Okiem kamer monitoringu... - 14.02.2011

/ 1 komentarzy / 4 zdjęć

Sochaczewskie Centrum Monitoringu, wyposażone w 16 kamer, pracuje już 2,5 roku. Dzięki nagraniom udało się ustalić nazwiska sprawców wielu pobić, drobnych kradzieży, dane personalne chuliganów niszczących mienie, ukarać mandatami kierowców nagminnie łamiących przepisy ruchu drogowego.
Ostatnio kamery zainstalowane przy stacji PKP zarejestrowały bójkę pomiędzy kilkoma mężczyznami. Agresywnych panów dość skutecznie próbowali rozdzielić pracownicy Służby Ochrony Kolei, jednak ostatecznie spokój przy dworcu zapanował, gdy na miejscu pojawiła się wezwana przez operatora Centrum policja.
Zmienia się „ciężar gatunkowy” przestępstw i wykroczeń, do jakich dochodzi na obszarze objętym działaniem kamer. Coraz rzadziej dochodzi tam do bójek, kradzieży czy powszechnego kiedyś w parkach lub na podzamczu picia alkoholu. Poważnym problemem pozostają „mistrzowie parkowania” zostawiający samochody byle gdzie - na pasie dla skręcających w prawo, na przejściach dla pieszych czy wprost na chodnikach, zmuszając pieszych do wchodzenia na jezdnię.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

CarrieCarrie
0
Ludzie, nie ośmieszajcie się już z tymi "mistrzami parkowania". Kto to pisze w ogóle? Gazetki szkolne są poważniejsze od tego chłamu. To miasto to grajdół bez ładu i składu, a Wy czepiacie się ludzi, że nic nie potraficie dla nich zrobić przez 20 lat samorządu, czy ile tam tego było. Weźcie już te pensyjki urzędnicze i dalej nic nie róbcie, ale nie wypisujcie tych bredni. Ja nawet jeszcze Wam dopłacę za milczenie. Żenada.  (2011-02-15 23:28)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy