Zaloguj się do konta

Okradł jubilera – grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności

Redakcja
2019-02-04
Kradzieże, oszustwa, korupcja

31-letni mężczyzna z gminy Teresin dokonał kradzieży ze sklepu jubilerskiego. Po jego zatrzymaniu okazało się, iż ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna pozostawał w warunkach recydywy. 


Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia. Dwóch mężczyzn za pomocą siekiery wybili szybę w sklepie jubilerskim kradnąc z witryny 27 zegarków a także bransolety. Wartość skradzionych przedmiotów to około 10 tys. złotych. Już kilka godzin po włamaniu pierwszy z włamywaczy został złapany przez sochaczewskich funkcjonariuszy. Podczas przeszukania znaleziono  skradzione zegarki oraz część bransolet. Policja poszukuje drugiego ze sprawców. 


Zatrzymanym jest 31-latek z gminy Teresin. Jest dobrze znany policjantom. Przed kradzieżą dokonaną w sklepie jubilerskim mężczyzna dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Grożąc pracownikowi ochrony ukradł elektronarzędzia oraz wózek sklepowy. 31-latek uderzył także interweniującego ochroniarza. Zatrzymany mężczyzna w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży, dwukrotnie tego samego dnia, dwóch butelek markowego alkoholu. 


31-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna pozostał tymczasowo w areszcie. Grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności.


Źródło KPP Sochaczew. 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc