Zaloguj się do konta

Ogólnoposki Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej (MI) w Niepokalanowie

Radio Niepokalanów
2008-07-24
Kościół i religia
"Tylko miłość jest twórcza" - to hasło Ogólnoposkiego Dnia Modlitw Rycerstwa Niepokalanej (MI) w Niepokalanowie. Dzień ten jest swoistym Grunwaldem w zanoszeniu "próśb i błagań do Tej, która może nas wybawić od śmierci." Wierząc, że zostaniemy wysłuchani "dzięki naszej uległości" i całkowitemu, rycerskiemu oddaniu się Niepokalanej, gromadzimy się w miejscu, w którym słowa św. Maksymiliana o potędze miłości brzmią jakże wymownie i prawdziwie. "Tylko miłość jest twórcza." Niepokalanów jest tego dowodem.

Dał nam przykład o. Kolbe, jak zwyciężać mamy ... przez Niepokalaną!

W tym roku jest nam szczególnie bliska refleksja o Miłości. Towarzyszy nam ona dzień po dniu. Jej wzór i pomnik postawił tu w Niepokalanowie Męczennik milości, św. Maksymilian Maria, pierwszy rycerz niebieskiej Hetmanki. Oddając hołd Świętemu i pragnąc stać się naśladowcami jego heroicznej miłości, rycerze co roku stają na modlitewnym czuwaniu, w rocznicę tamtej wiktorii na placu apelowym Auschwitz, gdzie poniosła się jak ongiś, pośród trwogi i troski, pieśń do Matki Boga: Bogu Rodzica Dziewica bogiem sławiena Maryja! U Twego Syna Gospodzina, Matko zwolena, Maryja, ziści nam, spuści nam! Kyrie elejson...

Doroczne spotkanie Rycerstwa Niepokalanej rozpoczynamy w sobotę, 26 lipca 2008 r. o godz. 17.00 przed ołtarzem polowym. Po zawiązaniu wspólnoty udamy się do bazyliki na Eucharystię, o godz. 18.00. Apel Jasnogórski przeżywać będziemy w duchowej łączności z Jasną Górą - odbędzie się on zwyczajowo o godz. 21.00, a poprzedzą go tajemnice radosne Różańca św. (pół godziny wcześniej). Po Apelu nadal wytrwale będziemy się modlić modlitwą różańcową, rozważając tajemnice światła i bolesne. O północy złączy nas w jedno ponownie Stół Eucharystyczny. Po Liturgii, o godz. 1. 30 pójdziemy Drogą Krzyżową Jezusa Chrystusa. Nocne czuwanie zakończą: koronka do Miłosierdzia Bożego, tajemnice chwalebne Różańca oraz Litania Loretańska.

Następnego dnia, 27 lipca, o godz. 8.00 spotykamy się wszyscy w bazylice na Godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 9.30 zbierze się - w sali św. Bonawentury - Zarząd Narodowy MI oraz przybyli prezesi i animatorzy MI. Godzinę później wszyscy dajemy się przed ołtarz polowy, gdzie wysłuchamy referatu pt. "Rycerstwo niepokalanej Polski Północnej." Uroczysta Eucharystia, kończaca Ogólnopolski Dzień Modlitw Modlitw MI w Niepokalanowie odbędzie się o godz. 11.30 pod przewodnictwem ks. bpa Zygmunta Zimowskiego, ordynariusza diecezji radomskiej. Na koniec raz jeszcze powierzymy się Niepokalanej na własność.

Rycerki i Rycerze! Nie może nikogo zabraknąć na ten dzień. Ma się stawić w Niepokalanowie całe wojsko!

Tymczasem, oczekując przybycia polecamy Was wszystkich opiece Niepokalanej i św. Maksymiliana.

Wszystkich rycerzy i czcicieli Niepokalanej serdecznie zapraszamy.

O. Stanisław M. Piętka, Asystent Narodowy MI i Gwardian Niepokalanowa
O. Ryszard M. Żuber, Prezes Narodowy MI

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej


e-Sochaczew Top 5

Partie polityczne1

Andrzej Duda ułaskawił pedofila

Sprawy urzędowo-administracyjne

Koronawirus w Sochaczewie - COVID-19 w powiecie nie odpuszcza

Sprawy urzędowo-administracyjneDziś

Znamy wyniki testów na koronawirusa zakonników z Niepokalanowa

Sprawy urzędowo-administracyjne3

Lokale wyborcze - pierwszeństwo dla seniorów i ciężarnych

Sprawy urzędowo-administracyjne2

Rośnie bezrobocie w powiecie sochaczewskim

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc