sochaczew2) GOŁKOWSKI Marek Maria; 60; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY; Sochaczew3) OSIECKI Piotr Krzysztof; 56; KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SOCHACZEWSKIE FORUM SAMORZĄDOWE; SochaczewCopyright © 2018

Państwowa Komisja Wyborcza, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, tel. 22 695 25 44, fax. 22 629 39 59

Data ostatniej aktualizacji: 03-10-2018 8:35Chciałbym wiec zapytać jako wyborca, gdzie ostatecznie zdecydował zamieszkać kandydat na Burmistrza Sochaczewa – p. Osiecki? Oczywiście, Jego prawo mieszkać gdzie chce! Jednak Państwowa Komisja Wyborcza (PKW) pyta kandydujących do samorządu o informacje (w tym miejsce zamieszkania), które są podawane do publicznej wiadomości wyborców. Dotychczas powszechną była informacja, że p. Osiecki mieszka w gminie Nowa Sucha. Teraz na stronie PKW wśród 3 kandydatów na burmistrza Sochaczewa jest trzech mieszkańców Sochaczewa. Mam nadzieję, że ta zmiana nie ma nic wspólnego z kandydowaniem na burmistrza w Sochaczewie?

Zgodnie z art. 25 k.c. miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba przebywa z zamiarem stałego pobytu. Co ważne zgodnie z art. 28 k.c. można mieć tylko jedno miejsce zamieszkania.

Trzeba zwrócić uwagę, że w świetle prawa cywilnego miejscem zamieszkania danej osoby nie jest konkretny dom, mieszkanie posiadające swój indywidualny adres i stanowiące wyodrębnioną nieruchomość, ale określona miejscowość pod dwoma wszakże warunkami:

1) osoba w tej miejscowości faktycznie przebywa;

oraz

2) osoba ma w tej miejscowości zamiar stałego pobytu.

Co ważne, miejsce zamieszkania należy wyraźnie oddzielić i odróżnić od miejsca zameldowania. O stałości pobytu na określonym terytorium decyduje przede wszystkim takie przebywanie, które ma na celu założenie tam ośrodka swoich osobistych i majątkowych interesów, chodzi zatem o aktualne centrum życiowej działalności człowieka.

Fakt stałego pobytu rodzi określone skutki prawne. Na przykład podatki płaci się w zależności od miejsca zamieszkania. Podatek dochodowy od osób fizycznych PIT zależy od miejsca zamieszkania i przysługuje gminie właściwej miejscu zamieszkania.Czy z informacją o miejscu zamieszkania p.Osieckiego będzie tak, jak z informacją o jego bezpartyjności? Kandydat na burmistrza wobec istniejących wątpliwości powinien udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: Czy jest bezpartyjny i mieszka w Sochaczewie?

(2018-10-03 10:23)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Propaganda i wiara w socjotechnikę tworzą złudny obraz dotychczasowych dokonań władzy. Przykładem jest choćby włączanie pieniędzy na 500+ do dochodów budżetu miejskiego i obniżanie w ten sposób procentowego wskaźnika zadłużenia miasta. Niestety obiektywne porównanie z innymi miastami powiatowymi pokazuje rzeczywisty obraz sochaczewskich dokonań w ostatniej kadencji samorządu. Panie Osiecki, 5 lat samorządowej kadencji to długi okres. Nasz Sochaczew może i powinien się rozwijać, ale boję się, że w przypadku Pana zwycięstwa w wyborach miasto będzie dalej pogrążać się w długach, które to spłacić będą musieli Sochaczewianie, a nie jakaś życzliwa ekipa rządowa. Dzisiaj życzliwa, zwłaszcza w 2018 roku przed wyborami, ale co czeka miasto po przegranych za rok przez PiS wyborach parlamentarnych? Czy dzisiejsze upartyjnienie samorządu będzie nadal sprzyjać miastu? Wybór, jak zawsze, należy do mieszkańców. Wybierzmy zatem rozważnie, również dla naszych dzieci i wnuków. (2018-10-05 07:38)
x2xx2x
0
@jerzyk2205

Odnośnie przetargów. To nie popyt przerósł podaż. Gdybyś śledził rynek zamówień publicznych to wiedziałbyś, że co rok tych przetargów jest porównywalna ilość. Po prostu od pewnego czasu firmy krzaki, złodzieje i oszuści przestali mieć raj w budowlance i mówiąc kolokwialnie państwo zaczęło im się dobierać do dupy. Skończyło się kombinowanie na vacie, skończyło się wykańczanie podwykonawców. Na rynku w 90% zostały stabilne firmy działające w branży od lat. I się cenią. I bardzo dobrze.

Możesz podać przykład naszego sochaczewskiego podwórka gdzie kolejny ogłaszany przetarg został rozstrzygnięty na gorszych dla Inwestora warunkach? Co masz na myśli pisząc "gorsze". Wyższa cena w kolejnym postępowaniu? Pytam bo nie wiem - jeśli mi taki przykład podasz to sprawdzę i się odniosę oczywiście.

pozdrowienia (2018-10-06 16:23)
jerzyk2205jerzyk2205
0
x2x

Nie prawda, że tych przetargów jest tyle samo. Śledzę samorządowy rynek zamówień publicznych, zwłaszcza lokalnie. Liczba przetargów zdecydowanie wzrosła i widać to na przykładzie Sochaczewa. Firmy wiedząc o samorządowej determinacji inwestycyjnej przed wyborami poczuły kasę i zaczęły dyktować cenę swoich usług.

Jakiś przykład? Niestety w BIP Urzędu Miejskiego nie praktykuje się zachowania informacji o rozstrzygniętych przetargach, więc proszę szukać takiej wiedzy w moich komentarzach, które pojawiały się na portalowym forum, przy okazji prowadzonych procedur przetargowych. (2018-10-09 06:03)
x2xx2x
0
@jerzyk2205

serio tak Ci wygodniej? Jeśli fakty mają odwierciedlenie w rzeczywistości to wtedy linki, cytaty etc? A jeśli czegoś udowodnić nie możesz to odsyłasz do swoich komentarzy? Żarty sobie robisz?

Szanujmy się - albo rozmawiamy merytorycznie albo każdy pisze co chce - tylko jaka wtedy będzie jakość tej dyskusji?

Odnośnie wzrostu zamówień publicznych znowu napiszę, że nie masz racji. Zadałem sobie trud i policzyłem (z dokładnością do powiedzmy 20). Branża budowlana, województwo mazowieckie, sektor zamówień publicznych, tryb przetargu nieograniczony, postępowania ogłoszone i rozstrzygnięte w danym roku.

Takich przetargów w roku 2017 było około 8100. W roku 2018 do dzisiaj około 7090. Zakładając, że pozostało około 2,5 miesiąca (a realnie 2 miesiące) to wzrost będzie minimalny i wpisujący się w ogólny trend.

Po raz kolejny proszę - skoro twierdzisz, że w Sochaczewie odbył się przetarg gdzie w kolejnym postępowaniu Inwestor prztsał na gorsze warunki niż we wcześniejszych postępowaniach to podaj proszę przykład. Nie każ mi szukać w Twoich komentarzach dot. procedur przetargowych - skoro prezentujesz taką tezę to po prostu ją udowodnij.

(2018-10-09 21:39)
jerzyk2205jerzyk2205
0
x2x

Proszę zrozumieć, nie mam czasu na jałowe polemiki i ocenę statystyk dotyczacych województwa mazowieckiego. Interesuje mnie sochaczewskie podwórko - miejskie i powiatowe. Zamieszczam cytaty i załączam linki, aby uwiarygodnić moje stwierdzenia. W sprawie przetargów zrobiłbym to samo tym razem, gdyby Urząd Miejski nie usuwał informacji o przetargach zaraz po ich rozstrzygnięciu. Powinien Pan/Pani wiedzieć, że robi się to wbrew obowiązującym przepisom. W swoich komentarzach na forum portalowym często odnosiłem się do problematyki zamówień publicznych w sochaczewskim magistracie i rozstrzygnięć przetargowych. Proszę nie oczekiwać, że sprostam oczekiwaniom, bo musiałbym szukać wśród 1298 moich komentarzy. A skoro jesteśmy w temacie zamówień publicznych, to proszę odpowiedzieć, co burmistrz ma do ukrycia, że informacje o przetargach znikają z BIP tak pośpiesznie? Czy to jest transparentne postępowanie? Czy taka ma być przejrzystość wydatkowania środków publicznych? (2018-10-09 23:25)
x2xx2x
0
Po prostu tak Ci wygodniej. W aspekcie zamówień publicznych nie zgadzam się z Tobą ani trochę i twierdzę, że nie masz racji.

Twierdzenie, że firmy poczuły kasę i zacęły dyktować cenę jest bzdurą.

Twierdzenie, że w roku wyborczym na naszym, sochaczewskim podwórku lawinowo wrosła liczba przetargów to także nieprawda.

Jak tu dyskutować..... (2018-10-10 14:55)
x2xx2x
0
Poza tym z tego co widzę wszystkie przetargi, które odbyły się w tym roku są dostępne na BIP Sochaczew.pozdrowienia (2018-10-10 14:57)
jerzyk2205jerzyk2205
0
x2x

Rzeczywiście coś musiało się zdarzyć, że informacje o tegorocznych przetargach powróciły do Biuletynu Informacji Publicznej. Dotychczas znikały zaraz po rozstrzygnięciu, a dostępne dla portalowego czytelnika były zazwyczaj dwie strony z biueżącymi ogłoszeniami. Coś niebywałego! (2018-10-10 18:58)
ViTo64ViTo64
+1
Niestety, w BIP Sochaczew nie ma wszystkich przetargów z 2018 roku. Pokażcie mi, gdzie mogę znaleźć przetarg na ul. Licealną w Sochaczewie? W tej sprawie w dniu 9.10.2018 r. wystąpiłem z wnioskiem do Pana Burmistrza Osieckiego z wnioskiem o udostepnienie informacji publicznej z ostatnich 4 lat. Szcegóły w załączonym pliku: (2018-10-10 20:06)
ViTo64ViTo64
+1
c.d. pisma do Pana Burmistrza Osieckiego. Jesteśmy chyba jedynym Urzędem w Polsce, gdzie w głównym menu BIP-u nie ma zamówień publicznych. To ewenement na całą Polskę. Ponadto, w BIP, powinna być wyszukiwarka zamówień publicznych. Poczytajcie poniżej... (2018-10-10 20:09)
ViTo64ViTo64
+1
Ogładałem dzisiaj, podobno nową stronę internetową naszego Urzędu Miasta Sochaczewa. Moim zdaniem, strona internetowa przypomina bardziej kolorowe gazetki, typu "Pani domu", a nie stronę internetową urzędu Miasta. Jednym słowem można stwierdzić, dużo fotek, mało treści. Kompletna beznadzieja. Panie Burmistrzu, to nie licuje z powagą Pana Urzędu, który Pan jeszcze sprawuje... Jest to pole do popisu dla NOWEGO BURMISTRZA. Porządki w urzędzie trzeba zacząć o nowego wizerunku miasta. (2018-10-10 20:26)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@ViTo64

Panie Witoldzie, nisko się kłaniam i przekazuję wyrazy uznania za obywatelską interwencję. Z Pańskiego postu wynika, że złożył Pan pismo do Urzędu Miejskiego wczoraj (wtorek). Wywołał Pan piorunującą reakcję, bo już dzisiaj (środa) w BIP pojawiły się niewidoczne dotychczas informacje o przetargach. Zmartwiły mnie Pańskie zasadne uwagi do treści BIP, bo potwierdziły one, że moje wcześniejsze zastrzeżenia co do nietransparentnych praktyk stosowanych przez magistrat nie były bezpodstawne. A już kilkanaście lat temu Sochaczew uczestniczył w projekcie "Przejrzysta Gmina" i był jednym z wyróżniających się samorządów. Wraz ze zmianą decydentów, zmieniły się standardy.

@x2x

Gratuluję spostrzegawczości. Wychwycić tak szybką zmianę to nie lada wyczyn. (2018-10-10 23:13)
x2xx2x
0


@jerzyk2205

Nie pracuję w UM jeśli do tego pijesz :)

Natomiast z zamówieniami publicznymi mam wiele do czynienia - ale od strony Wykonawcy.

Natomiast co do przetargu dot. przebudowy ul. Licealnej : Udział w postępowaniu brały 2 firmy. Cena tańszej oferty2079696.20. Cena oferty droższej3352406.92 .

To tak apropo tych drogich przetargów..... (2018-10-10 23:54)
zalewskizalewski
0
Panie Żelichowski - sęk w tym, że 34 mln długu burmistrz Osiecki przejął po Panu i Panu Czubackim (wiadomo, że to Pan rządził, Pan Boguś był figurantem) i poprzednikach. Stawiam więc Panu pytanie O ILE ZWIĘKSZYŁO SIĘ ZADŁUŻENIE MIASTA W CZASIE DWÓCH KADENCJI BOGUMIŁA CZUBACKIEGO (stan początkowy i końcowy) I O ILE ZWIĘKSZYŁO SÌE TO ZADŁUŻENIE ZA BURMISTRZA OSIECKIEGO. PROSZĘ PODAĆ TWARDE DANE. NIE KŁAMAĆ, NIE KRĘCIĆ, PROSZĘ PODAĆ LICZBY. TYLKO TYLE I AŹ TYLE.CZEKAM PANIE ŻELICHOWSKI. PYTAM PANA BO WIADOMO, ŻE TO PAN STEROWAŁ BOGUMIŁEM CZUBACKIM, A TERAZ STERUJE PAN PANEM GOŁKOWSKIM. (2018-10-11 13:34)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@ViTo64

Jestem pełen uznania dla p.Witolda za jego skuteczność w wyperswadowaniu burmistrzowi stosowania prawa. Jeszcze wczoraj wykaz przetargów zaczynał się datami od marca, dzisiaj pojawiły się przetargi ze stycznia br. Wiem, że to nie stało się z winy pracowników, bo w zamówieniach publicznych magistratu pracuje kompetentna ekipa. Ktoś jednak czuwał, żeby informacje o przetagach były na minimum licząc zapewne, że sochaczewsk lud się nie zorientuje. Prawdy w tej i wielu innych sprawach możemy się dowiedzieć po przegranych wyborach przez obecnych decydentów. Oni mają tego świadomość, stąd tylu teraz na portalu dyskutantów. (2018-10-11 17:59)
zalewskizalewski
0
Panie Żelichowski czekam na odpowiedź, pytanie chyba dość proste. Tylko liczby. Bardzo proszę. Boi się Pan prawdy? (2018-10-11 21:38)
zalewskizalewski
0
No dobra nie ma co czekać. Wiadomo, że Pan Żelichowski nie odpowie, bo prawda jest dla niego brutalna. To za jego czasów, gdy on rządził miastem (wszyscy wiedzą, że Pan Boguś to tylko listę płac podpisywał) zadłużenie miasta wzrosło niemal dwa razy mocniej niż za czasów burmistrza Osieckiego. Oto twarde liczby przedstawione na wykresie.

(2018-10-11 22:12)
zalewskizalewski
0
Tutaj wykresy, na podstawie których powstał wykres powyżej. Wszystkie dane z oficjalnych dokumetów miasta dostępnych w Internecie(2018-10-11 22:14)
zalewskizalewski
0
A tutaj na jasnym wykresie to, o czym pisała Zbora. Żadnego kręcenia. Widać, jak na dłoni, że Pan Żelichowski, a za nim Pan Gołkowski i Pan Czubacki kłamią pisząc, że to burmistrz Osiecki odpowiada za zadłużenie miasta na kwotę 45 mln. Nota bene to żaden problem. Każdy z nas ma kredyty, ważne czy stać nas na ich spłatę. Miasto stać na te obligacje. Zresztą jakieś 60-70% z nich (sprawdzę, podam twarde dane) zostało przeznaczone na spłatę kredytów po panu Żelichowskim. Obligacje są tańsze i lepsze od kredytów. Burmistrz Osiecki miał odwagę podjąć decyzję o ich emisji. Natychmiast, gdy ta decyzja została podjęta Pan Żelichowski wspólnie z Panem Ciurą (była taka koalicja w poprzedniej kadencji, o niej też niebawem, bo tego nie można zapomnieć) i ich ludzie zaczęli oszukiwać ludzi, że te obligacje to nowe zadłużenie miasta, a to była głównie zamiana. Starych drogich, złych długów, na lepsze, tańsze i wygodniejsze obligacje. Taka jest prawda o tym zadłużeniu. Reszta to manipulacje i kłamstwa. Poniżej wykres - zobowiązania miasta w stosunku do wydatków. Od razu widać, że miasto stać na te obligacje. Duuuuużo bardziej niż za czasów duetu Żelichowski/Czubacki (kolejność nieprzypadkowa)

(2018-10-11 22:27)
zalewskizalewski
0
Dla wyjaśnienia - wykres przedstawia stosunek wydatków miasta, do stanu zadłużenia. Widać wyraźnie, że baaaardzo bezpieczna jest sytuacja miasta. Gigantycznie lepsza od czasów, gdy rządził Pan Żelichowski. (2018-10-11 22:30)
zalewskizalewski
0
Coś nie chce się podpiąć :) (2018-10-11 22:32)
zalewskizalewski
0
I ciągle jakiś problem (2018-10-11 22:47)
zalewskizalewski
0
Ten ostatni wykres jasno pokazuje, że za czasów Pana Żelichowskiego zadłużenie było o niebo wyższe w stosunku do możliwości finansowych miasta.

Tak to wygląda naprawdę. W normalnym życiu też tak jest - prawie każdy ma kredyt na pralkę, telewizor, dom, samochód. Im ktoś bogatszy, ma większe możliwości spłaty, to ma wyższe kredyty. Wszystkie najpiękniejsze auta, te za setki tysięcy to przecież w leasingu są. Tak to wygląda. Taka jest prawda, reszta to zwykłe manipulacje i kłamstwa Pana Żelichowskiego i co z przykrością stwierdzam Pana Gołkowskiego. (2018-10-11 22:53)
x2xx2x
0
@jerzyk 2205

"...Prawdy w tej i wielu innych sprawach możemy się dowiedzieć po przegranych wyborach przez obecnych decydentów. Oni mają tego świadomość, stąd tylu teraz na portalu dyskutantów. (2018-10-11 17:59)"

Serio? Najbardziej pasowałoby Ci gdybyś publikował te swoje durne tezy i nie było żadnego odzewu? Żadnego "sprawdzam"? Fajnie, lekko i przyjemnie - tylko, że nie każdy jest zaślepiony krytyką obecnych władz.

Jak zapewne wielu widzę sporo złych decyzji, mam magistartowi trochę do zarzucenia ale takie walenie w nich jak w bęben jest i śmieszne i irytujące. Mam nadzieję, że nie tylko ja to widzę.

Czas pokaże kto zostanie na następne kilka lat gospodarzem naszego miasta. (2018-10-12 10:14)
zabczynski227zabczynski227
0


zalewski czy Ty sam przekonujesz siebie do tych bzdur , które wypisujesz . Dodatkowo rozmawiasz sam z sobą przekonując siebie do swoich wykresów . Pytasz i odpowiadasz , dobre, ale jakże smutne. Wydaje mi się ,że normalne to nie jest , choć aby zyskać w oczach Osieckiego możesz jeszcze dalej się posunąć i przedstawić wykres ile to do budżetu miasta przyniósł dil z arabem - cegielnia oraz ile miejsc pracy powstało w Sochaczewie dzięki łódzkiej strefie ekonomicznej , którą tak się szczycił obecny burmistrz. Może teraz odpowiedz , tylko konkrety przyjmuję . (2018-10-12 13:34)
ViTo64ViTo64
0
Panie Zalwewski, jeżeli prezentuje Pan jakiekolwiek dane, to w przyszłości prosze podawać żródło danych. Czy te dane o zadłużeniu podawane są na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu JST? Może bilansu rocznego? Jako mieszkaniec Sochaczewa, chciałbym, aby Pan zaprezentoał też dane o zatrudnieniu w naszym Urzędzie Miejskim w poszczególnych latach! Czy wraz ze wzrostem zadłużenia miasta, rosło też zatrudnienie? A jak się przedstawia wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w stosunku do wydatków inwestycyjnych? Czy obecne władze mają duże sukcesy na tym polu? Proszę się pochwalić, podając jednocześnie żródła danych. Poniżej wsakżnik zadłużenia Gmin na koniec IV. kw. 2017 r. Mozna porównac się do innych gmin. Miernikiem tutaj jest zadłużenie gmin wraz z podaniem kwot zadłużenia na jednego mieszkańca gminy. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184205/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-751-1000--(2018-10-12 19:58)
ViTo64ViTo64
0
Panie Zalwewski, jeżeli prezentuje Pan jakiekolwiek dane, to w przyszłości prosze podawać żródło danych. Czy te dane o zadłużeniu podawane są na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu JST? Może bilansu rocznego? Jako mieszkaniec Sochaczewa, chciałbym, aby Pan zaprezentoał też dane o zatrudnieniu w naszym Urzędzie Miejskim w poszczególnych latach! Czy wraz ze wzrostem zadłużenia miasta, rosło też zatrudnienie? A jak się przedstawia wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w stosunku do wydatków inwestycyjnych? Czy obecne władze mają duże sukcesy na tym polu? Proszę się pochwalić, podając jednocześnie żródła danych. Poniżej wsakżnik zadłużenia Gmin na koniec IV. kw. 2017 r. Mozna porównac się do innych gmin. Miernikiem tutaj jest zadłużenie gmin wraz z podaniem kwot zadłużenia na jednego mieszkańca gminy.ÂÂ Â Â ÂÂhttp://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184205/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-751-1000-- (2018-10-12 19:59)
ViTo64ViTo64
0
Panie Zalwewski, jeżeli prezentuje Pan jakiekolwiek dane, to w przyszłości prosze podawać żródło danych. Czy te dane o zadłużeniu podawane są na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu JST? Może bilansu rocznego? Jako mieszkaniec Sochaczewa, chciałbym, aby Pan zaprezentoał też dane o zatrudnieniu w naszym Urzędzie Miejskim w poszczególnych latach! Czy wraz ze wzrostem zadłużenia miasta, rosło też zatrudnienie? A jak się przedstawia wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w stosunku do wydatków inwestycyjnych? Czy obecne władze mają duże sukcesy na tym polu? Proszę się pochwalić, podając jednocześnie żródła danych. Poniżej wsakżnik zadłużenia Gmin na koniec IV. kw. 2017 r. Mozna porównac się do innych gmin. Miernikiem tutaj jest zadłużenie gmin wraz z podaniem kwot zadłużenia na jednego mieszkańca gminy. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184205/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-751-1000--(2018-10-12 20:02)
ViTo64ViTo64
0
Panie Zalwewski, jeżeli prezentuje Pan jakiekolwiek dane, to w przyszłości prosze podawać żródło danych. Czy te dane o zadłużeniu podawane są na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu JST? Może bilansu rocznego? Jako mieszkaniec Sochaczewa, chciałbym, aby Pan zaprezentoał też dane o zatrudnieniu w naszym Urzędzie Miejskim w poszczególnych latach! Czy wraz ze wzrostem zadłużenia miasta, rosło też zatrudnienie? A jak się przedstawia wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w stosunku do wydatków inwestycyjnych? Czy obecne władze mają duże sukcesy na tym polu? Proszę się pochwalić, podając jednocześnie żródła danych. Poniżej wsakżnik zadłużenia Gmin na koniec IV. kw. 2017 r. Mozna porównac się do innych gmin. Miernikiem tutaj jest zadłużenie gmin wraz z podaniem kwot zadłużenia na jednego mieszkańca gminy. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184205/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-751-1000--(2018-10-12 20:05)
ViTo64ViTo64
0
Panie Zalwewski, jeżeli prezentuje Pan jakiekolwiek dane, to w przyszłości prosze podawać żródło danych. Czy te dane o zadłużeniu podawane są na podstawie sprawozdań z wykonania budżetu JST? Może bilansu rocznego? Jako mieszkaniec Sochaczewa, chciałbym, aby Pan zaprezentoał też dane o zatrudnieniu w naszym Urzędzie Miejskim w poszczególnych latach! Czy wraz ze wzrostem zadłużenia miasta, rosło też zatrudnienie? A jak się przedstawia wykorzystanie środków z Unii Europejskiej w stosunku do wydatków inwestycyjnych? Czy obecne władze mają duże sukcesy na tym polu? Proszę się pochwalić, podając jednocześnie żródła danych. Poniżej wsakżnik zadłużenia Gmin na koniec IV. kw. 2017 r. Mozna porównac się do innych gmin. Miernikiem tutaj jest zadłużenie gmin wraz z podaniem kwot zadłużenia na jednego mieszkańca gminy. http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184205/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-751-1000--(2018-10-12 20:13)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Szanowni Państwo, jakaś nędzna kreatura ukrywająca prawdziwe personalia nazywa mnie i moich Kolegów kłamcami. To oszczerstwo. Wszystkie przytaczane przeze mnie dane liczbowe są autentyczne i ich źródłem są dokumenty finansowe - Wieloletnia Prognoza Finansowa (WPF), opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Sochaczewie. Najstarsze dokumenty publikowane w internecie na stronie miejskiej pochodzą z 2006 roku. Podawanie stanu zadłużenia sprzed 15 lat, bez wskazania źródła danych jest niepoważną próbą odwracania uwagi od bezspornych faktów. Mieszkańcy powinni wiedzeć co ich czeka w najbliższych pięciu/dziesięciu latach.

Burmistrz Osiecki chwali się dużymi dochodami, ale zapomniał, że swoje długi należy spłacać na bieżąco. Gdyby spłacał dług tak sumiennie i w podobnych kwotach jak planował jego poprzednik, to w 2018 roku zadłużenie miasta wynosiłoby ok.11 mln zł, a nie 45,2 mln zł, co pokazuje wykres 2. - Zadłużenie Sochaczewa w latach 2010-2028. Burmistrz i jego poplecznicy w Radzie Miejskiej (z Sochaczewskiego Forum Samorządowego-SFS i z partii-PiS) tworzą iluzoryczny wizerunek miasta w dobrostanie na koszt następnych pokoleń miejskich podatników. To, że dzisiaj Sochaczew ma 45,2 mln zł długu, to wyłączna zasługa obecnej kiepskiej polityki finansowej miasta. Byłoby to zrozumiałe, gdyby realizowano jakąś strategiczną dla przyszłości inwestycję miejską, jak dziesięć lat temu kanalizację sanitarną Sochaczewa. To był jedyny powód zadłużania miasta za poprzedniego burmistrza. Konsumpcja na kredyt nie ma sensu. (2018-10-13 13:20)
x2xx2x
0
@jerzyk2205

Tak z ciekawości - możesz podać dane z jakim zadłużeniem zostawiał nas (mieszkańców Sochaczewa) poprzedni Burmistrz p. Czubacki? Pytam serio bo chcę mieć jasność i jakiś punkt odniesienia. Na wykresie jest to pomiędzy 33-34 miliony PLN? (2018-10-13 16:52)
maczetaostramaczetaostra
0
x2x W/g mnie żądając odpowiedzi na następne pytania od Pana Żelichowskego , trzeba najpierw odpowiedzieć na zadane pytania od ViTo64 . Wtedy będzie ciągłość dyskusji , chyba że Twoja wiedza kończy się na uszczypliwościach . Zachęcam do odpowiedzi bądź w razie braku wiadomości do zakończenia dyskusji , bo z góry widać ,że swoją wiedzą z przykrością stwierdzam , nie możesz sprostać Panu Jerzemu. (2018-10-13 20:36)
zalewskizalewski
0
Szanowny Panie Żelichowski, jak mówi stare porzekadło prawda w oczy kole. Nie pierwszy raz został Pan na tym portalu przyłapany na kłamstwie i manipulacji, nie dziwi mnie więc Pańska reakcja. Słowa, jakich Pan używa w pełni Pana obnażają, pokazują prawdziwy charakter. Ale do rzeczy.Jak zwykle próbuje Pan manipulować danymi. Jak zwykle próbuje Pan oszukać mieszkańców, licząc, że nie zrozumieją skomplikowanych tabelek. Ja przygotowałem proste tabelki.

Poniżek wykres pokazujący o ile zwiększyło się zadłużenie miasta za kadencji Pana i Pana Czubackiego i burmistrza Osieckiego.Dane są z oficjalnych, zatwierdzonych przez Radę Miasta i Rejonową Izbę Obrachunkową, sprawozdań z wykonania budżetu. Jak się chce, wszystko można znaleźć w sieci, trzeba tylko głębiej zajrzeć (np. BIP archiwalny) lub zapytać odpowiednich ludzi (np. starych radnych), albo zadać pytanie w trybie dostępu do informacji publicznej do UM. Zdobvłem te dane bez kłopotu.Z tych danych JASNO WYNIKA, ŻE TO PAN I PAN CZUBACKI ZWIĘKSZYLI ZADŁUŻENIE MIASTA NIEMAL DWA RAZY TYLE CO BURMISTRZ CZUBACKI.Jasno więc widać, że kłamie Pan przypisując winę za obecny stan zadłużenia miasta burmistrzowi Osieckiemu. To Pan zdecydowanie bardziej zadłużał miasto. Matematyki nie da się oszukać, zakrzyczeć, zmanipulować. Tylko tyle i aż tyle. CDN.


(2018-10-13 22:17)
zalewskizalewski
0
Skąd te liczby w poście powyżej. Obliczone na podstawie danych poniżej. To znów oficjalne dane ze sprawozdań budżetowych miasta Sochaczew.Zatwierdzonych przez Radę Miasta, a wcześniej opiniowanych przez RIO. (2018-10-13 22:21)
zalewskizalewski
0
Pisze Pan też często o zadłużeniu miasta na pokolenia. Znów Pan kłamie. I można to wyczytać nawet w tabelkach, które Pan podaje. Bo wedle nich zadłużenie miasta ma spaść do zera w 2028. Czyli za dziesięć lat. No i gdzie te pokolenia? Po co kłamać?

Oczywiście zadłużenie pewnie nie spadnie do zera, bo miasto na pewno będzie sięgać po kolejne obligacje, czy kredyty, jak wszystkie inne samorządy w Polsce. Na pewno też nie spadłoby, do poziomu, o jakim Pan pisze w 2018, nawet gdy to Pan dalej decydował o mieście. Zatrzymałby Pan wszystkie inwestycje i tylko spłacał kredyty? - co za manipulacja.

O tym, jak bardzo Pan manipuluje, można się przekonać studiując oficjalne dokumenty finansowe miasta, dostępne w Internecie. Taki oto kwiatek znalazłem w sprawozdaniu za 2010 rok (ostatni, kiedy był pan nadburmistrzem):

"Kredyt zaciągnięty w Banku Spółdzielczym w Sochaczewie na pokrycie wydatków nie znajdujących pokrycia w budżecie miasta 6.089.223 zł". Gdzie te wielkie, mityczne inwestycje? Na 2011 też zaplanował Pan kredyt w wysokości 9 mln złotych. Też nie na wielkie inwestycje. Tylko na bieżącą działalność i mniejsze inwestycje

Po co kłamać?
(2018-10-13 22:33)
zalewskizalewski
-1
Kolejne kłamstwo Pana Żelichowskiego powtarzane również przez jego kolegów.

Gdy w 2013 roku miasto wyemitowało obligacje na kwotę 27 milionów złotych, Pan Żelichowski i jego akolici zaczęli grzmieć, że to zadłużanie miasta na pokolenia, rolowanie długu itd, itp.

Oczywiście przez gardło nie przechodziło mu i do dziś nie przechodzi, że z 27 milionów obligacji 21,5 mln od razu zostało przeznaczone na spłatę wcześniejszych kredytów. W większości zaciąganych w czasach Pana Żelichowskiego.

Kłamstwem jest, że miasto przejada budżet i nie inwestuje. Wystarczy popatrzeć co dzieje się wokół. Niemal na każdej ulicy coś się dzieje, parki, tereny nad Bzurą, wcześniej most, główne arterie miasta, żłobek, boiska, sala gimnastyczna, osuwisko, ostatnio odwiert. Przez dwie kadencje miasto wydało na inwestycje grubo ponad 100 mln złotych, pozyskało z zewnątrz tylko w ostatnich czterech latach ponad 55 mln złotych. Spłaciło dużo więcej niż te 21 mln złotych długów po Panu Żelichowskim.

Tak wygląda prawda, która oczywiście przez gardło Panu Żelichowskiemu nie przejdzie.No i co do emisji obligacji. PŁOŃSK, NA KTÓRY TAK LUBI SIĘ POWOŁYWAĆ PAN ŻELICHOWSKI, W KTÓRYM JEST DORADCĄ BURMISTRZA - EMITUJE W OSTATNICH LATACH OBLIGACJE NA POTĘGĘ (Nie zliczałem wszystkiego, ale jakieś 20 mln minimum).

ŻEBY BYŁO ŚMIESZNIEJ TE PIENIĄDZE SĄ PRZEZNACZANE M.IN. NA PROGRAM NIEMAL IDENTYCZNY, JAK NASZ "DROGI ZAMIAST BŁOTA", tylko tam na inną nazwę.
Jak rozumiem, w Płońsku obligacje dobre, w Sochaczewie złe. Tam inwestycje w osiedlowe drogi dobre, u nas to żadne inwestycje. Jak Pan Żelchowski brał kredyty, to dobrze, jak burmistrz Osiecki, to źle. Inwwestycje za Pana Żelichowskiego były mądre i dobre, za Pana Osieckiego to w ogóle nie są inwestycje (cytat z listu Pana Gołokowskiego napisanego zapewne przez Pana Żelichowskiego). Panie Jerzy, niech Pan nie kłamie.

Niech się Pan Panie Żelichowski już nie ośmiesza i nie kompromituje.

PS.

Nigdzie nie kandyduję, spokojnie sobie żyję, nie pracuję w UM, chcę by moje dzieci mogły spokojnie chodzić do szkoły. Dlatego pozostaję anonimowy. Zresztą wystarczy przeczytać pierwsze zdanie "listu" Pana Żelichowskiego do mnie, bym nie musiał przekonywać, że lepiej pozostać anonimowym. Pan Jurek zdemaskowany, szybko traci nerwy. No i jeszcze wspiera go dzielny rycerz na koniu. Strach się bać.

Niezła koalicja się nam zbudowała Pan Gołkowski-Pan Żelichowski-Rycerz-Wiking-Buczyński. Brakuje tylko Pana Ciury, głównego koalicjanta Pana Żelichowskiego w poprzedniej kadencji.

PS 2. Swoją drogą po wyroku za DPS, powinien Pan Panie Żelichowski odejść z polityki na zawsze, gdyby miał Pan choć 1% honoru i przyzwoitości. Do ostatniego dnia stał Pan, jako najwierniejszy żołnierz przy Panu Ciurze.

Ale i tak nie uważam Pana za kreaturę. Wyłącznie za kłamcę.

Mimo wszystko pozdrawiam (2018-10-13 23:31)
zalewskizalewski
-1
A propos przejadania środków i pytań choćbyViTo64. Takie dane udało mi się przygotować, jeśli chodzi o koszty utrzymania administracji w mieście. Znów na podstawie oficjalnych danych dostępnych w Internecie. Znów, jak widać, duuużo droźsi byli Panowie Żelichowski/Czubacki (2018-10-14 00:18)
zalewskizalewski
-1
A propos przejadania środków i pytań choćbyÂViTo64. Takie dane udało mi się przygotować, jeśli chodzi o koszty utrzymania administracji w mieście. Znów na podstawie oficjalnych danych dostępnych w Internecie. Znów, jak widać, duuużo droźsi byli Panowie Żelichowski/Czubacki (2018-10-14 00:20)
zalewskizalewski
-1
I jeszcze jedna tabelka pokazująca rozrzutność Panów Żelichowski/Czubacki (2018-10-14 00:21)
ViTo64ViTo64
+1
Panie Zalewski, proszę podać link, do tych danych, które prezentuje Pan powyżej. Jedynym żródłem informacji dla OBYWATELI powinny być dane zamieszczone na stronach internetowych Urzedu Miasta (w Biuletynie Informacji Publicznej). Wczęsniej pisałem, że brak jest informacji o zamówieniach publicznych, to po mojej interwencji uzupełnili 2018 rok, chociaż nie wszystkie pliki się otwierają.A gdzie informacja z przetargów z wcześniejszych lat? TAJEMNICA? W dniu dzisiejszym chciałem poszukać w BIP iformacji o budżecie naszegoo miasta. NIe mogę nic znależć. Przecież to proste, wystarczy umieścić w BIP zakłądkę "Budżet Miasta" i zaprezentować budżety z ostatnich 10 lat... tak robią urzędy miast, które nie boją sie prezentować swoich dnych. Co na to Pan Burmistrz? (2018-10-14 08:03)
ViTo64ViTo64
+1
Proszę sobie zobaczyć BIP urzędu miasta Żyrardowa. W BIP prezentują nie tylko budżet w zakładce "Finanse, podatki i opłaty", ale też wszystkie sprawozdania finansowe. Są też dane archiwalne z budżetu od 2008 roku wraz ze sprawozdaniami finansowymi. Jak ktoś trochę ma pojęcie, to wszystko wyczyta z tych danych. Dlaczego tak nie może być w Sochaczewie? U nas wszystko TAJNE/POUFNE. Wzywam BURMISTRZA miasta Sochaczewa do pilnego uzupełniania BIP o te dane. (2018-10-14 08:17)
ViTo64ViTo64
+1
Sprawdziłem jeszcze BIP miasta Łowicza. Prezentują dane z zamówień publicznych jak i wykonania budżetu od 2003 roku w zakładkach "zamówienia publiczne" jak i w zakłdce "Finanse, podatki, opłaty, majątek". Dlaczego tak nie może być w Sochaczewie? Czym więcej patrzę jak są prezentowane dane w Biuletynie Informacji Publicznej, to tym bardziej odniszę wrażenie, że Pan Burmistrz Osiecki ma coś do ukrycia. To nie jest standardowe zachowanie władz miasta Sochaczewa. (2018-10-14 08:32)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@ViTo64

Panie Witoldzie, niestety plącze się między nami troll, którego jedynym celem jest odwracanie uwagi od swojego chlebodawcy burmistrza, a oczernianie mojej osoby. Dla mnie to nędzna kreatura (wieloznaczność wyrazu pozwala dobrać najbardziej adekwatne znaczenie) o wyjątkowo wrednym charakterze, która jako zjawa wstydzi się swoich personaliów. Internauta @binko prawdopodobnie rozpoznał trolla w swoim memie pod innym tematem na tym portalu. Jeśli tak jest, to niedaleko pada jabłko od jabłoni. Burmistrz jako funkcyjny, partyjny działacz Prawicy RP, ubiegający się o ponowny wybór z poparciem PiS z komietu bezpartyjnego to uczciwe pokazanie twarzy? A nasz troll, lepiony z podobnej gliny, dla odwrócenia uwagi mieszkańców od swego z konieczności idola, nie mając argumentów na dyskredytowanie Marka Gołkowskiego, zajadle atakuje i oczernia mnie i trochę p.Czubackiego. Robi to jednak jak pijany zając, raz zarzucając mi rządzenie, a innym razem bycie żołnierzem. Tyle samo warte są jego analizy finansowe. Cóż, trolla trzeba rozumieć i nie karmić. (2018-10-14 10:04)
x2xx2x
0
@maczetaostra - dyskutuję z jerzyk2205. Zaznaczam to jasno w swoich postach. Dlatego odnoszę się do jego odpowiedzi. Czego w tym nie rozumiesz? Inne poglądy i inne zdanie to uszczypliwości? Zastanów się. To tyle co mogłem z Twojego posta zrozumieć. Końcówki - sorry - nie ogarniam.

@jerzyk2205 - nie chciałbym żeby moje pytanie do Ciebie gdzieś się zgubiło - więc powtarzam. Zjakim zadłużeniem zostawiał nas (mieszkańców Sochaczewa) poprzedni Burmistrz p. Czubacki?

Z góry dzięki za odpowiedź (2018-10-14 11:24)
zalewskizalewski
-1
No coż Panie Żelichowski żadnej merytorycznej odpowiedzi na moje posty. Zdemaskowałem Pańskie kłamstwa i tyle.

Co do Pana Gołkowskiego to kłamie niemal tak samo, jak Pan, choćby w liście do mieszkańców, który firmował swoim nazwiskiem.Panie Witoldzie - sprawozdania budżetowe w BIP miasta Sochaczew można znaleźć w dwóch ruchach, więc chyba nie tak źle - BIP-Procedury i Dokumenty i już Pan jest. W lewej kolumnie ma Pan na wierzchu, bez dalszego klikania zakładki dotyczące budżetu - m.in. - Wykonanie budżetu. - i od razu Panu się otwiera komplet dokumentów do 2011 roku. Ze starszymi dokumentami jest już trochę zachodu - to już czasy Pana Żelichowskiego, gdy BIP to była totalna tragedia. Ale da się znaleźć :) (2018-10-14 11:28)
x2xx2x
0
@ViTo64 - dlaczego nie wzywasz z równym uporem np jerzyka2205 do prezentowania źródła danych? Już pomijam czy te tabelki i wywody użytkownika zalewski są poparte jakimiś dowodami czy nie.

jerzyk2205 w ostatnich dniach bardzo często pisał o niegospodarności w zamówieniach publicznych. Dużo, często i kategorycznie - bez podawania źródła swoich rewelacji. To w końcu można czy nie można? Dyskutujemy czy uprawiamy demagogię?pozdrowienia (2018-10-14 11:30)
maczetaostramaczetaostra
-1
x2x

Zachęcam do odpowiedzi bądź w razie braku wiadomości do zakończenia dyskusji , bo z góry widać ,że swoją wiedzą z przykrością stwierdzam , nie możesz sprostać Panu Jerzemu. (2018-10-13 20:

x2x Końcówki - sorry - nie ogarniam. Potwierdzasz , tylko moje spostrzeżenia co do Twojego zasobu wiedzy . Dziwię się , bo co tu rozumieć , prościej nie mogłem Ci tego przekazać , proszę o wybaczenie . Następnym razem postaram się zniżyć do Twojego poziomu , wtedy chyba zrozumiesz , bo jeśli nie , to sam, już nie wiem jak skonstruować przekaz dla Ciebie.

(2018-10-14 14:18)
x2xx2x
+1
@maczetaostra ty tak serio? Czytałeś te swoje wypociny? Gramatycznie poziom drugiej klasy podstawówki. Interpunkcja dno. Przecież ty nawet nie znasz zasad stawiania przecinków . I ty mi zarzucasz brak wiedzy, niski poziom etc???? No cyrk po prostu. Kończę z tobą. Niech będzie, że intelektualnie nie daję rady. Bez odzewu hejterku (2018-10-14 15:14)
ViTo64ViTo64
0
100 wniosków na 100 - lecie odzyskania niepodległości. Może być nawet tysiąc. Proponuję, abyśmy zrobili psikusa dla obecnych włądz Urzędu Miejskiego. Proponuję, abyśmy hurtowo wysyłali wnioski o udostepnienie informacji publicznej. Może to zmusi obecne władze do udostępnienia podstawowych informacji w Biuletynie Informacji Publicznej. Wzór wniosku kilka postów powyżej. Panie Zalewski, Pańskie tabelki z jakimiś tam wykresami, to są typowe slajdy z PawerPointa z preznetacji jako wewnętrzna propaganda sukcesu obecych włądz miejskich. (2018-10-14 16:51)
ViTo64ViTo64
+3
Wiem już na kogo nie głosować!!! Władza, która coś ukrywa, pewnie ma coś na sumieniu. Władza taka nie zasługuje na mój głos w nadchodzących wyborach samorządowych. (2018-10-14 17:08)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Najnowsza wersja: (2018-10-14 18:22)
ViTo64ViTo64
0
Miasto potrzebuje NOWEGO GOSPODARZA!!! Zdjęcie nie potrzebuje komentarza. Wiadomo gdzie kończy się miasto Sochaczew, a zaczyna gmina Sochaczew. (2018-10-14 18:25)
ViTo64ViTo64
0
X2x dzięki za info. No wreszcie doszukałem się tego budżetu. Nie można mieć prentensji do do Pana Żelichowskiego, że nie ma dokumentów na BIP przed rokiem 2011, ponieważ Biuletyn Informacji Publicznej wszedł w życie dopiero we wrześniu 2011 roku. (2018-10-14 19:46)
maczetaostramaczetaostra
0
X2X Niech będzie, że intelektualnie nie daję rady.Ano nie dajesz , a swój brak wiedzy , a wiedza Twoja prawie zerowa ,przykrywasz chamstwem w stosunku do wszystkich z którymi dyskutujesz . Trole - X2X na tym portalu powinny być eliminowani.I teraz bez odzewu trolu . (2018-10-14 21:54)
x2xx2x
0
@maczetaostra - przypadek kliniczny bez dwóch zdań. ty naprawdę nie widzisz i nie czytasz tego co próbujesz pisać?

Komedia. (2018-10-15 12:57)
maczetaostramaczetaostra
0
Ja czytam bardzo dokładnie i w przeciwieństwie do ciebie nie piszę takich bzdur . Ale z idiotami nie jest mi po drodze , zastanów się nad sobą , nad swoim przypadkiem , a może wtedy zaczniesz lubić ludzi a co najważniejsze pozbyjesz się pierwiastka głupoty jaki jest w Tobie . Chyba ,że nabyłeś go z pierwszym pokarmem, wtedy to już trudniejsze do wyleczenia. Na koniec i na pocieszenie - Idioci tak już mają ,że widzą chorobę u innych sami u siebie jej nie dostrzegając . A kiedy już, to ogromne zaskoczenie i nidowierzanie , jak mogłem w lustrze nie zobaczyć idioty , stwierdzone i udowodnione przypadki możesz mi wierzyć. Pozdrawiam ,życząc aby; ewolucja w służbie zdrowia się powiodła wtedy masz większe szanse w kolejce po numerek i leczenie" (2018-10-15 14:18)
x2xx2x
0
@maczetaostra

Wszystkiego dobrego. Mam nadzieję, że jakiś dobry specjalista ci pomoże. (2018-10-15 14:36)
maczetaostramaczetaostra
0
Nie będę się zniżał do rozmów z idiotami , idiotów Nikt ani nic nie przekona . A życzenia dobrego potrzebne są Tobie , życzę rownowagi psychicznej . pozwoli Ci lepiej i mądrzej patrzeć na otoczenie. (2018-10-15 19:39)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Fakt, nie podlegający dyskusji!

(2018-10-16 12:26)
x2xx2x
0
35 milionów PLN. Taki dług pozostawił Osieckiemu poprzedni burmistrz. Fakt nie podlegający dyskusji.

Żenada (2018-10-16 22:44)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Milion, dwa to przecież pikuś, można łatwo dorzucić. Ale na większe spłaty długu o tyle, to już było szkoda? No to się narobiło! (2018-10-17 00:06)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Z partyjnej strony internetowej:

http://marekjurek.home.pl/prawica/www/index.php?id=ludzie&o=209Ludzie Prawicy Rzeczypospolitej

Piotr

Osiecki
Pełnione funkcje: pełnomocnik powiatowy - sochaczewski

Kontakt: Powiat Sochaczewski,

723221333

e-mail: (2018-10-17 08:38)
maczetaostramaczetaostra
0
Nawet swojej strony nie wypełnia na bierząco , ot i pracuś, zwykły spycholog , , bez pojęcia o rządzeniu miastem . Ale z takiej strony jest niestety znany. Ruszmy wreszcie do przodu to miasto ,idźmy wszyscy a przedewszystkim młodzi na wybory , jeżeli nie chcecie w przyszłości żebrać PiS o paszporty na wyjazd za granicę . Idziemy jak nic w kierunku Turcji , Węgier ,Rosji i Białorysi i dojdziemy tam jeżeli zostawimy PiS u władzy. (2018-10-17 10:37)
zalewskizalewski
-1
Panie Jerzy i Pan chce objąć stery w ratuszu? Dwa dni zajęło Panu przygotowanie graficzki, którą dziś uczeń szkoły podstawowej robi w pięć minut. Czasy się zmieniły. Nie zmieniło się jedno - cały czas Pan próbuje manipulować lub kłamać.No więc przypominam - to Pan i Boguś Czubacki zdecydowanie mocniej zadłużyli miasto. Przypomnę o ponad 17 mln. Poniżej prawdziwe dane na temat wzrostu zadłużenia przygotowane na podstawie oficjalnych dokumentów finansowych miasta - Sprawozdań Budżetowych - zatwierdzonych przez Rejonową Izbę Obrachunkową oraz Radę Miasta.Taka jest prawda.

Ps. Żenujące są Pańskie tłumaczenia na fb, że nie pamięta Pan, jaki dług przejął po poprzednikach. To ja Panu przypomnę - przejęliście - stan na 31.12.2002 roku 15,8 mln, zostawiliście na koniec 2010 roku 33,4 mln.To kto bardziej zadłużył miasto? Wiadomo - Pan (2018-10-17 22:30)
zalewskizalewski
-1
Pan Jerzyk dużo piszę o zadłużeniu, o tym, że będziemy obecne zobowiązania miasta spłacać przez pokolenia. Udowodniłem mu w jednym z poprzednich postów (zapraszam do wątku "Wszystkie kity Pana Żelichowskiego"), że kłamie.

Przy okazji zdobywania danych znalazłem taki oto wykaz. Zadłużenia miast w przeliczeniu na mieszkańca. Sochaczew wypada wręcz świetnie - duuuuużo gorzej od nas wszystkie chwalone przez wielu komentatorów na forum okoliczne miasta. UWAGA, UWAGA tym Płońsk, gdzie Pan Jerzyk jest doradcą burmistrza i w ostatnich latach doradzał... emitowanie obligacji na potęgę na kwotę ok. 30 mln złotych. Ciekawe prawda?PS. od razu podaję źródło danych, to dla Pana Witolda

http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.praca.akty/184197/Zadluzenie-na-mieszkanca-w-gminach-1-250 (2018-10-17 22:37)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
W liście było też o koszcie usług komunalnych w Sochaczewie. Grafika bardziej przemawia. (2018-10-17 22:53)
zalewskizalewski
-1
Panie Jerzyk w naszym mieście, jak wiadomo, woda i ścieki są dość drogie. To fakt. Faktem jest, jednak też to, że te ceny nie rosną od siedmiu lat. Mało jest takich miast w Polsce.

Przypomnę, że cenę wody i ścieków zawdzięczamy Panu. To po Panu burmistrz Osiecki i Rada Miasta oddziedziczyła projekt kanalizacyjny za 100 mln - jak lubi się Pan chwalić.Projekt potrzebny, ale mocno przeszacowany. Często piszę Pan - planowaliśmy to, planowaliśmy tamto (np. w kontekście spłat zadłużenia). No więc wedle waszych planów, na szczęście nie zrealizowanych, woda i ścieki miały kosztować o wiele więcej. Dzięki Bogu mieszkańcy Wam podziękowali, a burmistrz Osiecki trzyma w ryzach ceny, które Wy chcieliście podnosić na potęgę co roku.Inwestycję udało się zrealizować za połowę ceny. Pan ciągle wszędzie krzyczy, czemu nie wydaliśmy tych kolejnych 50 mln, które zostały. Właśnie temu, że znów pociągnęłoby to za sobą wzrost cen wody i ścieków (wszystkie koszty, w tym budowy sieci są wliczane w taryfę) i budowę kolejnych kilometrów kolektorów w szczerym polu. Taka to Pańska oszczędnościowa polityka.Tak więc za cenę wody i ścieków możemy podziękować Panu. I Broń Boże dopuścić Pana znów do decyzji, bo zaraz zafunduje nam Pan kolejne podwyżki.Tak jest prawda. Reszta to Pańskie kity. Na szczęście ludzie ich nie kupują.

PS. To ile tych obligacji Płońsk dokładnie wyemitował w ciągu ostatnich trzech lat. Też Pan nie pamięta. (2018-10-17 23:15)
zalewskizalewski
-1
A propos bezpartyjności Pana Jerzego1998 – startuje w wyborach samorządowych z super partyjnej listy Akcji Wyborczej Solidarność skupiającej partie prawicowe i Solidarność (czy Pan, nie należał przypadkiem wcześniej do ZSMP?)2002 - startuje w wyborach samorządowych z listy stworzonej przez partie polityczne Platformę Obywatelską i Prawo i Sprawiedliwość - Platforma Prawa i Samorządności2006 startuje w wyborach samorządowych z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej (takiej partii, co wszędzie mówi, że partią nie jest, ale wiadomo, że jest)2010 startuje w wyborach samorządowych z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej2011 – partyjność znów mu nie przeszkadza – startuje do sejmu z listy już całkiem regularnej partrii politycznej Polska Jest Najważniejsza2014 – startuje do samorządu z listy Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej2018 – statuje do samorządu z ogólnopolskiej listy kolejnej quasi-partii, która dla niepoznaki przyjęła nazwę Bezpartyjni Samorządowcy.Lata mijają, a Pan Jerzy ciągle w jakichś komitetach. Brakuje tylko Komitetu Centralnego. Co za hipokryzja i zakłamanie.(2018-10-17 23:49)
wbienkowbienko
+1
@zalewski vel. Bidon

To dowodzi zupełnie czegoś innego. Ale dla osobników, dla których białe jest czarne, jest to dowód "hipokryzji i zakłamania". Normalni ludzie odczytują to zupełnie inaczej :)

Człowieku jesteś żenujący. (2018-10-18 10:15)
wbienkowbienko
0
@zalewski

A'propos ostatniego wykresu. Ty kumasz różnicę pomiędzy gminą, miastem, a powiatem? (2018-10-18 10:22)
jerzyk2205jerzyk2205
-1
Dobrze, że teraz wybory, to rząd pomógł ratować wizerunek miejskiej władzy dotacjami. Poprzednie trzy lata kadencji to pod tym względem nic specjalnego. (2018-10-18 15:42)
x2xx2x
-1
@ jerzyk2205 - z ciekawości - które miejsce w tym rankingu zajął Płońsk? (2018-10-18 17:43)
NovJanNovJan
0


wbienko napisał:A'propos ostatniego wykresu. Ty kumasz różnicę pomiędzy gminą, miastem, a powiatem?"

troche nie rozumiem twojej aluzji? czy zadałeś sobie trud i wszedłeś w link który był pod wykresem?jesli tak to w wierszu gdzie jest Sochaczew zobaczyłbyś w kolumnie obok liczbę ludności która ewidentnie wskazuje z jaką jednostką podziału terytorialnego mamy do czynienia , tam widnieje 37tys co swiadczy o tym ze mowa o gminie miasto Sochaczew. (2018-10-18 20:36)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Czy troll już spakowane? (2018-10-20 00:00)
wbienkowbienko
0
@NovJan

Jednostki terytorialne (miasto, gmina, powiat) mają określony, terytorialny i populacyjny, zasięg działania. W związku z tym wskaźniki rozkładają się inaczej. Dlatego badania i zestawiana prowadzone są oddzielnie wg kategorii jednostek. Gmina to nie powiat, powiat to nie miasto itd.. Kierują nimi zupełnie inne gremia. Ktoś zastosował jakieś skróty myślowe, czy metodologiczne? (2018-10-20 08:58)
NovJanNovJan
0
W tym przypadku rzeczony wykres odnosi sie do jednostki terytorialnej zwanej gmina. (2018-10-20 14:33)
wbienkowbienko
+1
Więc dla precyzji. Niejaki @zalewski pisze:

"Przy okazji zdobywania danych znalazłem taki oto wykaz. Zadłużenia miast w przeliczeniu na mieszkańca"

(?)

(2018-10-20 16:47)
NovJanNovJan
-1
ale wiesz to jest takie troche łapanie za słowka co ma służyć rozmazaniu wątku , nie napisał dokładnie ale wystarczyło wejsc w link i wszystko było dokładnie i czytelnie napisane.bezprzeczynym faktem jest ze w naszej gminie miasto Sochaczew zadłużenie na mieszkańca wynosi 1144Pln (2018-10-20 20:44)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@NovJan

To było bezsprzeczne zadłużenie na koniec 2017 roku. Bezsprzecznym faktem jest dzisiejsze zadłużenie:

2018 - 45.2 mln zł; ilość mieszkańców Sochaczewa w 2018 r. wg PKW - 34 376;

Zadłużenie na mieszkańca: 1349 PLN (2018-10-20 21:19)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
@NovJan

Przepraszam, przeoczyłem jedynkę. Korekta: 1314,9 PLN. (2018-10-20 21:23)
x2xx2x
-2
Nigdzie się nie pakowałem. Jestem cały czas ;) A Ty jerzyk2205? Jak samopoczucie?pozdrowienia (2018-10-22 10:18)
x2xx2x
-1
Odnoszę wrażenie, że to nie ja spakowany ;)

No tak, trzeba nieść bratnią pomoc innym miastom :) :) (2018-11-01 09:28)
markJmarkJ
0
x2x a powinieneś się spakować powiem jak w przysłowiu ,, szkoda czasu i atłasu " , oczywiście czytając bzdury twoje i zalewskiego . (2018-11-02 08:40)
x2xx2x
-1
markJ - tak, tak. Będziesz musiał w tym "ciemnogrodzie" jakoś funkcjonować :) :)

Szkdoa tylko, że twój idol pewnie już w Płońsku i tam realizuje swoją wizję miasta bez długów :) (2018-11-02 09:17)
markJmarkJ
0
x2x - nie, nie mam idola tym bardziej w Płońsku / do tego miasta nic nie mam , często

jadę przez te miasto jadąc do Gdańska .

Jaką wizję mam pseudo rugbista / chinczycy w cegielni Boryszew , Pola czerwonkowskie sprzedane - niewiele miejsc pracy/ , dużo kredytów na inwestycje z końca roku . Efekt p. burmistrz po pięciulatach wraca do gminy Nowa Sucha a my mieszkańcy spłacamy jego radosną twórczość . (2018-11-02 12:24)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy