Zaloguj się do konta

Olga Gitkiewicz i Mariusz Szczygieł - Sochaczewski Łoskot Myślowy

Łoskot Cafe (Łoskot Cafe)
2019-11-28
Sprawy urzędowo-administracyjne

WIZYTA NIEZWYKŁEJ PISARKI - OLGI GITKIEWICZ I ZDOBYWCY TEGOROCZNEJ NAGRODY NIKE – MARIUSZA SZCZYGŁA W SOCHACZEWIE - JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ.

30-go listopada, o godzinie 16.00, po raz kolejny w ramach otwartego cyklu Sochaczewski Łoskot Myślowy nasze miasto odwiedzi reportażysta, dziennikarz i pisarz, zdobywca tegorocznej nagrody Nike – Mariusz Szczygieł wraz z Olgą Gitkiewicz, autorką książki „Nie zdążę”.

Spotkania Sochaczewski Łoskot Myślowy, prowadzone pod patronatem Instytutu Reportażu i współorganizowane przez Marlenę Skrobosz i Łoskot Cafe, dzięki kameralnemu charakterowi i przyjaznej atmosferze, cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem Sochaczewian i wywołują niezwykle żywe dyskusje.

Mariusz Szczygieł, znany ze swojej dziennikarskiej charyzmy, otwartości i ciekawości świata, poprowadzi rozmowę z Olgą Gitkiewicz, absolwentką wrocławskiej socjologii i Polskiej Szkoły Reportażu, której debiutancka książka „Nie hańbi” otrzymała nominacje do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Nagrody im. Teresy Torańskiej.

„Czy w Polsce wszyscy musimy dojechać spóźnieni?” – to główne pytanie nasuwające się w wyniku lektury książki „Nie zdążę”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Dowody Na Istnienie. Zbiór reportaży z pociągu, z busa, z przystanku, z chodnika, z pobocza, który opisuje polską rzeczywistość, w której 14 milionów Polaków nie ma jak dojechać do pracy, na zajęcia dodatkowe ze swoim dzieckiem czy do teatru w większym mieście.  Skala wykluczenia komunikacyjnego jest ogromna. Im dalej od dużego miasta, tym gorzej. 

Olga Gitkiewicz wsiadła do pociągów i busów, żeby doświadczyć tego, co przeżywają mieszkańcy małych miejscowości i opowie o swoich doświadczeniach podczas sobotniego spotkania w Łoskot Cafe, Sochaczew.


Spotkania odbywają się pod patronatem: InstytutR
Współorganizatorka spotkań: Marlena SkroboszSpotkanie odbędzie się 30 listopada od 16.00 do 19.00 w Łoskot Cafe, ulica Traugutta 29. 

Informacje dodatkowe

  • Data: 2019-11-30

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc