Odwołanie od wyników PBO 2020.

/ 7 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Odwołanie od wyników PBO 2020. Sprawy urzędowo-administracyjne sochaczew


W myśl regulaminu sochaczewskiego Powiatowego Budżetu Obywatelskiego Zarząd Powiatu ma 7 dni na rozpatrzenie odwołania. Odwołanie od kontrowersyjnego rozstrzygnięcia złożyłem elektroniczną drogą przez e-PUAP w dniu 31 października 2019 roku. Nie mając pewności co do skuteczności tego kanału komunikacji, złożyłem również pisemne odwołanie w biurze podawczym Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Czekam na odpowiedź. Czyżby powiatowi decydenci postanowili zignorować odwołanie radnego, podobnie jak postąpili z interpelacją na początku kadencji?

Foto poglądowe.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

jerzyk2205jerzyk2205
0
Zignorowanie przez powiat 4 tysięcy ważnych głosów oddanych na szpital i unieważnienie kolejnych ponad 4 tysięcy głosów oddanych w głosowaniu PBO to organizacyjna porażka i kpina z mieszkańców. (2019-11-09 10:13)
stawik12stawik12
0
Panie Jurku a czego po tej wladzy się Pan spodziwal ? przecież brak posznowania prawa to ich domena. (2019-11-09 23:54)
robroyrobroy
0
po pierwsze primo-na czorta jakieś konsultacje,liczenie głosów-władza sama zadecyduje co jest dobre i co zostanie dotowane,kiedyś budowano ORLIKI,każdy ponad 300.000 zeta i teraz 90 % stoi pustych,rozbudowuje sie stadionw Socho i na mecze nie będzie się można dopchać?

po drugie primo-dotować szpitale-a może dbałość o szpitale leży w rękach NFZ ? zamiast budować gmachy dla urzędasów którzy muszą przecież gdzieś siedzieć ,ale czy muszą mieć MONUMENTALNE GMACHY ?, bo to prestiż ?--wiele lat temu siedziby swoje stawiał ZUS,ledwo zipał a ale budynki na miarę XXII wieku,to samo jest z NFZ,co tam szpitale,co tam chorzy,miasta i wsie się złożą,Owsiak pomoże i coś tam się kupi,z aparatury,sal operacyjnych,karetek . 

NFZ w Kielcach (2019-11-10 07:59)
robroyrobroy
0
może nie wydawać pochopnie kasy na jakieś projety ,skupić się na rzeczach które pomogą-domy opieki,domy dziennej opieki dla starszych i chorych,schroniska dla zwierząt?dopomagamy NFZ a oni mają jak w raju

siedziba NFZ w Bydgoszczy (tak na marginesie-pewnie w kazdej siedzibie NFZ jest kilka gabinetów lekarskich,,szybki dostęp do badań i zabiegów) bo takich szaraczków jak JA to oni mają w głębokim poważaniu-wężykiem,wężykiem- (2019-11-10 08:08)
jerzyk2205jerzyk2205
0
@robroy

Można słusznie oburzać się na NFZ za historyczną już wizualizację siedziby (Kielce - do dzisiaj nie zrealizowaną), czy za oddaną w 2018 roku nową siedzibę Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Funduszu, czy też za niewystarczające środki na system ochrony zdrowia, ale to nie może odwracać uwagi od sochaczewskiego podwórka. Konsultacje społeczne w zakresie wydatkowania 1 mln zł (!!!) w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, w których 8 tysięcy głosów, oddanych przez mieszkańców w dobrej wierze, nie jest brane pod uwagę, to powiatowa porażka i lekceważenie słusznej inicjatywy budowania obywatelskiej aktywności. Jaskrawość tej porażki potęguje potraktowanie przez organizatora, drugiego co do ilości oddanych głosów, projektu modernizacji bloku operacyjnego sochaczewskiegom szpitala. Szpital od kilku lat nie może dostosować do wymaganych standartów tego newralgicznego dla placówki i dla mieszkańców powiatu wyposażenia, a decydenci uznali, że skoro projekt nie wygrał 800 tys. zł, to nie dostanie nic.(!!!)

@Zarządzie Powiatu, jeśli nie z PBO, czas wysupłać z budżetu powiatowego pieniądze dla szpitala, m.in. na ten sam cel. A może premier znowu przywiezie powiatowi jakieś ekstra miliony dla szpitala? (2019-11-10 09:55)
robroyrobroy
0
Panie Jerzy ,nie odwracam uwagi,w pierwszym poscie napisałem-i tak władza zrobi co zechce-czy Pański protest pomoże? walka z wiatrakami (2019-11-10 10:23)
jerzyk2205jerzyk2205
+1
Dziękuję za celne literackie spostrzeżenie. Wszystko do czasu. Walka z wiatrakami (patrz obecne władze, robiące co chcą) wymaga wytrwałości i jeśli jest merytoryczna ma sens. Jednakże wiatraki bez wiatru niewiele mogą. Moje, Pańskie pisanie na forum internetowym, to niezależne spojrzenie na problem, to próba wpływania na wiatr nieracjonalnego poparcia dla wiatraków od mieszkańców, którzy są często wprowadzani w błąd uprawianą przez władzę propagandą. Milczenie to domena samorządowych konformistów, którzy w zamian dostają coś od władzy. A to coś różnie waży. (2019-11-10 13:45)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy