Oskarżona dyrektor PCPR

/ 7 komentarzy
Zdjęcia i foto: Oskarżona dyrektor PCPR Kradzieże, oszustwa, korupcja sochaczew

W piątek 24 stycznia br. prokuratura rejonowa postawiła zarzut przekroczenia uprawnień szefowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie. Pani dyrektor jest podejrzana o działanie na szkodę PCPR- u w związku z prowadzonymi szkoleniami w placówce. To drugi wątek , który wyszedł na jaw w związku z nieprawidłowościami odkrytymi w DPS.

 

Jak informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Płocku Iwona Śmigielska-Kowalska, sytuacja procesowa w związku z nieprawidłowościami odkrytymi w powiatowym DPS, aresztowaniem dyrektor i księgowej tej placówki, rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie stawiane zarzuty formułowane są „na gorąco”, najprawdopodobniej będą jednak kolejne, wymagające szczegółowych ustaleń. W toku wykonywanych czynności kolejna osoba spośród podejrzanych zmieniła status na oskarżonego.

Jest to dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, która w piątek 24 stycznia br. usłyszała zarzut przekroczenia uprawnień i wobec której zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu zajmowania stanowiska kierowniczego na czas trwania postępowania.

Prokuratura nie chce ujawniać szczegółów dotyczących zarzutów wobec dyrektor PCPR. Jak udało nam się dowiedzieć, dotyczy on poświadczania nieprawdy w dokumentacji Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w związku z prowadzonymi przez placówkę szkoleniami i na jej szkodę. 

 

figa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (7)

użytkownik20059użytkownik20059
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2014-01-27 18:31)
użytkownik20059użytkownik20059
0
Komentarz usunięty ze względu na naruszenie regulaminu. (2014-01-27 18:44)
dmdm
0
Bardzo Ciekawi mnie dalszy rozwój sytuacji.Póki co widzę że Instytucja Jest strasznie/ogromnie poszkodowana"O Boże Jedyny"..Miło jest zmazać niechlubną sławę z danej instytucji..Widzę że Konstruktywnie zmierzamy do coraz to większej "pętli".Szkoda tylko że i tak chodzi tu o pieniądze a nie Dobro Rodzin-pieniądze też dobro,hehe.No cóż Moi mili rodacy, Piłsudzkiego już nie ma, Jan Paweł odszedł ,pozostaliśmy tylko My,z kupą długów i dotacjami Unijnymi;)Ciekawe  kto odda tę kasę???Może Mieszkańcy??. (2014-01-27 21:35)
kuc300kuc300
0
Całkowicie się zgadzam , z tym tylko , że długi będą coraz to większe . Osiecki zawinie się trzaśnie drzwiami i odjedzie do Nowej Suchej a z ręką w nocniku zostaniemy my mieszkańcy. (2014-01-29 19:53)
Reage77Reage77
0
Sądzę, że się mylisz kuc300. Przeciwnicy burmistrza właśnie załatwili mu reelekcję.
Burmistrz Osiecki już nie ma konkurentów, bo ci sami się pogrążyli!

Sądzę, że już można mu gratulować czy się to komuś podoba czy nie!

Mieszkańcy natomiast faktycznie mają problem, ponieważ rozwój wymaga konkurencji której już nie ma, a przynajmniej ja takiej nie widzę.
Pociechą dla sochaczewian może być natomiast to, że obecna sytuacja pociągnie prawdopodobnie za sobą zmiany w starostwie, a to może spowodować zmianę relacji miasto - powiat.
No chyba, że w "szafie UM też jest jakiś trup", ale musiałby być to naprawdę duży kaliber "trupa".
Wtedy jest szansa na całkowicie nowe rozdanie, ale w to bardzo wątpię.

Mieszkańcy powinni się lepiej zastanowić na kogo głosują. Starzy wyjadacze, wieczni radni, pasożytniczy zbędni urzędnicy to oni pielęgnują stare układy (nie mylić z pracownikami za 1200,00 - 2000,00 zł)!
Zero jakichkolwiek pomysłów na rozwój naszego miasta i poprawę życia w nim.

(2014-01-30 11:11)
kuc300kuc300
0
Reage77
Wyznaję zasadę , że czekać trzeba do końca . Zaznaczam ,że Starostwo mi w jakimś stopniujest obojętne , a co do miasta to Osiecki nie jest moim idolem burmistrza . Znam  w Sochaczewie dużo , lepszych z dużo większą wiedzą ekonomiczno - matematyczną niż obecny burmistrz . To fakt , że to co się stało nie daje dobrego obrazu na starostwo , ale z tego co wiem obecny w-ce nie miał nic wspólnego , ale poczekajmy . Z tą reelekcją to bym nie przesadzał , bo jeżeli tak miałoby być , to trzeba jak najszybciej stąd znikać , bo to dobrze nie rokuje dla mieszkańców.Nie wiem czy przyznasz ale to stracone lata pod względem inwestycji i oczywiście, a ty samym tworzenie nowych miejsc. Ja osobiście nie chciałbym doczekać kolejnych w/g mnie bzdurnych obiecanek wyborczych typu : zbliżę Warszawę do Sochaczewa;Pozostawienie tego układu w UM spowoduje następne przyjęcia pociotków i następnych wiernych , którzy zasłużyli się pod czas kampanii.Rozrost biurokracji pewny. Czy tego chcemy , czy może normalności , ale w tworzeniu tej normalności nie ma miejsca dla obecnego Osieckiego , który nie jeden raz sam to udowodnił.Takie jest moje zdanie. (2014-01-30 12:06)
użytkownik20059użytkownik20059
0

Mój nik to wicestarosta, ale redakcja uważa, że nie wolno go używać nikomu innemu jak tylko Januszowi Ciurze i bez mojej zgody zmieniła go na BarbaraK (i tu wyszła wioska nie tylko z wicestarosty, ale przede wszystkim z redakcji E-sochaczew)


Pod artykułem "oskarżona dyrektor PCPR" rozwija się dyskusja o Osieckim jako burmistrzu. Raczcie pisać na temat, bo to bełkot jakiś powstaje. Widzę, że wątków miejskich jest do oporu. Tu jest temat PCPRu. Słyszałam, że ta pani Małysz już wyleciała z UM. Prtawda to czy fałsz?A jeśli idzie o Barbarę B. to mam tylko nadzieję, że za bardzo nie ucierpi. Wg logiki, i wiedzy na jej temat, to zbyt wielkiego wyboru nie miała. Przy tak trudnej sytuacji osobistej, wszelkie próby oporu, skończyły by się wywaleniem z pracy. Fakt, że na turnusy unijne nie musiała zabierać rodziny, ale rybka psuje się od głowy. A ona była conajwyżej przewodem pokarmowym, bo już na pewno nie d..ą.

(2014-01-30 13:16)
witek81witek81
0
Autor tego artykułu nie do końca ma wiedzę o polskim prawie karnym. Oskarżonym nazywa się osobę w postępowaniu sądowym. Jeżeli tego nie wiem Pani tej przedstawiono zarzut w postępowaniu przygotowawczym jest osobą podejrzaną. POZDRO
(2014-01-30 20:54)
użytkownik20059użytkownik20059
0

Kucu


" ale z tego co wiem obecny w-ce nie miał nic wspólnego ", ty chyba jakimś rzecznikiem Ciury jesteś. Skąd takie poufne informacje masz? Policja śledzi to forum, uważaj, bo jak nic cię wezwą. Na szczęście to wszystko jest do sprawdzenia.Łatwo po kościach się nie rozejdzie, bo nadużyto pieniędzy unijnych a to wrażliwy temat. Nawet Warszawa boi się Brukseli. Inne kwestie mogą zostać zamiecione pod dywan, ale informacja o wyjazdowych kursach tylko na papierze za unijne pieniądze na pewno dotrą gdzie trzeba. I co? w-ce nie wiedzia? I tu kaplica.


Al Capone też poległ na chciwości, bo nie chciał płacić za siebie.


(2014-02-01 12:32)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy