Orkiestra rozliczona - mamy rekord

Zdjęcia i foto: Orkiestra rozliczona - mamy rekord Imprezy cykliczne sochaczew

Wielkie liczenie funduszy zebranych w ramach sochaczewskiego, XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegło końca. Z radością informujemy, że mamy kolejny rekord. Jak dowiedzieliśmy się od Krzysztofa Wasilewskiego komendanta Hufca ZHP, organizatora finału w Sochaczewie, dzięki hojności mieszkańców, w tym roku udało się zebrać ponad 71 tys. zł.


To o 3 tys. zł więcej, niż w ubiegłym roku. Środki pochodzące z kwest i różnych akcji, to dokładnie 61.283,63 zł, ale do tego dochodzi równe 10 tysięcy zł za złote serduszko, które zlicytował w tym roku Pan Andrzej Bałdyga z firmy Lamela.

Przez ostatnie tygodnie pieniądze napływały głównie ze sztabów zlokalizowanych w szkołach na terenie całego powiatu i gmin, w tym Kampinosu. Szef sochaczewskiego Hufca Krzysztof Wasilewski, nie kryje zadowolenia z takiego wyniku i jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim, którzy 10 stycznia zaangażowali się w orkiestrowe granie.

Przypomnijmy, że podobnie jak podczas XVII Finału WOŚP zbierała pieniądze na rzecz onkologii dziecięcej. I jak zwykle z wielkim rozmachem. Dokładnie 120 tysięcy wolontariuszy na ulicach i aż 1500 sztabów w samej Polsce. Do tego dodatkowe sztaby ulokowane niemal na każdym kontynencie, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Grecji, Kanadzie, USA, Wielkiej Brytanii, Egipcie, a nawet w Polskiej Stacji Polarnej na Biegunie Północnym oraz Polskiej Stacji Antarktycznej ARCTOWSKI na Biegunie Południowym!

Już na dzień dzisiejszy (stan na 8.02.), na koncie głównego sztabu WOŚP jest ponad 28 mln zł, a zadeklarowana kwota, to ponad 36 mln zł. Do rekordu brakuje nam więc niewiele ponad 4 mln zł. Jurek Owsiak ostateczne wyniki ma podać już na początku marca.

Potem przyjdzie czas na zakup sprzętu. Do szpitali trafią m.in. tomografy komputerowe oraz aparaty do neuronawigacji, które pozwalają na bardzo precyzyjne zdiagnozowanie położenia guza i następnie jego bezpieczne zoperowanie. Cześć środków przeznaczona zostanie również na kontynuowanie trzech ogólnopolskich programów dotyczących badania słuchu u noworodków, leczenia bezdechu oraz nauki udzielania pierwszej pomocy, realizowanej już od kilku z dużym powodzeniem, m.in. na terenie naszego powiatu.
 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy