Oświadczenie MWS w związku z powołaniem Anny Marii Anders na stanowisko ministra

/ 6 komentarzy
Zdjęcia i foto: Oświadczenie MWS w związku z powołaniem Anny Marii Anders na stanowisko ministra NGO lokalne sochaczew

Anna Maria Anders została powołana, przez premier Beatę Szydło, na stanowisko ministra ds. dialogu międzynarodowego w randze sekretarza stanu, a także przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

 

Minister Anna Maria Anders jest również, od 7 października 2015 roku, członkiem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Wielokrotnie gościła na ziemi sochaczewskiej, uczestnicząc m.in. w wydarzeniach historyczno-patriotycznych. W związku z powołaniem na tak zaszczytne stanowiska MWS wydało specjalne oświadczenie, którego treść zamieszczam poniżej.

 

OŚWIADCZENIE 

MAZOWIECKIEJ WSPÓLNOTY SAMORZĄDOWEJ

 

W ZWIĄZKU Z POWOŁANIEM 

ANNY MARII ANDERS

NA STANOWISKO MINISTRA I PEŁNOMOCNIKA PREZESA RADY MINISTRÓW DS. DIALOGU MIEDZYNARODOWEGO I PRZEWODNICZĄCĄ RADY OCHRONY PAMIĘCI WALK I MĘCZEŃSTWA

 

 

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa z radością i nadzieją wita powołanie przez p. Premier Beatę Szydło w dniu 15 stycznia 2015 r. Anny Marii Anders – córki legendarnego Gen. Władysława Andersa -  na stanowisko ministra ds. dialogu międzynarodowego w randze sekretarza stanu jako pełnomocnik Premiera Rządu RP, a także przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 

 

Dla Warszawy i Mazowsza to szczególne wyróżnienie, gdyż Anna Maria Anders od 7 października 2015 r. jest również członkiem Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, co już wówczas było podkreśleniem przez obecną Panią Minister jej zaangażowania ponad podziałami w sprawy społeczne, patriotyczne, publiczne w czym ze strony naszej organizacji Pani Anna Maria Anders  mogła zawsze liczyć na pełną pomoc i wsparcie.

 

Tak było między innymi w czasie ostatniej kampanii wyborczej w 2015 r., gdy p. Anna Maria Anders kandydowała z Warszawy do Senatu RP jako bezpartyjna kandydatka popierana przez uzyskując najlepszy wynik spośród wszystkich kandydatów PiS w Polsce i trzeci wśród wszystkich kandydatów. Tak też było gdy Anna Maria Anders angażowała się w dbanie o miejsca pamięci w Warszawie m.in. Redutę Ordona oraz gdy uczestniczyła w działaniach mających na celu pielęgnowanie i rozwijanie pamięć o swoim ojcu i jego żołnierzach w warszawskich i mazowieckich szkołach Jego imienia.

Wyrażamy pełne poparcie dla obecnych wysiłków minister Anny Marii Anders w jej pracy państwowej na nowym stanowisku, które zapewne umożliwi skuteczniejsze działanie na rzecz przywracania i krzewienia pamięci patriotycznej w Warszawie, na Mazowszu i w Polsce, a także poza jej granicami.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (6)

zenzen
+2
I wreszcie mamy wiadomość jednoznacznie pozytywną. Oby więcej tego typu nowości zaskakiwało nas w bliższej i dalszej przyszłości. (2016-01-17 23:48)
adam11111adam11111
-1
Ciekawe czy Pan Jerzy jako jeden z szefów Wspólnoty też się cieszy. Myślę, że chyba nie bo przecie tak zażarcie krytykuje Powiat czyli Prawo i Sprawiedliwość, które to właśnie powołało na to stanowisko i zresztą słusznie, córkę Generała Władysława Andersa. Panie Jerzy niech się Pan w końcu zdecyduje czy Pan się cieszy czy smuci? Czy Pan jest po stronie nowej władzy czy popiera Pan poprzednich nieudaczników. Bo jak wynika z oświadczenia Wspólnota popiera nową władzę. Gołąb prosi o todpowiedź jastrzębia. (2016-01-18 09:07)
Kukiz15 SochaczewKukiz15 Sochaczew
+2
Gratulujemy Pani Annie Marii Anders!
PiS zyskał bardzo wartościową osobowość do swojej "drożyny".
(2016-01-18 10:03)
Obywatel85Obywatel85
0
3 2 1............za chwile pojawia się wpisy naszych stałych pisarzy ;-) wzbogacone obrazkami z jakże głębokim wyrazem ich własnych bólów pupci. (2016-01-18 10:37)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Doceniam, że w związku z oświadczeniem MWS pięciojedynkowy gołąb szachista zadał pytanie, a nie zapaskudził szachownicy, co dotychczas zwykł czynić. Ponieważ to blog Kolegi, prośbę spełniam pod oświadczeniem na stronie MWS Sochaczew. (2016-01-18 19:37)
metasekwojametasekwoja
0
Ale jaja. Ale im wali na dekiel. Ja tak po młodzieżowemu, bo już nie wiem jakich użyć słów na tę głupotę. (2016-01-19 11:02)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy