Orszak Trzech Króli w Brochowie - 6 stycznia 2020

/ 8 zdjęć
Zdjęcia i foto: Orszak Trzech Króli w Brochowie - 6 stycznia 2020 Kościół i religia sochaczew
+3

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia przez Brochów przeszedł IV Gminny Orszak Trzech Króli. Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie przy współudziale ogólnopolskiej Fundacji „Orszak Trzech Króli”, która wspiera orszaki na terenie kraju. Na mocy podpisanej umowy już po raz kolejny brochowski orszak ubarwiły korony, chorągwie, czy chociażby śpiewniki.

Orszak rozpoczął się o godz. 11:15 przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie. Tegorocznych odtwórców roli trzech króli przedstawiła prezes Stowarzyszenia „Konfraternia św. Rocha” – Marta Przygoda. W tym roku trzema królami byli:

1. Antoni Narkintowicz ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie – król Melchior.

2. Oliwier Wosiński ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie – król Kacper.

3. Maksymilian Winnicki ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie – król Baltazar

Po dotarciu do bazyliki Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta, celebrowana przez ks. Szymona Smółkę, w trakcie której uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka. Powszechnie przecież wiadomo, że każdy królewski orszak to największe jasełka na świecie.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” razem z Księdzem Proboszczem pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie, Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie, Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie, Posterunkowi Policji w Młodzieszynie, Bractwu Śpiewaczemu "Vexilla Regis" z Brochowa i naszemu organiście Panu Bartoszowi Izbickiemu.

Dziękujemy serdecznie naszym patronom medialnym: Radiu Sochaczew, tygodnikowi Echu Powiatu, portalom tusochaczew.pl oraz e-Sochaczew.pl.

Szczególne podziękowania należą się również samym mieszkańcom Gminy Brochów za obecność z nami w tym dniu. Na koniec pragniemy podziękować Antoniemu, Oliwierowi i Maksymilianowi za odegranie roli Trzech Króli, jak również ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz zaangażowanie.

Już dzisiaj Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia Brochów zapraszają za rok na jubileuszowy V Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie. Do zobaczenia 6 stycznia 2021 r. w Brochowie!

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Fot.: Marta Przygoda

Zobacz również: I Gminny Orszak Trzech Króli 2017

                            II Gminny Orszak Trzech Króli 2018

                            III Gminny Orszak Trzech Króli 2019


 5
Oceń
(2 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy