Okiem kamer monitoringu - 27.06.2011

/ 4 zdjęć

Centrum Monitoringu miasta opracowało raport ze swej pracy w maju br. Z opracowania wynika, że dzięki 16 kamerom ujawniono 104 wykroczenia i przestępstwa, o których poinformowano dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Rodzaj zdarzenia i ilość:
- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych: 43
- wykroczenia w ruchu drogowym: 32
- bójki i pobicia: 12
- leżący nietrzeźwy: 5
- niszczenie mienia: 2
- załatwianie potrzeb fizjologicznych w miejscach publicznych: 2
-kradzież: 1
- inne: 7

Najwięcej zdarzeń zarejestrowały kamery umieszczone na: ul Sienkiewicza (24), Pokoju (13), Warszawskiej (11), na Placu Kościuszki (9) i peronie PKP (6). W rozbiciu na poszczególne dni tygodnia zdarzenia rozkładały się następująco: poniedziałek - 10 zdarzeń, wtorek - 6 zdarzeń, środa - 6, czwartek – 10, piątek - 15 zdarzeń, sobota – 13, niedziela - 13 zdarzeń.
W analizowanym okresie Centrum Monitoringu wykonało 14 razy czynności, o które prosiła Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie, obserwowano wybrane rejony miasta poszukując osób mogących być sprawcami zdarzeń przestępczych, przeglądano nagrania z kamer w pobliżu których zostały popełnione przestępstwa lub wykroczenia. Policji przekazano 14 płyt CD i DVD, gdzie utrwalono naruszanie prawa w rejonach objętych monitoringiem.

Od dawna żadnych wykroczeń ani przestępstw nie zaobserwowano na terenie Integracyjnego Ogrodu Zabaw i Sportu przy Al. 600 Lecia, ale i tak co jakiś czas Centrum Monitoringu prosi policję o wizytę na placu. Przyczyna jest niemal zawsze ta sama - nastoletnia młodzież korzysta wchodzi na huśtawki dla maluchów oraz do „bocianiego gniazda”, a urządzenia te nie wytrzymują obciążeń, urywają się łańcuchy, konstrukcja narażona jest na uszkodzenie. Warto zatem przypomnieć, że zabawki na ogródku jordanowskim przystosowane są do trzech grup wiekowych. Urządzenia w zachodniej części placu, najbliżej Al. 600 Lecia, dostosowane są do potrzeb i wymagań 2-5 letnich maluchów, ze środkowej części powinni korzystać 6-10-latkowie, a nastolatki tylko z urządzeń we wschodniej części placu zabaw – ścianki wspinaczkowej, ślizgu, „karuzeli” łańcuchowej z dwoma siedziskami.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy