Zaloguj się do konta

Orkan z Orlenem na koszulkach zmierzy się z mistrzem Polski

Redakcja
2019-04-25
Promocja regionu


Niedziela 28 kwietnia, godz. 14.00. Każdy szanujący się kibic sportowy w Sochaczewie powinien wpisać sobie tę datę do notatnika. No i oczywiście przyjść tego dnia na stadion przy ul. Warszawskiej. Nasi rugbiści podejmą mistrza Polski – MasterPharm Budowlanych Łódź. Orkan przystąpi do meczu z nowym sponsorem generalnym - PKN Orlen.

PKN Orlen będzie jednym z dwóch sponsorów generalnych RC Orkan. Więcej szczegółów ma zostać podana na specjalnej konferencji prasowej, promującej mecz z MasterPharm Budowlanymi Łódź. Weźmie w niej udział m.in. poseł Maciej Małecki, który bardzo mocno pomógł rugbistom w rozmowach z największym, polskim koncernem.

28 kwietnia Orkan zaczyna serię spotkań z krajową czołówką. Najpierw w Sochaczewie mistrz Polski, najlepsza drużyna kraju od trzech lat - czyli MasterPharm Budowlani. Potem w Sopocie starcie z Ogniwem Sopot. Wicemistrz Polski to lider bieżących rozgrywek, jedyny dotąd pogromca Budowlanych w tym sezonie. 12 maja do Sochaczewa przyjadą brązowi medaliści MP – Pogoń Awenta Siedlce, a 18 maja zagramy na wyjeździe z wielokrotnym mistrzem Polski Lechią Gdańsk. Od wyników w tych meczach zależy miejsce Orkana w pierwszej czwórce. Warto przypomnieć, że obecnie sochaczewscy rugbiści są wiceliderami tabeli. MasterPharm Budowlani zajmują trzecie miejsce.

O ile w grupach młodzieżowych Orkan od lat toczy wyrównane boje z łódzkimi rugbistami, o tyle w seniorach od lat nie wygrał. Na 65 rozegranych dotychczas spotkań tylko w 11 zwyciężał Orkan, 54 razy wygrywali Budowlani. Ostatnie zwycięstwo naszej drużyny to mecz z 2013 roku. W Sochaczewie wygraliśmy 24:10. Z obecnej drużyny w tamtym meczu zagrali Marcin Krześniak, Piotr Wawrzyńczak, Wojciech Krześniak, Kamil Kościelewski, Wiktor Dobrowolski i Maciej Brażuk.

- Nie muszę chyba przekonywać, jak wielkie wyzwania nas czeka. W poprzednim sezonie dwa razy przegraliśmy z mistrzami Polski, z tego raz naprawdę wysoko. Teraz marzy nam się sprawienie niespodzianki, ale będzie o nią bardzo trudno. Wierzę, że własne boisko, wsparcie kibiców, może nas ponieść. Dlatego prosimy - przyjdźcie 28 kwietnia na mecz. Wesprzyjcie nas. Zostańcie 16 zawodnikiem drużyny – apeluje menedżer i kapitan RC, Maciej Brażuk.

- Mecz z Budowlanymi odbędzie się jeszcze na stadionie przy Warszawskiej – przypomina prezes RC Orkan i jednocześnie dyrektor MOSiRu, czyli zarządcy terenu – Mieczysław Głuchowski. - Sądzę, że ta informacja ucieszy wszystkich – kibiców, którzy polubili nową trybunę, zawodników, bo zagrają super ważny mecz na boisku, które znają i dla nas, bo szykuje się duże wydarzenie i jego organizacja będzie dla nas łatwiejsza – dodaje prezes Głuchowski.

- Wierzę, że stworzymy naprawdę wielkie, sportowe widowisko. Zwycięstwa obiecać nie mogę, ale mogę zapewnić, że moja drużyna wyjdzie na ten mecz z jednym celem – sprawić sensację. Jeśli zagramy swoje najlepsze rugby, wyjdzie nam wszystko, nie popełnimy błędów, to może – podkreślam, może - uda nam się podjąć równą walkę z najlepszą od trzech lat polską drużyną. Mówię tak ostrożnie, by nie wywołać wrażenia, że „pompujemy balon”, jak czasami niektórzy o nas mówią. My żadnego balonu nie pompujemy. Wszyscy chyba widzą, że idziemy do przodu, rozwijamy się, jesteśmy coraz mocniejsi. Wierzymy w siebie. A jak daleko zaszliśmy? Na razie na drugie miejsce w tabeli. Ale prawdziwe sprawdziany dopiero przed nami – mówi trener RC Orkan, Andrzej Kopyt.

RC Orkan Sochaczew jest wspierany przez: sponsor strategiczny - Miasto Sochaczew, sponsorzy generalni - PKN Orlen i Murapol; sponsorzy główni - SochBud, Żywiec Zdrój, Gardenia, PatioColor, G-Shock, BingoSpa, Prima, Fast Service, Zdzisław Kośmider; sponsorzy - Drukarnia Chrzczany, Cukiernia Lukrecja, BVG, Sochaczew.poleca.to – sponsorzy.


Zdjęcie: W.Święcki Artmagazine Fotografia Ślubna.


Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc