OREGANKI w Centrum Zdrowia Dziecka

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: OREGANKI w Centrum Zdrowia Dziecka Koncerty i muzyka sochaczew

Z pewnością niektórzy dobrze wiedzą, jak to jest, gdy dzieci muszą spędzać czas w szpitalu. Niejednokrotnie spędzają tam całe miesiące i sala szpitalna staje się ich domem, szkołą, a jedyną rozrywką jest tablet i rozmowy z innymi ciężko chorymi dziećmi. To cały ich świat. Mama, która tylko przyjeżdża z wizytą, codzienne badania, wokół tylko lekarze i pielęgniarki… Podobno można się do tego przyzwyczaić. Choć z pewnością ciężko.

W takiej sytuacji są dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Prostokątny blok, w którym każdy ma swój kawałek Ziemi, niebieski ogromny budynek. Pierwszy raz mieliśmy okazję zobaczyć go na własne oczy. Pojechaliśmy dać odrobinę zabawy, piosenki, sztuki i jak się okazało wiele wziąć dla siebie.

W środę, 2 grudnia, w tym właśnie Centrum, OREGANKI dały charytatywny koncert dla dzieci.
 Przez prawie godzinę, Dr Witaminka i Profesor Nutka, znani z audycji w Polskim Radiu Dzieciom, zabawiali publiczność, przeprowadzali konkursy, rozdawali płyty zespołu, a OREGANKI wszystko koloryzowały wspaniałymi piosenkami. Był to jeden z nielicznych koncertów, w którym udział wzięli również muzycy, grający na żywo. Scena całą w balonach, jabłka w koszyku, świetna muzyka z instrumentów a do tego anielskie głosy naszych dzieciaków. To wszystko sprawiło, że atmosfera na Sali szybko się ociepliła. Dzieciaki z publiczności zarażone wspaniałą energią bijącą ze sceny, podchwyciły w mig teksty piosenek. Śpiewali głośno, klaskali, tańczyli i chętni brali udział w konkursach.

Ten koncert pokazał nam jak ważna jest współpraca z publicznością. Doświadczyliśmy na własnej skórze, że dobre, pozytywne wibracje wypływające od Artystów chłoną widzowie, którzy „nakręcają się” pozytywnie i oddają nam to wszystko ze zdwojoną siłą. Zdaniem całego zespołu był to nasz najlepszy koncert. Dla dzieci, które choć przez chwilę mogły zapomnieć o bólu, samotności, cierpieniu…

Na nas to doświadczenie wywarło niesamowite wrażenie. Każdy wyjechał z Centrum choć odrobinę lepszym, każdy z przeświadczeniem, że nasze problemy to nie są problemy. Od dzieciaków dostaliśmy wspaniały obrazek świąteczny ale przede wszystkim siłę i wiarę, że to, co robimy ma sens. 

Joanna Cieśniewska

galerię zdjęć z koncertu znajdziecie tutaj

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy