ONI cz.I

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: ONI cz.I Film, fotografia sochaczew
+3

W sobotę 18 stycznia o godz. 17.00 w Sochaczewskim Klubie Filmowym wyświetlimy dla Państwa film prod. włoskiej pt. ONI w reżyserii Paolo Sorrentino z 2018 roku. 


ONI to biografia Silvio Berlusconiego.wielokrotnego premiera Włoch,operetkowego miliardera który przebijał największe ekstrawagancje Donalda Trampa.To także ikona politycznej popkultury,znienawidzony przez lewicę,porównywany do Mussoliniego, obiekt kpin i najostrzejszej satyry a jednak trzykrotnie wybierany przez rodaków na premiera.

Sorrentino jednak nie interesuje, tak się wydaje, glanowanie Berlusconiego,chce dotrzeć do duszy swojego bohatera,przebić się przez pancerz,jaki wybudował wokół siebie, chce zerwać maskę  błazna by ujrzeć w nim człowieka. Usiłuje zrozumieć fenomen "boskiego Silvio" nie tylko władcy Italii,libertyna i hedonistę, walczącego z przeciwnikami politycznymi na każdym polu. Jak nie mógł ich pokonać to ich kupował, niczym piłkarzy do swojego piłkarskiego klubu, celebrytów do swojej medialnej korporacji czy i kolejne młode żony.


Kim jest (był?) Silvio Berlusconi tak fantastycznie zagrany przez Toniego Servillo? To wieczny sprzedawca, nieważne czy sprzedaje tabloidową telewizję, handluje nieruchomościami, piłkarzami czy ustawami. To aktor budujący jednoosobowy show. Z wybotoksowaną twarzą,przeszczepionymi włosami,śnieżnobiałym uśmiechem sztucznych zębów,otoczony wianuszkiem pięknych modelek, nawet na chwilę nie zdejmuje maski.


Berlusconi w filmie Sorrentino to człowiek pełen sprzeczności.Odrażający i pełen uroku. Żałosny i wzbudzający litość. ONI to obraz brawurowy i niezwykle przenikliwy.To spojrzenie na specyfikę włoskiej polityki ale także na włoską "duszę".


Jako że film jest b.długi ( ok.230 min.) rozkładamy go na II części.18.01 część 1 a za tydzień 25.02 część II. 


Film trwa ok.115 min.Wstęp wolny.

 4
Oceń
(1 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy