Zaloguj się do konta

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 22 funkcjonariuszy policji państwowej

Redakcja
2019-10-07
Sprawy urzędowo-administracyjne

6 października 2019 r to niezwykle istotna data dla Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Tego dnia miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej 22 funkcjonariuszy policji państwowej związanych z ziemią sochaczewską, którzy polegli lub zostali zamordowani w okresie II wojny światowej. 

W niedzielnej uroczystości brali udział przedstawiciele Stowarzyszenia IPA Sochaczew, potomkowie zamordowanych i poległych funkcjonariuszy policji państwowej, a także przedstawiciele władz samorządowych m.in.: burmistrz miasta Piotr Osiecki, starosta Jolanta Gonta, wicestarosta Tadeusz Głouchowski, Poseł Maciej Małecki.

Na pamiątkowej tablicy pojawiły się nazwiska ponad dwudziestu funkcjonariuszy zabitych w Twerze, a także nazwisko policjanta poległego w czasie kampanii włoskiej w 1944 roku. Głównym inicjatorem całego przedsięwzięcia był komendant sochaczewskiej policji Michał Safjański, który wraz ze Stowarzyszeniem IPA Sochaczew zorganizował to ważne wydarzenie.

W trakcie uroczystości odczytano apel pamięci oraz rozbrzmiała salwa honorowa. Następnie zebrani goście udali się do kościoła parafii św. Wawrzyńca na mszę świętą w intencji policjantów.


(źródło, zdj. UM Sochaczew)

M.

Opinie (3)

markJ

Prawie wszystko ok ! , ale pozostaje ALE  dlaczego fałeszuje się histirię prawda wygląda zgoła inaczej  07: 09 : 1939 r. w Sochaczewie nie było nikogo z władz wciekł starosta , i wszyscy policianci  zostali ,, skierowani " w kierunku granicy Rumuńskiej , pozostawiając ludność na pastwę  losu .  A dalej to już prawda  [2019-10-07 11:20]

robroy

@markJ ,nasza prawda jest prawdziwsza od waszej przwdy [2019-10-07 14:18]

Marion

Mam takie wrażenie, że w razie jakieś nieszczęścia sytuacja by sie powtórzyła. Nasze drogie władze czmychnęłyby w bezpieczne miejsce a lud zostałby  sam. A na razie dla ciemnego ludu odsłania się tablice, murale. Świętuje sie rocznice, przecina wstęgi ,odbiera ordery i medale ............. [2019-10-07 19:57]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc