Odznaczenia za Zasługi dla Ochrony Zdrowia

/ 11 zdjęć
Zdjęcia i foto: Odznaczenia za Zasługi dla Ochrony Zdrowia Sochaczewianie - sylwetki sochaczew
+6

Dziś na Placu Kościuszki przy okazji Mazowieckich Dni Zdrowia wręczono Odznaczenia Ministra Zdrowia za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia. Trzy wspaniałe kobiety zostały odznaczone medalami za swój wkład w sochaczewskie zdrowie na różnych płaszczyznach. 

Za działalność na rzecz wprowadzania najnowszej wiedzy medycznej, rozwój pediatrii a przede wszystkim wdrożenia systemu szczepień ochronnych dzieci i młodzieży, za przekazywanie wiedzy kształcącym się lekarzom pediatrii, uśmiech i życzliwość odznaczenie otrzymała Pani Doktor Pediatra Teresa Galus. Pani Doktor działając w swoim zawodzie pozostawiała cząstkę siebie na rzecz małych pacjentów, wymagających tak szczególnej oraz delikatnej opieki.  

Odznaczenie trafiło również w ręce, oddanej swojej pracy kobiety,  Pani Barbary Ryńskiej. Jako zasłużony pracownik ochrony zdrowia całym swoim dorobkiem zawodowym przysługiwała się sochaczewskiej służbie zdrowia. W szczególności na wyróżnienie zasługuje wdrożenie do pracy w sochaczewskim szpitalu osiągnięć wiedzy w zakresie opieki oraz pielęgnacji chorych. Jako absolwentka Liceum Medycznego w Płocku rozpoczęła pracę w Zespole Opieki Zdrowotnej jako pielęgniarka dyplomowana. Przez bardzo wiele lat pełniła służbę jako Przełożona Pielęgniarek, dając przykład oddania, empatii oraz zaangażowania w życie drugiego człowieka. Praca na rzecz swojego zawodu, nadania mu nowoczesnego charakteru, bycia otwartym sercem dla swoich podopiecznych, wymagających tak troskliwej i szczególnej pomocy, zajęła Pani Barbarze Ryńskiej 52 lata. Każdego dnia pracy życzliwość dla współpracowników, altruizm a także serdeczność sprawiała, iż praca w jej towarzystwie rozjaśniała niewątpliwe cienie zawodu. 

Kolejną zasłużoną jest Pani Krystyna Dudzińska. Jej doświadczenie zawodowe to praca na stanowisku pielęgniarki oraz naczelna pielęgniarka. Wykazała się zaangażowaniem we wdrażanie wszelkich rozwiązań organizacyjnych w ochronę zdrowia. Posiada ogromny wkład w rozwój pielęgniarstwa oraz opieki nad mieszkańcami Sochaczewa. Praca na rzecz ochrony zdrowia to 33 lata poświęcone z oddaniem oraz zaangażowaniem. 

Cierpliwość, pracowitość, determinacja, pasja to tylko mała cząstka, która może określić wszystkie trzy dzielne kobiety. Jako pracownice sochaczewskiej służby zdrowia otwierały okna serdeczności dla pacjentów, uśmiechem i dobrym słowem pozwalały zapomnieć o trudzie chorób, współpracownikom przekazywały sens trudnego zawodu. 

Odznaczenia za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia przyznane dziś to tylko maleńka część wdzięczności... Za każdy dzień, za każdą ciężką chwilę, za łzy i pokorę, za nieobecności na dniu dziecka, za puste miejsce przy stole w święta, za codzienność dla innych bez zważania na siebie.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy