Olga Gitkiewicz w Sochaczewie - najazd pisarzy w Łoskot Cafe

Zdjęcia i foto: Olga Gitkiewicz w Sochaczewie - najazd pisarzy w Łoskot Cafe Słowo pisane sochaczew

Jedna z najistotniejszych publikacji ostatnich miesięcy. Książka pt. „Nie zdążę” opisuje historie, które dotykają nas codziennie w drodze do szkół, pracy czy urzędów. Na kolejne spotkanie z cyklu „Sochaczewski Łoskot Myślowy – najazd pisarzy” zaprasza organizatorka Marlena Skrobosz. 


Gościem spotkania będzie Olga Gitkiewicz, reporterka współpracująca z tygodnikiem „Polityka” oraz portalem gazeta.pl. Zajmuje się pisaniem reportaży oraz tekstów historycznych. Jest autorką dwóch książek. „Nie hańbi” oraz „Nie zdążę” Pierwsza opisuje rynek pracy w Polsce, druga natomiast jest przedstawieniem skali wykluczenia komunikacyjnego w naszym kraju. 


Olga Gitkiewicz otrzymała nominację do Nagrody Literackiej „Nike”, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, a także Nagrody im. Teresy Torańskiej. 


W Sochaczewie z Olgą Gitkiewicz porozmawia Mariusz Szczygieł. Tematem będzie jej najnowsza książka „Nie zdążę”. Reportaże, które znajdziemy w publikacji skupiają się opisach podróży pociągiem, busem czy też rozmowach z przystanków. 


Polacy z małych miejscowości zmagają się z wykluczeniem komunikacyjnym. Olga Gitkiewicz wsiada do różnych środków komunikacji, dzięki czemu sama doświadcza codzienności wielu z nas. Problemów z dojazdem do pracy, szkoły, spóźnień na zajęcia, do urzędów. Nie mamy jak dojechać na zajęcia pozalekcyjne dzieci, czy do ośrodków kultury, zdrowia, nie mówiąc już o wizytach w większych miastach do których dotarcie do zadanie wymagające szczegółowego przygotowania. Które często nie gwarantuje sukcesu. 


Tematem spotkania będzie pytanie „ Czy w Polsce wszyscy musimy dojechać spóźnieni?” 


Spotkanie odbędzie się 30 listopada od 16.00 do 19.00 w Łoskot Cafe, ulica Traugutta 29. 

 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy