Zaloguj się do konta

Orszak Trzech Króli  w Szymanowie: jasełka uliczne i żywe zwierzęta - zapraszamy

Jakub Mitrowski (kubus18)
2017-01-05
Promocja regionu

6 stycznia, w święto Objawienia Pańskiego, w parafii p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Szymanowie odbędzie  się Orszak Trzech Króli. Kilkaset parafian oraz gości i pielgrzymów przejdzie ulicami miejscowości w barwnym korowodzie, kolędując oraz oglądając uliczne jasełka.  „Gośćmi” specjalnymi  Orszaku będą  owce, osioł, kozy, kucyki. Nad organizacją całości wydarzenia niezmiennie czuwa s. Adrianna Kotowicz  z szymanowskiego Klasztoru Sióstr Niepokalanek.
 
Ruszą ulicami Szymanowa
Parafia w Szymanowie, już piąty  rok z rzędu zorganizuje Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 11.30 w kościele parafialnym, którą odprawi i homilię wygłosi ks. proboszcz Robert  Sierpniak.
Po mszy świętej uformuje się barwny korowód, na czele którego wędrować będzie gwiazda betlejemska. Następnie dzieci z kolorowymi flagami, anioły, pasterze,  młodzież, siostry zakonne z Klasztoru Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Za nimi podąży Maryja na osiołku, Józef. W kolorowej procesji nie zabraknie również króla Heroda oraz Trzech Króli. Resztę orszaku stworzy kilkusetosobowy tłum wiernych, noszących na głowach kolorowe papierowe korony.
 
Uliczne jasełka w czterech odsłonach
 Cały orszak zatrzyma się czterokrotnie przy specjalnie przygotowanych przystankach, gdzie uczestnicy będą mogli obejrzeć sceny dotyczące Narodzenia Pana Jezusa. Jak zaznacza s. Adriana, całe to wydarzenie to symbol i ma pokazać, że trzeba w życiu pokonywać drogę i wysiłek. - W tej wędrówce do nieba musimy być wytrwali i nie możemy zniechęcać się trudnościami. Ani mróz, śnieg i zimno, ani inne niewygody nie mogą nam przeszkadzać i nas zatrzymywać – podkreślała siostra.
 
Orszak zakończy się na terenie Klasztoru Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. Po zakończeniu świętowania na wszystkich czekał gorący bigos i herbata w pobliskiej Szkole Podstawowej. Poczęstunek ufunduje Wójt Gminy Teresin.
 
Zapraszamy serdecznie całe rodziny z dziećmi, dorosłych i wszystkich chętnych. Będzie pięknie i nawet pogoda nas nie odstraszy.
                                                                                             Organizatorzy Orszaku w Szymanowie
 

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Portal Społeczności Sochaczewa 2000 - 2020 cmc