Orlen wspomoże szpital w Sochaczewie - będzie nowa karetka i respirator

Zdjęcia i foto: Orlen wspomoże szpital w Sochaczewie - będzie nowa karetka i respirator  Zdrowie sochaczew

Kwota 572.000 zł ma trafić do Szpitala Powiatowego od spółki PKN Orlen. Fundusze mają być wsparciem dla walki z koronawirusem w naszym powiecie. Kwota miałaby zostać przeznaczona na zakup konkretnych środków.  


Jak poinformował poseł Maciej Małecki do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie ma trafić kwota 572.000 zł od PKN Orlen. Fundusze mają być wsparciem na zakup nowej karetki, respiratora, aparatu do wspomagania oddychania oraz urządzenia do dekontaminacji pomieszczeń nadtlenkiem wodoru. 


Jak informowała niedawno w komunikacie również pani starosta Jolanta Gonta, samorząd powiatowy chce przekazań również szpitalowi kwotę 80 tys. zł na zakup respiratora. Tu kwota ta powinna zostać przekazana za zgodą radnych, jednak obecne warunki nie pozwalają na spotkanie się radnych. Samorząd z pewnością podejmie prace nad rozwiązaniem, które umożliwi przekazanie środków. Działania te zmierzają do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. 


Pomoc finansową zadeklarował również Adam Orliński jako przedstawiciel Samorządu Sejmiku Województwa Mazowieckiego. 


Jednostka Szpitala Powiatowego w Sochaczewie z wsparciem finansowym będzie z pewnością mogła podjąć kroki, aby zakupić sprzęt pomagający w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców.   


Foto poglądowe - mazovia.pl

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy