Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Słowo pisane sochaczew

   29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ma już długą tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

    Pedagogiczna Biblioteka Filia w Sochaczewie już kolejny raz włączyła się w tę akcję. Tym razem Bibliotekę odwiedziły trzy grupy z Niepublicznego Przedszkola Wesołe Tuptusie. Dzieci wysłuchały wierszy różnych autorów między innymi Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej. Przedszkolakom najbardziej podobała się książka o zagadkowym tytule Kto zjadł biedronkę. Po wysłuchaniu tekstu przedszkolaki chętnie kolorowały biedronkę.

    Głośne czytanie realizowano również poza placówką. Kierownik Biblioteki odwiedziła Przedszkole Niepubliczne Diecezji Łowickiej im Św. Aniołów Stróżów. Zaprezentowała nietypową książkę – Kamishibai (papierowy teatr) http://przedszkole.sw.aniolowstrozow.eprzedszkola.pl/?m=galeria, http://przedszkole.sw.aniolowstrozow.eprzedszkola.pl/?m=aktualnosc

    Wszyscy wiemy, że czytanie wzbogaca słownictwo, stymuluje rozwój. Dziecko, któremu czytamy czuje się ważne. Buduje to jego poczucie własnej wartości. Czytanie jest znakomitym sposobem na nudę. Zapobiega uzależnieniom od telewizora czy komputera. Odpowiednia książka pomaga zrozumieć różne dziecięce problemy i znaleźć wskazówki do ich rozwiązania.


Mariola Woźnicka


 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy