Orkiestra raz jeszcze

Zdjęcia i foto: Orkiestra raz jeszcze Imprezy cykliczne sochaczew

Znamy już wyniki tegorocznej kwesty organizowanej w Sochaczewie w ramach XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak dowiedzieliśmy się od komendanta sochaczewskiego Hufca ZHP i szefa sztabu Krzysztofa Wasilewskiego, na koncie sztabu zlokalizowanego w siedzibie Hufca znalazło się w tym roku równe 60 tys. 42 zł. Nie licząc ponad 17 tys. zebranych w sztabie Gimnazjum nr 2.
Na ten imponujący wynik złożyło się ogromne zaangażowanie i hojność wszystkich mieszkańców, którzy 13 stycznia finansowo wspierali wolontariuszy Wielkiej Orkiestry kwestujących na ulicach całego miasta i powiatu. Licznie uczestniczyli również w imprezach organizowanych w ramach XVI Finału – koncertach w Pubie 77, Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie, Klubie „Malibu” czy licytacji orkiestrowych gadżetów na antenie radia „Fama” (złote serduszko sprzedano w tym roku za kwotę 3300 zł). Nie wspominając o wielu spontanicznych akcjach organizowanych przez dzieci i młodzież z sochaczewskich szkół.
Tylko do tej pory (stan na 8.02.) główny sztab WOŚP zgromadził ponad 26 mln 646 tys. zł. Przypomnijmy, że pieniądze zebrane podczas tegorocznego Finału będą przeznaczone na niesienie pomocy dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi. Chodzi o działania w ramach trzech obszarów. Pierwszy polegać będzie wyposażeniu oddziałów otolaryngologicznych w niezbędny sprzęt umożliwiający zaawansowaną diagnostykę i leczenie wad słuchu u noworodków i małych dzieci. W ramach drugiego, pomoc uzyskają oddziały zajmujące się ratowaniem życia dzieci z poważnymi schorzeniami laryngologicznymi, m.in. takimi jak poparzenia układu oddechowego. Ostatni, trzeci obszar pomocy, dotyczyć będzie oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w obrębie głowy i szyi.
W efekcie szesnastej już Orkiestry, jak planuje Jurek Owsiak, niezbędna aparatura powędruje także do nowych ośrodków neonatologicznych
i audiologicznych, zajmujących się badaniami tzw. otoemisji akustycznej, czyli potencjałów wywołanych z pnia mózgu. Zakupiona ma być aparatura do doboru aparatów słuchowych, systemy elektronicznej transmisji danych, tzw. terminale oraz sprzęt diagnostyczno-leczniczy do niesienia pomocy w nagłych przypadkach zagrażających życiu. Dzięki zebranym środkom Fundacja Wielkiej Orkiestry kontynuować będzie w tym roku również cztery ogólnopolskie programy medyczne oraz akcję edukacyjną „Ratujemy i Uczymy Ratować”.
Więcej o efektach sochaczewskiej kwesty, tegorocznych działaniach WOŚP-u i rozmowa z komendantem sochaczewskiego hufca ZHP, Krzysztofem Wasilewskim na stronie portalu „e-Sochaczew.pl” w najbliższym tygodniu. Już teraz zachęcamy do lektury.
(m)

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy