Orkiestra zagrała dla dzieci i seniorów

Po raz XXII w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W niedzielę na ulice naszego miasta wyszło kilkuset wolontariuszy z puszkami i serduszkami, a z ulic i placów nie była ich w stanie przegonić nawet fatalna pogoda.

Tradycyjnie pod MOK przy ul. Żeromskiego pieniądze zbierali samorządowcy w tym zastępcy burmistrza M. Fergiński i S. Wachowski, radni, pracownicy jednostek kultury. Od rana na antenie radia FAMA trwało otwarte studio WOŚP, a po południu przeprowadzono licytację orkiestrowych gadżetów. W jednym z pubów odbył się cykl koncertów, ZKM bezpłatnie woził wolontariuszy, jeśli tylko po wejściu do autobusu okazali identyfikator WOŚP. Na plac Kościuszki zawitało wojsko z JW. w Bielicach. Na finał transmisji, w studiu TVP 2, pokazano naszych wolontariuszy ze sztabu utworzonego przez Gimnazjum Nr 2, którzy kolejny rok z rzędu zawieźli do telewizji piękny tort. Wykonała go cukiernia LUKRECJA.

Na razie wiemy, że sochaczewianie i mieszkańcy gminy Kampinos (gra z nami od lat)  wrzucili do puszek ok. 24.000 zł, ale liczenie ciągle trwa. Dodatkowo w wielu szkołach jeszcze w tym tygodniu przeprowadzone zostaną licytacje i loterie, a dochód z nich zasili konto WOŚP. Na oficjalne podsumowanie sochaczewskiego finału musimy poczekać ok. 10 dni.  

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Autor tego artykułu: Urząd Miasta w Sochaczewie wyłączył możliwość komentowania.

e-Sochaczew.pl poleca filmy