Opowieść o pewnej krainie biegaczy

Zdjęcia i foto: Opowieść o pewnej krainie biegaczy Biegi sochaczew

'Hen, hen… gdzieś daleko, prawie na uboczu leży mała wioseczka. Utkana pejzażami z żółtych nici pół rzepakowych. Czerwonych korali jabłoni błyszczących w blasku jesiennego słońca. Wierzb śmiejących i płaczących wilgocią porannych mgieł. Erminów nas wita. Uśmiechem bajkowym i błyskiem w oczach. A w dali gdzieś suną pierwsze stalowe czterokołowce. A w nich dzieci i młodzież dzielna. A po nich zjeżdżają do Krainy Biegaczy kijkarze niczym szermierze. Stawiają pierwsze kroki młodzi i starsi. Zaraz pierwszy gwizdek startera. Mirka Wszechobecnego - Arbitra Głównego. Widzę to wszystko z oddali i z bliska zarazem. Czas Sochaczewski Test Coopera zacząć. Do boju biegacze i kijkarze. Po zdrowie i dukaty na szkołę . Z sercem i wiarą!! '.

To nie jest początek żadnej książki. Raczej krok w stronę baśni. Bo właśnie taka atmosfera towarzyszyła wszystkim uczestnikom TRZECIEGO SOCHACZEWSKIEGO TESTU COOPERA W ERMINOWIE. O przygotowaniach do tej pory największej imprezie zorganizowanej przez Klub Maratończyka ,,Aktywni' wraz ze Szkołą Specjalną z Erminowa można by pisać bez końca.

Punktualnie o godzinie 7.00 6 października 2012 ruszyła ,,INSTALACJA' MIASTECZKA BIEGOWEGO. Aktywni wraz z pracownikami (przemiłymi) szkoły zabrali się do rozstawiania namiotów, znakowania trasy i jej zabezpieczania. O „profesjonalizmie' imprezy niech świadczą uczepione po drogach dojazdowych tabliczki informujące kierowców wraz z opiekunami i zawodników „jak dojechać do Erminowa'. Od 8.00 pod bacznym okiem Szefowej Biura Zawodów Beatki Szustkiewicz (przy bardzo dużej pomocy Gosi Przybylskiej i dobrotliwej Beatki Grądzkiej wraz z wolontariatem szkolno-klubowym) ruszyła weryfikacja najpierw skrzatów z których najmłodszy miał 2 latka. Biegacze i kibice mogli podziwiać obrazy biegaczy i mazowieckich krajobrazów (Szustkiwicz Beata) i zakupywać książkę naszej rozbieganej literatki Kasi Bulicz - Kasprzak.

Dzieci z erminowskiej placówki przygotowały rysunki i rycinki o tematyce sportowo - biegowej. Impreza trwała w najlepsze. Do biegów ruszyły szkoły, które „walczyły' o puchary nadając sławy swym szkołom, sobie i nauczycielom, rodzicom i opiekunom.

Niezmiernie liczne reprezentacje szkól podstawowych z klas 1-6 i gimnazjów mogły tylko cieszyć oko!! W pocie czoła pracowały kuchareczki serwujące ciepłe spaghetti każdemu zmęczonemu piechurowi i biegaczowi. Ich praca trwała nieustannie od 8 do 16. Cała szkoła na „sportowych' nogach.
Zaplecze jej do dyspozycji na maksimum z szatniami, łazienkami, korytarzami i wspaniałą stołówką.

Nasyceni biegacze czekali teraz na ceremonie pucharowe. Aż dziewięć pierwszych szkół otrzymało statuetki jak najbardziej okazałe w kategorii najliczniejsza reprezentacje szkoły. My tu biegamy i biegamy a „rumakiem swym” niezmordowany Janek Kocimski poszukuje kijkarzy na peronach Sochaczewa. Aktywni (dzięki Janku!!) dbają o każdy szczegół próbując otrzeć się o ideał organizacyjny Maratonu Berlińskiego. Biorąc niemieckie wzorce okraszając polską gościnnością tworzą miłą i domową atmosferę. A ten dom liczył wówczas ponad 300-u ludzi!!!
Kamilka Kocimska wraz Tomkiem Czapskim zamienili się idealnych społeczników a Miruś Adamkiewicz był Wszechobecnym Sędzią. Tymczasem jego ambitny syn „walczył' na zawietrznej ze zmagającym się wiatrem sędziował wraz z niezawodnym klanem rodziny Kowalskich. Towarzyszyli im jeszcze pozostali klubowicze . Sędziowie asystenci na szóstkę z dużym plusem!!

Ze wspaniałego, magicznego fotela mikrofonem władał nieoceniony Sylwester Rozdżestwieński.
Tymczasem do Krainy Biegaczy „rumakami srebrzystymi” poczęli zjeżdżać włodarze wraz z oficjelami, przedstawicielami stowarzyszeń, zacnymi sponsorami.

Szykowali się już do wręczania pucharów bohaterom - niezłomnej młodzieży. Wszystkie szkoły i kluby zasługują na duże wyróżnienia. Cieszy fakt bawiącej się bieganiem młodzieży która stanowiła zdecydowaną większość. WIĘKSZOŚĆ BEZCENNĄ. Spełniły się na jawie marzenia Aktywnych o ruszeniu dzieci z foteli, sprzed komputerów. Przez 12 minut ich ciała wirowały pchane przez endorfiny. Nieświadomie uwalniając w nich zdrową rywalizację popartą „fair-play'. Widziałem rozentuzjonowanych nauczycieli zagrzewających swoich pupili do „walki'.
Tym czasem, tym czasem. Wyrasta nam niesamowita seria Nordic-Walkerów. Nazwana serią VIP. A w niej uśmiechnięci: Wójt Mirosław Orliński wraz z synem Adamem Radnym Sejmiku Wojewódzkiego. Tuż przy ich boku rozradowana Pani Wicedyrektor Szkoły Erminowskiej Stachlewska. Obiecała być dobrym duchem tego spaceru i była nim!! Pani Prezes Małej Ojczyzny Renata Smyczek a przy niej Wicestarosta Janusz Ciura i ambitnie ,,kijkujący' Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Marcin Podsędek. Choć tempo jakie narzucił Pan Marcin było już dużo większe niż ,,turystyczne'. Renatka Kaczmarek z uradowaną miną śmiało podążała z kijkowcami. To nasza sympatyczka klubowa. Seria VIP pełna emocji. Najpoważniej potraktowana przez Panie Domu Pomocy Społecznej w szeregach której maszerowała osiemdziesiolatka!! Tylko pozazdrościć formy. Tę serię „wygrała' choć miało być bez walki, hi..hi młodziutka Jaskółka narzucając od staru nieosiągalne dla reszty stawki tempo.

Kolejna seria nordikowców poprzedzona była „profesjonalną' rozgrzewką naszego czołowego nordic-walkera Darka Makulca. Skłony, przysiady i „do boju', tak na poważnie „dramatyczną walkę stoczyli nasz ciepły gość z Łodzi z Krzysiem Zakrzewskim. O zaangażowaniu i rozczarowaniu tylko drugim miejscem świadczyły słowa ambitnego Łodzianina – „Tak liczyłem na ten puchar'. Pocieszałem go ,że za rok odbije go sobie. Fajnie Łodzianie (Mama i syn Stupniewiczowie), że chciało się wam jechać aż taki kawał..i wspomóc szkołę.

Ceremonie, licytacje medalu obrazów i występy dzieci z oryginalnym występem artystycznym na długo pozostaną w pamięci widzów.

Puchary fundowali Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński, Starostwo Powiatowe ze Wicestarostą Januszem Ciurą i Dyrektorem Marcinem Podsędkiem, Urząd Miasta Sochaczew (dziękujemy za namioty), Wójt Gminy Rybno Grzegorz Kropiak, Wójt Gminy Młodzieszyn Joanna Szymańska i cztery Stowarzyszenia - Stowarzyszenie Przyjazne Miasto Sochaczew Pana Przemysława Gaika reprezentowane przez Pana Jakuba Brodowskiego i Sebastiana Wosińskiego, Stowarzyszenie Porozumienie Ziemi Sochaczewskiej, Stowarzyszenie Ruch Obywatelski-Teraz Sochaczew reprezentowane przez Sekretarza i sympatyka klubu Pawła Masłowskiego oraz Stowarzyszenie Mała Ojczyzna z Prezes Renatą Smyczek. Puchar ufundowała też Piekarnia Państwa Kaczmarków (za ciasta dziękujemy) i Klub KM Aktywni. Puchary to bezsprzecznie ważny element każdych zawodów w których widoczna jest rywalizacja. DZIĘKUJEMY.

Na szyi każdego uczestnika zawisł medal ufundowany przez Aktywnych. Wielu nauczycieli i rodziców zgodnie podkreślało, że medal to wielka zachęta na przyszłość każdego młodego biegacza.
Teraz pora na dorosłych..Tu już walka toczyła się na pełnych obrotach.
Start po starcie w kategoriach kobiet i mężczyzn od 16 lat do 66 lat. Takie rozpięcie wiekowe wcale nie oznaczało, że najbardziej wiekowi byli ostatni. Nie, nie… Dobitnie pokazała to zażarta walka „legendarnego duetu' Bogusia Ksyny wraz Bogusiem Cierechem. Każdy chciał wygrać...zwyciężył tylko jeden.

PODTAWOWYM CELEM TESTU BYŁO JEDNAK UZBIERANIE Z WPISOWEGO I Z DOWOLNYCH WPŁAT, AUKCJI I KSIĄŻĘK NA ZAKUP SPRZĘTU LOGOPEDYCZNO - REHABILITACYJNEGO DLA ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH W ERMINOWIE. A , ŻE PRZY OKAZJI „ROZBIEGALIŚMY' SPOŁECZEŃSTWO ( POZA GRANICAMI POWIATU - SZKOŁA Z BOLIMOWA Z PAŃSTWA CWALINAMI) TO RADUJE PODWÓJNIE. WYRAZÓW SATYSFAKCJI NIE KRYŁA PANI DYREKTOR SZKOŁY HANIA MILCARZ PODKREŚLAJĄC, ŻE SZKOŁA BYŁA RADA MOGĄC GOŚCIĆ TAKĄ OTWARTĄ I ZGRANĄ GRUPĘ LUDZI. AKTYWNI TO WAM NALEŻĄ SIĘ UKŁONY. DOBRA ROBOTA!!

Gorące podziękowania dla otwartego sercem portalu e-Sochaczew, Radia Fama, tygodnikom „Echo Powiatu”, „Ziemia Sochaczewska”, „Express Sochaczewski”, sochaczewianin.pl , Socho Portal Sport, sochaczewskiej telewizji sportowej i instytucjom które zezwoliły na umieszczanie plakatów i Emkowi Zimnemu za ogrom pracy przy Teście, który zamienił się w mola komputerowego.

Tak by nikogo nie pominąć trzeba podziękować super gorąco Beacie Grądzkiej właścicielce Bajlandii za wejściówki dla skrzatów i pomoc szkole, Beacie Brymorze z „Mars” Polska za produkty na wspaniałe Pasta Party. Alicji Wińkowskiej za opiekę medyczną (ENEL - MED), Joli Kawczyńskiej z MOK Sochaczew, wszystkim wolontariuszom, dzieciom z ZSS z Erminowa, młodym aktywnym i nauczycielom za mobilizację dzieci i młodzieży. Ludziom wielkiego serca za wrzucane pieniążki dla szkoły.
'WARTO JEST BYĆ SPOŁECZNIKIEM GDY ZAPŁATĄ JEST SATYSFAKCJA I UŚMIECH OTACZAJĄCYCH NAS LUDZI'

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ - KLIKNIJ TUTAJ

POLUB NASZĄ STRONĘ NA FACEBOOKU I DOWIEDZ SIĘ O NAS WIĘCEJ

Dzieci i młodzież zainteresowaną trenowaniem w KM Aktywni Sochaczew prosze o kontakt tel. 697296626.

WYNIKI DOSTĘPNE W EXCELU - KLIKNIJ TUTAJ

Prezes Klubu Maratończyka „Aktywni' – Rafał Milczarek

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy