Orkan zagra w okręgówce

Zdjęcia i foto: Orkan zagra w okręgówce Piłka nożna sochaczew

W poprzednim sezonie, po kilku latach posuchy, sochaczewski Orkan awansował do Klasy A. Jako beniaminek spisał się w rundzie jesiennej kapitalnie. Zakończył ją na pierwszym miejscu i na dodatek miał jeszcze sześć punktów przewagi na drugimi w tabeli Stegnami Wyszogród. Piłkarze Józefa Szajewskiego zwietrzyli szansę kolejnego awansu. Mocno przepracowali zimę i w meczach sparingowych osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Wszystko szło według planu i … wszystko zostało zawieszone ze względu na tzw. pandemię koronawirusa. Czas mijał, a piłkarze nie grali. Trzeba było podjąć jakieś decyzję. Podjęto.

Według niej żadna z drużyn grających w niższych ligach (od czwartej ligi do B-klasy) nie spadnie ze swojej ligi. Awanse wywalczą zwycięzcy poszczególnych lig. O kolejnych awansach zadecydują baraże lub znaleźć trzeba będzie inne rozwiązanie.

Dla sochaczewskich fanów futbolu najważniejszą informacją jest to, że Orkan awansował i w sezonie 2020/2021 będzie grał w Płockiej Lidze Okręgowej. Z pewnością będzie to spore wyzwanie dla piłkarzy z ulicy Warszawskiej. Już teraz trzeba zacząć rozglądać się za wzmocnieniami i jak tylko będzie można wziąć się do solidnego treningu.

Prawdopodobnie rywalami Orkana będą następujące drużyny: Kasztelan Sierpc (prawdopodobnie, o ile nie awansuje do IV Ligi), Skra Drobin, Bzura Chodaków, Mazur Gostynin, Delta Słupno, Zryw Bielsk, Amator Maszewo, Stoczniowiec Płock, Unia Czermno, Błękitni Gąbin, Pogoń Słupia, Skrwa Łukomie, Unia Iłów, Stegny Wyszogród (o ile uzyska awans).

Jak z powyższego widać, jednym z rywali Orkana będzie Bzura Chodaków. Już dzisiaj zaczynam szykować się na derby. To mogą być wspaniałe mecze!

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy