Orkiestra po naszemu

/ 1 komentarzy / 16 zdjęć
Zdjęcia i foto: Orkiestra po naszemu Imprezy cykliczne sochaczew
+11

To piętnasty raz w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Pieniądze z tegorocznej zbiórki po raz drugi będą przeznaczone na ratowanie życia ofiar wypadków oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy.

W chwili oddawania gazety do druku, do dwóch głównych sochaczewskich sztabów wpłynęło: 19370 zł do hufca ZHP i ponad 13000 zł do sztabu w Gimnazjum nr 2. Jednak liczenie zebranych pieniędzy potrwa jeszcze do końca tygodnia - cały czas napływają pieniądze ze szkół z całego powiatu, także należy spodziewać się, że wielkość tej kwoty okaże się znacznie większa.

W Sochaczewie Orkiestra zaczęła grać już w piątek. Podczas Koncertu sochaczewskiej orkiestry kameralnej “Cameraty Mazovii” w boryszewskim MOK-u odbyła się licytacja poprowadzona przez Juliana Tasieckiego. W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz miasta i powiatu. Licytacja m. in. obrazów lokalnych twórców, kalendarza, zegara chodzącego do tyłu, przyniosła na konto WOŚP sumę 1340zł. Szef Powiatowego sztabu WOŚP Druh Krzysztof Wasilewski w kilku zdaniach powiedział o przygotowaniach 15 Finału WOŚP w Sochaczewie, a następnie przedstawił druhnę Krystynę Stańkowską drużynową gromady zuchowej i wychowawczyni klasy pierwszej szkoły podstawowej nr 3, która od kwietnia tego roku realizuje program nauki pierwszej pomocy wśród dzieci. Jej klasa prezentowała umiejętności w udzielaniu pomocy przedlekarskiej na antenie TVP2 podczas niedzielnego finału.

W sobotni wieczór, w klubie Malibu, przy rock’n rollowych rytmach zespołów Stone Free i Erectus odbyła się druga licytacja. Gadżety przekazane m. in. przez Warsztaty Terapii Zajęciowej licytował jak zwykle Julian Tasiecki. Klub ledwo pomieścił zebranych, nastrój był wspaniały - tego wieczoru udało zebrać się 967 zł.

Podczas wielkiego finału na sochaczewskich ulicach można było spotkać grupki wolontariuszy ze Sztabu Powiatowego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Komendy Hufca ZHP, oraz z Gimnazjów nr 1 i 2. Pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych zapewnili im ciepły posiłek. Na ulicy Żeromskiego, przed budynkiem MOK-u od rana kwestowali również przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Od godziny 12.00 trwała licytacja gadżetów na antenie Radia Fama. Główny gadżet tegorocznego finału WOŚP - rzeźba Jana Piątkowskiego „Serce na dłoni” - udało się wylicytować za 5.800 zł. Przybyli ze szkół całego powiatu, kwestujący uczniowie zdawali na antenie raport z terenu. Redakcja radia pragnie podziękować Witoldowi Antuszewiczowi za zapewnienie słodkiego poczęstunku gościom.

Każdego roku do akcji dołączają się harcerze z 14 DH imienia 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Jazłowiacy razem z pracownikami Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie zebrali kwotę 12605,23 zł.

Akcja zakończyła się o 20.00, kiedy to tradycyjnie rozbłysło „światełko do nieba”. Zebrani na Podzamczu mieszkańcy mieli okazję podziwiać zapierający dech w piersiach pokaz sztucznych ogni, wszystko w rytmie gorącej brazylijskiej samby.

Maja

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (1)

DabljuDablju
0
http://www.youtube.com/watch?v=yeEZ-QeFNIc <- :) (2007-01-16 16:59)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy