Zaloguj się do konta

Orszak Trzech Króli w Sochaczewie 2017 – zapraszamy

Redakcja
2017-01-02
Kościół i religia

W piątek 6 stycznia w imieniu organizatorów zapraszamy na Orszak Trzech Króli w Sochaczewie 2017. W programie wielobarwny przemarsz z Podzamcza, ulicami Traugutta i Warszawską, na pl. Kościuszki i kościoła parafii św. Wawrzyńca, gdzie wszyscy złożą pokłon Świętej Rodzinie.

 

To będzie już trzecia edycja szczególnie barwnej i miłej imprezy, jaką jest Orszak Trzech Króli w Sochaczewie. W piątek 6 stycznia spotykamy się o godzinie 15.00 na Podzamczu. Orszak zainauguruje inscenizacja na muszli koncertowej okraszona kolędami wyśpiewanymi przez Górę Błogosławieństw i każdego, kto będzie się chciał przyłączyć do wspólnego śpiewu.  

Z Podzamcza orszak przejdzie ulicami Traugutta i Warszawską, a muzyka na pewno nadal mu będzie towarzyszyć. Podążając za trzema królami, mieszkańcy dojdą do kościoła parafii św. Wawrzyńca, by pokłonić się i ofiarować dary Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

W Orszaku może wziąć udział każdy, organizatorzy (ratusz, SCK, parafia św. Wawrzyńca i Góra Błogosławieństw), zapraszają całe rodziny. Mile widziane stosownie przebrani pasterze, aniołowie, królowie oraz instrumenty wszelkiej maści, a także osoby grające na nich.

 

Opinie (1)

jerzyk2205

Pierwszy uliczny Orszak Trzech Króli ruszył w Warszawie w 2009 r. Od kiedy 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy tradycja Orszaków Trzech Króli nabrała w Polsce rozmachu. Fundacja „Orszak Trzech Króli” jest inicjatorem i organizatorem największych jasełek ulicznych na świecie - Orszaku Trzech Króli w Warszawie, a także w kilkuset miejscowościach w Polsce i na świecie. Dzisiaj ulicami 515 miejscowości w Polsce przejdzie Orszak Trzech Króli! Więcej o Orszaku pod linkiem: http://orszak.org/o-orszaku/orszak-trzech-kroli 24 września 2010r. parlament przyjął nowelizację Kodeksu Pracy i ustawy o dniach wolnych od pracy. W wyniku tej decyzji Święto Trzech Króli przypadające 6 stycznia stało się znów dniem wolnym od pracy. W ten sposób parlament odpowiedział na postulat obywatelskiego projektu w tej sprawie, pod którym podpisało się milion osób, w tym również liczni mieszkańcy Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego. Dla przypomnienia tak było siedem lat temu: http://www.e-sochaczew.pl/n/swieto-trzech-kroli/22046 [2017-01-06 11:11]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc