One Billion Rising w Sochaczewie - zatańcz w obronie kobiet

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: One Billion Rising w Sochaczewie - zatańcz w obronie kobiet Spotkania, jubileusze sochaczew

Prawa kobiet to w Polsce jeszcze temat, który wymaga dopracowania. Szczególnie w warunkach obecnego społecznego powrotu do roli Matki Polki. O tym jak bardzo ważne są kwestie związane z wolnością kobiet, jej prawa do wyrażania siebie, walki o bezpieczeństwo można przekonać się w wielu publikacjach. Do działań bezpośrednich włącza się także Sochaczew. 


Sochaczewianki zapraszają 14 lutego na akcję społeczną przeciwko przemocy wobec kobiet. „Powstanie Ofiar Gwałtu” - One Billion Rising – to akcja organizowana w walentynki. Czas szczególny dla zakochanych. Dla miliona kobiet może stać się chwilą gwałtu. 


Na czym polega akcja?

Taniec. To jest mowa protestu jaki odbędzie się na placu Kościuszki. Taniec jest dobrowolny i zależy od każdej z nas. Mamy na niego wpływ. Mamy głos i dajmy temu wyraz. Tańcz, protestuj, wołaj. Rok 2019 to uświadomienie o pojęciu zgody. Zgody na każdą aktywność seksualną. W każdym momencie możesz zmienić zdanie. Każde tak zmienić na nie. Akcja ma na celu uświadomienie tematu gwałtu. 


Akcja rozpoczęła się w 2013 roku. Od tamtej pory kobiety na całym świecie dodają swoją cegiełkę do tego wydarzenia. 14 lutego zatańczy nie tylko Sochaczew. Na całym świecie odbędą się akcje uświadamiania. Nie gódź się na gwałt. 


Gdzie i kiedy odbędzie się akcja?

Tańczymy na placu Kościuszki o godzinie 18.00. Każdy jest mile widziany. Zabierz swój głos. Pokaż, że nie ma lęku przed obroną. Nastolatki, kobiety, dziewczynki, mężowie, partnerzy, ojcowie, chłopcy. Przyjdźcie i dajcie siłę. 

 

Informacje dodatkowe
  2.3
  Oceń
  (3 głosów)

   

  Zobacz kto wybiera się na tą imprezę:  wybieram się tam!

  Opinie i komentarze użytkowników (4)

  Obywatel85Obywatel85
  0
  Bije mnie kobieta.......szczególnie po wypłacie czy mogę też zatańczyć ??? (2019-02-06 09:52)
  MitutoyoMitutoyo
  0
  Ona może zatańczyć jak po Biciu ciebie boli ją ręka i odczuwa dyskomfort :) (2019-02-06 10:22)
  robroyrobroy
  0
  nie narzekajcie na kobitki,one tylko mają złe godzin,(24) (2019-02-06 17:43)
  robroyrobroy
  0
  a w tańcu możecie się relaksować i oglądać inne tańczące (2019-02-06 17:46)

  skomentuj ten artykuł

  e-Sochaczew.pl poleca filmy