Zaloguj się do konta

Ojciec i syn zatrzymani przez policję

Redakcja
2020-02-04
Kradzieże, oszustwa, korupcja

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko złodziejskiemu duetowi. 63 – latek pochodzący z województwa zachodniopomorskiego ukradł w Sochaczewie saszetkę z pieniędzmi, dokumentami i kartą płatniczą. Wraz ze swoim 25 – letnim synem chcieli kilkukrotnie wypłacić gotówkę z bankomatu. Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie Poznania. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego zaparkował swój samochód na ulicy Grabskiego. Wysiadł w auta i w pewnym momencie nieznany mu mężczyzna zaczął gwizdać w jego kierunku i wskazywać na problem z kołem. Kierowca stwierdził, że rzeczywiście brakuje powietrza w oponie. Wrócił do auta, położył swoją saszetkę na tylnej kanapie i przystąpił do wymiany koła. 


W pewnym momencie zauważył, że mężczyzna, który wcześniej sygnalizował awarię, chodzi w pobliżu auta, lecz po jakimś czasie zniknął mu z oczu. Saszetki w której miał pieniądze, dokumenty i kartę płatniczą również nie było. Tego samego dnia na terenie Warszawy próbowano pięciokrotnie wypłacić gotówkę z bankomatu przy użyciu skradzionej karty. 

Ustalono, że za przestępstwo odpowiada 63 – latek pochodzący z województwa zachodniopomorskiego i jego 25 – letni syn. Dzięki współpracy z policjantami z Poznania, udało się ich zatrzymać.  


Sprawcy usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, której dopuścili się wspólnie i w porozumieniu. Młodszy z mężczyzn popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Jego ojciec natomiast odpowie dodatkowo za kradzież. Sprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Nie ma pewności czy mężczyźni odpowiadają za uszkodzenie opony w pojeździe mieszkańca powiatu sochaczewskiego. Należy jednak pamiętać, że w przeszłości dochodziło do kradzieży metodą „na koło”. Kierowca zajęty wymianą opony w samochodzie nie kontroluje co dzieje się dookoła, a pozostawienie otwartego auta jego doskonałą okazją dla złodziei. 


KPP Sochaczew 

zdj. poglądowe 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc