Orkiestrowe granie

/ 31 zdjęć
Zdjęcia i foto: Orkiestrowe granie Imprezy cykliczne sochaczew
+26

Spacer w kolorze pomarańczy, jazdy kucykami i zbiórka krwi, za nami. Plac Kościuszki od wczesnych godzin przedpołudniowych zapełnił się miłośnikami orkiestrowego grania. Jedni oddawali krew, inni rozgrzewali się przed charytatywnym spacerem organizowanym przez Klub Maratończyka Aktywni. Było wyjątkowo gorąco i kolorowo, mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody.

Finałowe granie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochaczewie rozpoczęło się o godz. 8.00. Na ulicach całego powiatu sochaczewskiego i gminy Kampinos ponad 350 wolontariuszy z puszkami, 'orkiestrowymi' identyfikatorami i czerwonymi serduszkami zbiera pieniądze dla dzieci z chorobami onkologicznymi. Nie brakuje atrakcji. Oprócz zbiórki pieniędzy tradycyjnie odbywają się także koncerty, licytacje i pokazy. Cały dzień w sztabie Hufca ZHP przy ul. Hanki Sawickiej 3 odbywa się liczenie pieniędzy. Jak zawsze przed Miejskim Ośrodkiem Kultury przy ul. Żeromskiego kwestują sochaczewscy samorządowcy. Wzorem lat poprzednich na antenie radia FAMA trwa licytacja orkiestrowych gadżetów, w tym najcenniejszego z nich – złotego serduszka nr 188.
Przez cały dzień wolontariusze mogą napić się gorącej herbaty w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Natomiast w godzinach od 13.00 do 15.00 w Szkole Podstawowej nr 4 czekała na nich gorąca grochówka.

Dzisiejsza kwesta zostanie podsumowana wieczorem w czasie Światełka do Nieba. Imprezę na Podzamczu uświetnią występy muzyczne oraz pokaz sztucznych ogni. Harcerze i wolontariusze z Krzysztofem Wasilewskim na czele zakończą dzień w Warszawie w telewizyjnym studiu „Dwójki”, gdzie wspólnie z twórcą WOŚP Jurkiem Owsiakiem będą cieszyć się z osiągniętych wyników.

Przypominamy również, że w Sochaczewie akcja związana z Finałem WOŚP, wraz z imprezami towarzyszącymi, ruszyła już 6 stycznia. Pierwszy koncert wraz z licytacją różnych przedmiotów na rzecz Orkiestry odbył się w przeddzień finału, w sobotę 9 stycznia o godzinie 20.00 w Pubie „Malibu”. Ta impreza jest już stałym elementem corocznych finałów WOŚP. Z roku na rok frekwencja mieszkańców na koncertach w „Malibu” jest coraz większa. W jej organizację aktywnie włączyli się również sochaczewscy motocykliści. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę ponad 3 tys. zł.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy