Oświadczenie MWS na 77 rocznicę najazdu sowieckiego na Polskę

Zdjęcia i foto: Oświadczenie MWS na 77 rocznicę najazdu sowieckiego na Polskę Historia i tradycja sochaczew

Szanowni Państwo!

17 września mija 77 rocznica najazdu sowieckiego na Polskę we wrześniu 1939 roku. Każde przypomnienie ważnych historycznych wydarzeń powinno nieść za sobą refleksję. Nasza generacja, doświadczona nieszczęściem, jakim był brak wolności, zasługuje na warunki życia, w których rozwój gospodarczy i społeczny będzie nadal przebiegał bez jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz. 


Gwałtowne zmiany na scenie międzynarodowej, coraz większa obawa wobec tego, co dzieje się za wschodnią granicą budzą niepokój i zatroskanie o przyszłość. Dlatego wobec nieznanych dotąd problemów, widzimy konieczność zaapelowania o większą jedność i konsolidację społeczeństwa. Solidarność, współpraca, wzajemna pomoc to najbardziej skuteczne środki, które dają poczucie bezpieczeństwa w wymiarze ogólnokrajowym jak i lokalnym. Starajmy się wspólnie budować pomosty zbliżające ludzi. Zdecydowanie i konsekwentnie reagujmy tam, gdzie z nieznanych powodów tworzą się sztuczne podziały, gdzie utrwalane są uprzedzenia i nietolerancja. 


Pamięć o tragicznych wydarzeniach sprzed 77-lat nie może być tylko okazją do oddania hołdu bohaterskim obrońcom Ojczyzny. Powinna ona nas jednoczyć w przekonaniu, że służba dobrej sprawie wymaga trwałego przywiązania do wartości, za które oddali życie bohaterscy żołnierze pamiętnego września roku 1939.

Mariusz Ambroziak
Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy