Orszak Trzech Króli 2020 - relacja, zdjęcia

/ 140 zdjęć
Zdjęcia i foto: Orszak Trzech Króli 2020 - relacja, zdjęcia Kościół i religia sochaczew
+135

6 stycznia po raz kolejny przez sochaczewskie ulice przeszedł Orszak Trzech Króli. Zgodnie z tradycją Mędrcy wyruszyli z trzech stron świata, aby wspólnie z licznie zgromadzonymi mieszkańcami miasta podążać do stajenki.


Tegoroczne wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta, którzy przybywali licznie całymi rodzinami. Była to lekcja żywej historii dotyczącej narodzenia Jezusa Chrystusa, dzięki której przybyli goście mogli cofnąć się w czasie, by zostać naocznymi świadkami wydarzeń, które miały miejsce w Betlejem na przestrzeni dziejów.


Korowód Orszaku wyruszył z ul. 1 Maja, Warszawskiej oraz Żeromskiego. Następnie promieniście podążał w kierunku Kramnic Miejskich, aby rozpocząć wędrówkę do parafii św. Wawrzyńca, gdzie czekała już Święta Rodzina. Oprócz złożenia darów Trzej Królowie reprezentujący Europę, Azję i Afrykę zawierzyli Bogu miasto, ojczyznę oraz kościół.

,,Panie Jezu, który przyszedłeś na świat w stajence Betlejemskiej. Gromadzimy się przed Tobą tu w Sochaczewie żeby zawierzyć Ci naszą ojczyznę Polskę. Tak jak nasi dziadowie, nasi ojcowie od ponad 1050 lat wierni Tobie, Twojemu Ojcu i Twojej Matce. Dziękujemy Ci za naszą ojczyznę, za wszystkie pokolenia, za tych którzy zwyciężali pod białym orłem z Twoim imieniem na ustach. Za tych, którzy w czasach zaborów, okupacji, niewoli, potrafili przenieść wartości zamknięte w słowach: Bóg, Honor, Ojczyzna dzięki temu, że trwali przy Tobie."

,,Wierzę, że maleńki Jezus, który tego dnia przed wiekami objawił się całemu światu, spojrzy łaskawie na nasze zamierzenia i plany rozwoju miasta. Na potrzeby jego mieszkańców i dobro naszych rodzin."

,,Patrzymy na Ciebie obecnego tu pośród nas. Chcemy wołać słowami kolędy: Cuda, cuda są ogłaszane. Ten cudem jest Twoja obecność, zejście z niebios na ziemię do człowieka. Tym cudem jest każde wydarzenia związane z Twoim błogosławieństwem (...) Błogosław każdej rodzinie, błogosław dzieciom, młodzieży, rodzicom i dziadkom. Weź w szczególną opiekę ludzi cierpiących, samotnych, opuszczonych."


Wydarzenie zwieńczył koncert bożonarodzeniowy góralskiego zespołu Trebunie-Tutki.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy