Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski MMA

/ 5 zdjęć
Zdjęcia i foto: Ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski MMA Sporty walki sochaczew

W niedzielę 20 listopada na hali sochaczewskiego MOSiR ponad 150 zawodników i zawodniczek z całej Polski rywalizowało w Mistrzostwach Polski Centralnej i Mistrzostwach Polski MMA Młodzieżowiec i Kadet. Zawody pod szyldem Amatorskiej Ligi MMA organizowane były jak zawsze przez Dragon Fight Club Sochaczew przy współpracy z MOSiR Sochaczew. Tym razem poza rozgrywanymi jak zawsze turniejami w formule MMA w kategoriach Junior, Ograniczona Formuła Senior, Full Contact, Pierwszy Krok, Kobiet oraz w formule Brazylijskiego Jiu Jitsu No Gi (tj. bez kimon) odbywały się turnieje w ramach Mistrzostw Polski MMA Kadet (dla najmłodszych zawodników w wieku 13 – 15 lat) oraz Młodzieżowiec (dla zawodników w wieku 19-21 lat). Młodzi adepci w zmaganiach o tytuł tegorocznego Mistrza Polski zaprezentowali swoje umiejętności na najwyższym poziomie, udowadniając sędziom i zgromadzonej publiczności, kto zasługuje na zwycięstwo.

Szczególnie dużo emocji dostarczyły sochaczewskiej części widowni walki reprezentantów Dragona, startujących w Turnieju Junior. Bezsprzecznym triumfatorem najliczniej obsadzonej kategorii do 77 kg został Kamil Wargocki, wygrywając zdecydowaną przewagą bądź poddaniem każdą z czterech stoczonych walk. Z brązowym krążkiem w kategorii do 66 kg zakończył tym razem zawody Kamil Piegat, który tydzień wcześniej powrócił z rozgrywanych w Andrii we Włoszech Mistrzostw Świata MMA federacji WKF, gdzie zajął III miejsce. Mimo braku czasu na odpowiedni odpoczynek i regenerację po Mistrzostwach zdecydował się na udział w zawodach w Sochaczewie, by nie zawieść własnej publiczności. „Złotym” okazał się debiut Patryka Brzezińskiego, startującego w kategorii do 61 kg. Trenujący w Dragonie od września ubiegłego roku Patryk udowodnił wszystkim, że ciężka i systematyczna praca może daleko zaprowadzić – przeciwnicy musieli uznać zdecydowaną wyższość jego umiejętności.

Dla naszych zawodników ALMMA 122 w Sochaczewie był to ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się wielkimi krokami Mistrzostwami Polski MMA 2016 – największym i najważniejszym wydarzeniem amatorskiego MMA w Polsce. W niedzielę 18 grudnia na hali sochaczewskiego MOSiR rozstrzygnie się, do kogo teraz powędrują mistrzowskie tytuły. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich na tą wyjątkową edycję naszych zawodów.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy