"Ojcowie mają głos", "Wychowanie przez rozmawianie" - kolejne warsztaty za nami

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: "Ojcowie mają głos", "Wychowanie przez rozmawianie" - kolejne warsztaty za nami  Imprezy cykliczne sochaczew

Kolejna tura warsztatów za nami. W dniu 26 września odbyły się warsztaty dla taty będące kontynuacje warsztatów pod hasłem "Ojcowie mają głos" prowadzonych w trakcie sierpniowego wyjazdu rekreacyjno - terapeutycznego do Bęsi. Panowie mieli kolejną okazję do wymiany swoich doświadczeń i bliższego przyjrzenia się swoje roli ojca, w kontekście rodzicielstwa zastępczego.

 

Z kolei w dniu 27 września dzięki uprzejmości Anglojęzycznego Niepublicznego Przedszkola Leśne Skrzaty mieliśmy okazję spotkać się w przyjaznej dla dzieci przestrzeni przedszkolnej, aby porozmawiać po czujnym okiem psychologa Pani Martyny Wojciechowskiej, na temat metod pozytywnego dyscyplinowania młodszych dzieci. Zgodnie z hasłem tych warsztatów "Wychowanie przez rozmawianie" to właśnie umiejętna rozmowa okazała się kluczem do sukcesu, a zadaniem rodziców przed kolejnymi warsztatami jest ćwiczenie tej metody zgodnie z udzielonymi wskazówkami. Podczas gdy rodzice ciężko pracowali nad własnymi umiejętnościami wychowawczymi, dzieci mogły skorzystać z zabaw animowanych przez wolontariuszy z udziałem pedagoga i logopedy Pani Aleksandry Siekiery. Możliwość skorzystania z konsultacji logopedycznych stanowiła dodatkowy element warsztatów.

 

Przed nami kolejny cykl zajęć dla rodziców w końcówce października. Tym razem naszą uwagę poświęcimy nastolatkom.

O dokładnym terminie warsztatów będziemy informować w najbliższym czasie, dlatego zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i facebooka.

 

Warsztaty są prowadzone w ramach realizowanego przez nasze Stowarzyszenie projektu "ABC emocji w rodzinie" współfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.


 

Serdecznie dziękujemy Przedszkolu Leśne Skrzaty, Pani Aleksandrze Siekierze, Martynie Wojciechowskiej i wszystkim wolontariuszom za pomoc, życzliwość i zaangażowanie, bez którego nie moglibyśmy tak efektywnie prowadzić naszych warsztatów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy