Orkan szaleje nad Sochaczewem

/ 1 komentarzy
Zdjęcia i foto: Orkan szaleje nad Sochaczewem Pożary, straż pożarna sochaczew

Orkan szaleje nad Sochaczewem, jak nad całą Polską, na szczęście u nas jak dotąd nie ma żadnych rannych. W sumie od wczorajszego wieczora doszło do 10 zdarzeń z udziałem powalonych drzew i oberwanych konarów, straż pożarna dwukrotnie interweniowała z powodu naruszenia konstrukcji dachowej.


Od wczorajszego wieczora Polska zmaga się ze skutkami wichury. Orkan „Ksawery” okazał się tragiczny w skutkach dla trzech mężczyzn podróżujących volkswagenem touranem, którzy zginęli na miejscu w miejscowości Poraj koło Łeby, gdy spadło na nich drzewo. Najgorzej jest właśnie w województwie pomorskim.

W powiecie sochaczewskim nie ma na szczęście ofiar. Jak poinformował nas kpt Michał Jakubiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, od wczoraj do godz. 11.20 dziś doszło w sumie do dziesięciu zdarzeń z udziałem powalonych drzew i oberwanych konarów. W nocy dwukrotnie interweniowano z powodu zwalenia drzewa na jezdnię: w Giżycach (gmina Iłów) i na ul. Warszawskiej w Sochaczewie.

Poza tym lokalne oddziały OSP dwukrotnie udzielały pomocy mieszkańcom, którym wiatr naruszył konstrukcje dachowe w domach. Wiemy też od mieszkańców o problemach z prądem na terenie gminy Brochów. Niestety, nadal musimy być czujni. Wichura szaleć ma w Polsce do soboty. W sochaczewskiej KPPSP wyznaczono dodatkowe dyżury domowe strażaków.

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

kyokushinkyokushin
0

Północna część Chodakowa też była odłączona od prądu i to prawie przez dwa dni 9z małymi przerwami ) a numer pogotowia jest energetycznego jest chyba tylko dla pracowników energetyki bo przez kilkanaście godzin nie można było się dodzwonić aby uzyskać jakąś informację. Pomijam fakt, że PGE była przez mieszkańców informowana o stanie linii i konieczności jej modernizacji.

(2013-12-08 12:07)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy