ONA

/ 14 zdjęć
Zdjęcia i foto: ONA Film, fotografia sochaczew
+9

6 kwietnia w kinie Sochaczewskiego Klubu Filmowego obraz Spike'a Jonze'a z 2013 roku - „ONA”. Film łączący cechy filmu obyczajowego, love story i science fiction. Zapraszamy na godz. 17.00 w sobotę.

Spike Jonze tworzy w filmie świat który może być nieodległą nam przyszłością. Oto Theodore (znakomity Joaquin Phoenix)  mieszka samotnie w wielkiej metropolii. Zawodowo pisze osobiste listy w imieniu klientów: wyznaje miłość najbliższym, wspomina piękne chwile ich wspólnego życia… Rzeczywistość wirtualna jest dla niego i jego klientów przedłużeniem "normalnego" życia. Theo w wirtualu znajduje także antidotum na swoją samotność. Pewnego dnia instaluje na komputerze nowoczesny system, który poznaje potrzeby użytkownika, by móc je jak najlepiej zaspokajać. Tak zaczyna się jego związek z  Samanthą (głos Scarlett Johansson), która ma rozumieć go lepiej niż jakikolwiek człowiek. 

Tej skomputeryzowanej przyszłości w filmie prawie nie widać, ale ona jest. Nie uda nam się uciec od rozważania jak bliscy jesteśmy temu, co w filmie pokazane, a może już w tej przyszłości siedzimy? Nie unikniemy także pytań o kondycję ludzkości, funkcję technologii oraz głębokość relacji międzyludzkich czy umiejętność nawiązywania i podtrzymywania tychże.

"Ona" dostała 5 nominacji do Oscarów, z których jedna zamieniła się w Oscara za scenariusz.

W filmie, oprócz Phoenixa i Johansson, zobaczymy także Rooney Mara, Amy Adams, Olivia Wilde. Usłyszymy natomiast m.in. muzykę Arcade Fire.

ONA trwa 120 minut. Wstęp do sali projekcji na II piętrze Kramnic Miejskich jest wolny.

 

 


 

Informacje dodatkowe
  0
  Oceń
  (0 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (0)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy