Olimpijski Test Coopera

Zdjęcia i foto: Olimpijski Test Coopera Biegi sochaczew

Olimpijski Test Coopera. Myślę, że śmiało taką nazwę może nosić od dziś biegowy test organizowany przez Klub Maratończyka „Aktywni". Dlaczego??? Bo na ulicy Olimpijskiej ..bo było fair - play..bo pogoda dała i wiatr i słońce oszczędzając bolących kropli deszczu.

I nie o rywalizacji tu będzie mowa a o radości z biegania. O zaangażowaniu wielu ludzi. Którzy poczuli, że są potrzebni. Czy można tu mówić o Wspólnocie. Tak a nawet o przełamywaniu skostniałych stereotypów, że My Polacy to „nieudacznicy"..że gramy w gdzieś na peryferiach Europy.

To co miało miejsce 27 kwietnia na najbardziej „sportowej" ulicy Sochaczewa nazwijmy  eksplozją entuzjazmu.

Suche wyniki, tabele i przeliczenia są oczywiście istotne...ale piękne jest to, że rodzice motywowali dzieci i na odwrót.

Bo jak tu nie oszaleć ze szczęścia kiedy w seriach skrzatów biegnie 60 krasnali a wraz z nimi „goniący" ich rodzice, dziadkowie ,opiekunowie. Łatwo przemnożyć, że im też udało się przebiec ponad stumetrowy odcinek. Tym biegom towarzyszyły szczególne emocje. Pierwsze medale na szyjkach brzdąców, które często dotykały ziemi od nadmiaru długości szarf. Przyznam szczerze, że też nie kryłem wzruszenia. Możemy być dumni z Rodzin..i przełamać stereotyp, że „dzieci nie cierpią biegać".

Ciężka, społeczna praca w domowych hufcach przynosi efekty. Naród unosi skrzydła (czytaj cztery litery) i biega, chodzi o kijkach.

Biuro Zawodów może otrzymać tylko maksymalną ocenę. Beata, Ewa, Ala, Monika i „łykająca" bakcyla społeczniczki przechodziły same siebie aby „dogodzić" wszystkim spóźnialskim i tym którzy zmieniali „w biegu" swoje serie. I robiły to z pasji. Bo lubią widzieć uśmiechnięte twarze.

To z Biura Zawodów  najdonośniej słychać było echa imprezy. Oto co zasłyszane zostało – „Przyjechaliśmy tu z sześcioma zawodniczkami ze Szkoły Pijarskiej a zdobywamy puchary, medale. Tak bogatej imprezy jeszcze nie widzieliśmy. Pojawimy się ponownie w Erminowie" - mówił nauczyciel, motywator z Łowicza.

Właśnie dla takich chwil warto poświęcać się społecznie.

Tak samo robi nasz „wieczny" komentator Sylwester, który „tańczy" za mikrofonem przebierając w nazwiskach. Wielka wiedza i umiejętność przekazania tego obserwatorom - kibicom.

Mediom a w szczególności portalowi e-sochaczew i Martynie Mikulskiej , którą to „zalewałem" mailami treści - ,,Droga Martyno w imieniu całego Klubu cieplutko proszę aby wszystkie wiadomości o Teście szły na pierwszą stronę portalu"-..i ,,szły". To prawdziwy patron medialny podobnie jak Radio Fama wraz z naszą klubowiczką Żanetą. Echo Powiatu szczegółowo zachęcało do Testu Coopera „akomputerowy elektorat biegaczy". Dziękujemy wszystkim portalom sportowym w mieście. Ekspresowi Sochaczewskiemu i Sochaczewianinowi.pl. Ziemi Sochaczewskiej i sochaczew.pl oraz Głosowi Żyrardowa.

Sponsorzy to też „społecznicy". StrefaPro.pl i Arturowi Kazimierskiemu ,,żelaznemu triatloniście" za pyszne owoce w postaci zdrowych cukrów - bananów i mytych jabłuszek oraz H2O. Firmie Bajlandia Beatki Grądzkiej za specjalne „zamówienie" na bawialnie dla blisko 60-ciu brzdąców...

Stowarzyszeniom Przyjazne Miasto Sochaczew Przemka Gaika...tak było nam i jest nam Przyjazne. Stowarzyszeniu Teraz Sochaczew i Joli Popiołek (mojej nauczycielce) i klubowiczowi robiącemu „gigantyczne postępy" w sztuce biegowej Pawłowi Masłowskiemu. Reni Smyczek za obdarowanie pucharami kij karzy - Mała Ojczyzna stała się Wielką!!!

Firmie „najsłodszej" w powiecie - MARS za batoniki dla maluchów.

MOSiR-wi za przyłącze dzięki, któremu „szczekaliśmy sylabami" zachęcając do rekreacji, za stoliki pod puchary. Urzędowi Miasta za namiot, który był punktem zbornym i wytrzymał napór setek ludzi i za puchary fundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew. Dzięki Agatko!!

Klubowiczom i wszystkim młodym z Aktywnych oraz tym zaprzyjaźnionym z Klubem wolontariuszom, obserwatorom, kibicom.

Miałem nie mówić o liczbach...Zamówiliśmy 300 medali a zostało 30 sreberek..mamy rekord ( Nieoceniony Sędzia wraz z klanem Kowalskich, młodzież tę grzeczniejszą i Tomkiem podsumują matematycznie Test...) 270 ,,zabieganych" i tych z kija uderzających o beton. Fotografów poprosimy o przysyłanie zdjęć na adres Sędziego Emka ezimny1981@gmail.com. Dzięki ,,darczyńcom klisz foto" ujrzą się ci biegający jak i dopingujący.

 Galeria zdjęć: www.facebook.com/media/set/?set=a.555507807832729.1073741847.271692589547587&type=1

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM!!! Pominiętym..wybaczcie moją ułomność!!!

P.S.. Piękne zachowanie gdy Ojciec wraz z Synem ,,przyznali " się do błędu Biura Zawodów i zwrócili Puchar. Ich Uczciwość postawmy za Wzór !!!

 Rafał Milczarek.

Wyniki w załączniku.

 

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Dokumenty (1)Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy