Opłatek w Kole Emerytów

/ 3 zdjęć
Zdjęcia i foto: Opłatek w Kole Emerytów Imprezy cykliczne sochaczew

W dniu 12 stycznia 2016 roku w sali konferencyjnej GOK w Iłowie odbyło się „Spotkanie Opłatkowe” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 5 w Iłowie. W spotkaniu uczestniczyli przede wszystkim członkowie Koła, ale także przedstawiciele władz gminy oraz lokalnych środowisk. Pośród zaproszonych gości znaleźli się: wójt gminy, radni gminni i powiatowi, urzędnicy, dyrektorzy szkół, sponsorzy i przyjaciele seniorów. Gościem specjalnym była Jadwiga Korneszczuk prezeska oddziału okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Płocku.

Uroczystość rozpoczęła się od słów powitania skierowanych do obecnych przez przewodniczącą Koła Danutę Dragan. Pani Przewodnicząca bardzo serdecznie powitała wszystkich seniorów i zaproszonych gości. Nie kryła wzruszenia i radości z powodu charakteru spotkania, które w okresie Bożonarodzeniowym ma zawsze szczególny wymiar. W swoim wystąpieniu Danuta Dragan nawiązała do tradycji, zwyczajów i atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, które są czasem pełnym spokoju, harmonii, radości i miłości. Następnie przewodnicząca złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. W dalszej części spotkania, seniorzy i zaproszeni goście składali sobie na wzajem życzenia oraz dzielili się opłatkiem. Życzenia i opłatek poprzedziły jasełka w wykonaniu dzieci z placówki opiekuńczo – wychowawczej w Giżycach.

Uroczystość była też okazją do odznaczeń. Honorową odznaką Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów za szczególne zasługi dla Związku zostali odznaczeni: Adam Garstka, Andrzej Grabarek, Aurelia Grabarek, Janina Gumińska, Wiesława Zientara i Małgorzata Czubiel. Z kolei w poczet członków Koła przyjęci zostali: Józef Krakowiak, Tadeusz Sikora, Kazimierz Rogowski, Jan Meckier, Krystyna Meckier, Wanda Imińska. Po części oficjalnej uroczystości, odbył tradycyjny poczęstunek przygotowany przez Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Iłowie.

 

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy