Oświadczenie - 01.08.2014

/ 46 komentarzy
Zdjęcia i foto: Oświadczenie - 01.08.2014 Inwestycje sochaczew

Oświadczenie

Informujemy mieszkańców Sochaczewa, że gazetka wyprodukowana na zlecenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sochaczewie, kolportowana w ostatnim czasie do drzwi mieszkańców, zawiera w znaczącej części informacje nieprawdziwe, o charakterze propagandowym oraz szkalującym poprzednie władze miasta i spółki.

Rodzi się pytanie kto sfinansował 12 stron tego wydania, w ilości 15 tysięcy egzemplarzy? Jeżeli zleceniodawcą był ZWiK, to oczywiście my – społeczeństwo, płacący za wodę i ścieki.

Ta gazetka powinna być materiałem promującym inwestycję kanalizacyjną. Natomiast zrobiono z niej propagandowy paszkwil, podważający autorytet osób, które tak naprawdę najwięcej zrobiły dla tej historycznej inwestycji. Przygotowały dokumentację techniczną i projekt unijny, aż do pozyskania pieniędzy unijnych na realizację.

Obecna ekipa przyszła na gotowe, ogłosiła przetarg i wykonała I Etap projektu, wykorzystując tylko połowę załatwionych pieniędzy unijnych, zwracając resztę do Brukseli. Szkoda wielka, że nie starano się o kolejne środki na wybudowanie nowego ujęcia wody i magistrali wodnej, aby mieszkańcy mogli  korzystać z lepszej i smaczniejszej wody.

Jeżeli Wydawca chciał być obiektywny, to dlaczego przemilcza  działania obecnej ekipy rządzącej, która spowodowała drastyczną podwyżkę ceny wody i ścieków w 2012 roku? Nie wspomniano też, że obecna władza zrezygnowała z wprowadzonego w poprzedniej kadencji, finansowego wspierania mieszkańców poprzez dopłaty do kosztów wody i ścieków.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy Sochaczewa czytając gazetkę, trafnie odczytają intencję autorów tego wydania, a po wyborach samorządowych będą mogli poznać prawdziwe, a nie propagandowe szczegóły z czterech lat działalności obecnych władz miejskich. 

Podpisali:          

Bogumił Czubacki, Jerzy Żelichowski, Marek Pokora.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (46)

RouterRouter
0
Bogumił Czubacki, Jerzy Żelichowski, Marek Pokora,i mamy nowe władzę,kandydaci idealni. (2014-08-02 09:55)
NovJanNovJan
0

dokładnie wszyscy jesteście siebie warci - oni mówią nieprawdę ale za to my mówimy tylko i wyłącznie prawdę.

"Mamy nadzieję, że mieszkańcy Sochaczewa czytając gazetkę, trafnie odczytają intencję autorów tego wydania, a po wyborach samorządowych będą mogli poznać prawdziwe, a nie propagandowe szczegóły z czterech lat działalności obecnych władz miejskich"


już to widzę - każda władza mówi tylko to co jest wygodne dla niej w danym momencie

8 lat  kadencji pana Czubackiego i 4 lata Osieckiego to są zmarnowane lata dla miasta.

panie Jerzy chwaliliście się gównie rankingami w których to miasto było w czołówce i co???

co my(mieszkańcy) z tych rankingów mamy? innowacyjny urząd? śmiechu warte

czy pozyskaliście jakiegokolwiek nowego inwestora aby powstały miejsca pracy?

pracuje(jak duża cześć mieszkańców miasta) na co dzień w W-wie wracam koło 18-tej i gdzie jest ten innowacyjny urząd jak chce coś załatwić?? w Starostwie to samo - urzędnicy są tylko dla siebie a wystarczyłby jeden dzień dłużej - czy naprawdę w tym innowacyjnym urzędzie tak trudno było wpaść na taki pomysł?

żeby oddać sprawiedliwość - za pana Osieckiego jest jeszcze gorzej bo to już mało komu przyszłoby do głowy żeby referatem ds. pozyskiwania inwestorów(nie znam nazwy wiec mogę się mylić) sterować zdalnie i żeby naczelnicy/dyrektorzy referatów musieli dorabiać w innych miejscach - i to wszystko dzieje się za przyzwoleniem Burmistrza


niestety nasz sochaczewski grajdołek był i jest przegnity na wskroś układami i wszędzie ręka rękę myje i tego nie zmieni już ani pan ani pan Osiecki ani kolejny kandydat pan Gaik.

nie uda się w mieście to idę do powiatu i jakoś to będzie


a ZWiK? tu się nic nie zmieniło tylko teraz obustronne wymiany "uprzejmości" pomiędzy dawnymi włodarzami a obecnymi- nas-mieszkańców naprawdę to nie interesuje - pracujcie dla dobra tego miasta i to wystarczy

ps. panie Jerzy, w tym poście również nie obyło się bez złośliwości

novjan
(2014-08-02 10:55)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Novjan, tak, my mówimy prawdę, że oni powiedzieli nieprawdę. Nie będę polemizował z Pańskim stereotypowym myśleniem w przynajmniej kilku kwestiach, ale jako osoba również wracająca z pracy ok.18.00, podzielam Pański punkt widzenia na służebną rolę urzędu względem mieszkańców, rozumiem potrzebę wydłużenia czasu pracy urzędów. W poprzedniej kadencji był w UM taki dłuższy dzień pracy. Niestety, teraz jako radny nie mam już na to bezpośredniego wpływu.
Pytanie o pozyskanie inwestora przez gminę i tworzenie miejsc pracy jest bardzo populistyczne i popularne wśród słabo zorientowanych krytyków. Ponieważ możliwości gmin są w tym względzie bardzo zróżnicowane i często bezpośrednio niezależne, a wśród ustawowych zadań gminnych brak takiego zadania. Ktoś kto obiecuje tworzenie nowych miejsc pracy, aby dotrzymać słowa musi zwiększyć zatrudnienie w urzędzie. Gmina ma tworzyć sprzyjające warunki, a do nich należy planowanie przestrzenne, budowa mediów i życzliwego klimatu dla biznesu.Oczywiście wiem, że zawsze może być lepiej, ale w tym zakresie pamiętam nie mieliśmy problemów. (2014-08-02 13:39)
tadeusztadeusz
0

Szanowny
Panie Jerzy to prawda, ostatnie 4ry nieudolne i długi e NovoOsieckie lata rządów to okres ubierania się przez
obecnego włodarza w cudzą koszulę, i pokazywanie się w świetle
cudzych dokonań, to przykre że osoba która z racji powagi
pełniącego urzędu powinna być synonimem uczciwości, sięga po
cudze zasługi, aby pokazać je jako swoje własne... 

Trudno jest
znaleźć w słowniku osób kulturalnych nad wyraz dosadną
nazwę takiego działania którego na co dzień jesteśmy
świadkami... 


Ponadto
manipulowanie Magistratu informacją publiczno-medialną w celu
wprowadzenia opinii publicznej w błąd jest karygodnie niegodziwe co
w moim mniemaniu stanowi ogromne zagrożenie dla prawidłowego i
spokojnego funkcjonowania w przyszłości wszystkich obywateli.
Dlaczego? Dlatego że takie fałszywe i niegospodarne rządy
negatywnie odbiją się w niedalekiej przyszłości na całym naszym
życiu, na portfelu każdego mieszkańca, oraz całym naszym
mieście...  Codzienne oszukiwanie obywateli wypacza prawdziwy wizerunek w oczach mieszkańców na czym bardzo zależy obecnej władzy... Zbliżają się wybory od listopada widzimy koncert novoosieckich starań przedwyborczych nikt z NovoOsieckich nie wspomni o niszczeniu majątku miasta, o niegospodarności, o rozrzutności, braku szacunku do finansów publicznych, majątku miejskiego, i wszystkich mieszkańców...  

(2014-08-02 17:18)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie Jerzy czytając Pana blog odnoszę takie wrażenie ( może błędne - to proszę o sprostowanie ) ,że kiedy u władzy była  ekipa Pana Czubackiego i Panem jako zastępcą , to było och i ach . Same trafne decyzje , same trafione inwestycje, i wszyscy zadowoleni . Jak Pan wie nie wszyscy , bo Pan Czubacki przegrał z kretesem wybory i to znaczną ilością głosów. Dzisiaj odbieram Pana wpisy jako walkę o powrót do władzy , ale też za plecami Czubackiego . Mam nadzieje ,że zdaje sobie Pan sprawę , że to nie jest możliwe . To nie te czasy , kiedy Pan Czubacki , mamił Nas Ameryką i wagonami dolarów , aby tutaj w Sochaczewie stworzyć eldorado , z którego nic nie wyszło . Przegraliście i nastąpił Osiecki człowiek absolutnie nie przygotowany ani technicznie , ani merytorycznie . Człowiek , który myślał , że miasto to taki MOSiR,gdzie notabene też sobie nie radził i został odwołany. Nie zagłębiam się w ciemną stronę tych decyzji.
Jak Pan wie miasto jest całkowicie zadłużone , zaniedbane( nie chodzi mi o kwiatki w doniczkach),miasto idące ku ruinie , miasto potrzebujące prawdziwego gospodarza , który mimo , że napotka wielkie trudności , to z nimi sobie poradzi . W/g mnie na pewno nie może to być Pan Czubacki bo to nie te czasy i Pan to wie najlepiej. Podobnie jest z Panem Osieckim , który dał już próbkę swoich możliwości , a co mamy to każdy widzi .Tak ,że przed Nami mieszkańcami , stoi wielka odpowiedzialność , aby oddać głos na kogoś kto nie jest uwikłany , w żadne polityczne gierki i układy. Wtedy tylko możemy mieć przekonanie , że nie staniemy się całkowicie zaściankiem tego regionu.Każdemu z Nas powinno na tym zależeć.

(2014-08-02 17:46)
dragon36dragon36
0
w obecnej sytuacji kandydat na burmistrza powinien być spoza układu ,ci  co są się nie nadają,ci co byli a zamiarują kandydować lepiej niech jadą na ryby,ci co już kampanię zaczęli to niech wyluzują bo brzuchy już bolą od śmiechu obietnic,w obecnej chwili kandydatów na fotel nie widzę wcale(.mam na myśli tych o których słyszałem że się szykują do wyborów.)
(2014-08-02 18:21)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Mając na grzbiecie bagaż doświadczeń samorządowych miejsko-powiatowych, nie mam wątpliwości, że ostatnie cztery lata Sochaczew, pomimo kilku nagłośnionych sukcesów, gospodarczo stracił. Nie stać Sochaczewa na realizowanie nowych inwestycji w większości z pożyczek, kredytów i obligacji. Po wcześniejszych kłopotach z MOSiR, moje obawy spełnienia się tego scenariusza towarzyszyły mi od początku 2011 roku. 
Jest mi raźniej czytając komentarz Pana Tadeusza i innych Internautów, których irytuje namolna propaganda miejska. Częsta promocja burmistrza Osieckiego przy okazji różnych wydarzeń kulturalnych i szczególnie eksponowanych uroczystości patriotycznych, wydaje się być motorem napędowym większości poczynań, adresowanych do społeczeństwa. Ale czy mieszkańcy chcą ciągłych i kosztownych igrzysk, czy też rozmów o ich bieżących problemach i efektywnego poszukiwania ich rozwiązań?
Panie Zabczynski227, na blogu raczej siebie nie chwalę. Jeśli przytaczałem jakieś pozytywne przykłady dobrych działań, to na swoją obronę wobec zarzutów czasami czynionych mi w dyskusjach. Zapewniam Pana, że przez osiem lat naszej pracy w magistracie nie było wcale och i ach. Nie mieliśmy większości w Radzie Miejskiej, więc przechodziły tylko dobre propozycje i rozwiązania. Propaganda nie była dla nas priorytetem. Nie zabiegaliśmy za wszelką cenę o przychylność mediów. Mimo to dawaliśmy radę. Pozyskaliśmy dla miasta wielkie pieniądze. Nie zostały one podzielone pomiędzy mieszkańców, nie trafiły do ich kieszeni, więc wiele osób, nawet wśród aktywnych na portalu Internautów, nie dostrzega w tym swoich korzyści. Wiem, że udało nam się zrobić dużo, ale zawsze można zrobić więcej. Niektóre sprawy nie wyszły, chociaż próbowaliśmy i staraliśmy się. Funkcjonujemy w określonych realiach politycznych i gospodarczych. Dlatego nie udało się przebrnąć przez górę przeszkód z planowanym lotniskiem, przyciągnięciem polonijnego biznesu z Ameryki, czy też odzyskaniem odszkodowania od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za zniszczone w centrum miasta drogi, mimo wejścia w każdym przypadku w początkową fazę realizacji.
Nie podzielam Pańskiej opinii o Panu Czubackim. Jest człowiekiem o dużym doświadczeniu biznesowym i samorządowym. Cechuje go rozwaga i i skromność, stąd świadoma jego rezygnacja z autopromocji, na rzecz promowania miasta. Co ważne w samorządzie, ma umiejętność budowania kompetentnego zespołu współpracowników, któremu pozwala na kreatywność, bez motywowania strachem. Nie jest uwikłany w układy partyjne.Nie przegrał wyborów jak Pan stwierdził z kretesem, a nieznaczną ilością głosów w drugiej turze. W pierwszej uzyskał najlepszy wynik spośród siedmiu kandydatów. Taka była wola mieszkańców Sochaczewa. Jak będzie teraz? Zobaczymy. Nikomu nie można odbierać szans.  (2014-08-02 19:52)
kuc300kuc300
0
dragon36

Kolego nie przesadzaj , idąc Twoim tokiem , to trzeba ściągnąć kogoś z Warszawy , Łowicza lub Skierniewic.Czy chcesz aby , był ktoś z zewnątrz i cztery lata rozpoznawał problemy miasta i nic innego nie robił.To dopiero byłyby jaja.Podaj mi jakikolwiek przykład potwierdzający Twoją teorię. (2014-08-02 19:57)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie Jerzy 
Jak zwykle podejmuje Pan próbę manipulowania czystymi faktami 
Pisze Pan ,że Czubacki przegrał  niewielką ilością głosów, i albo pamięć Pana zawodzi ,lub ma Pan w tym swój własny interes , a jaki to chyba wiemy. Ku przypomnieniu aby nie pisał Pan jakiś wymyślonych faktów podaję  za komisją wyborczą;

   Niedowierzanie. To chyba najlepsze określenie jakie pojawiło się wczoraj w sztabie wyborczym burmistrza So chaczewa Bogumiła Czubackiego. Dotychczasowy szef ratusza pełniący swoją funkcję od 8 lat, nie tylko przegrał te wybory, ale w dodatku przegrał je sporą różnicą. O ile w pierwszej turze różnica głosów wyniosła tylko ok 5%, o tyle w II turze Osiecki wygrał 16% głosów. Tu można by przyjąć, ze zsumowały się głosy kontrkandydatów Czubackiego
A jeżeli chodzi o Pana Czubackiego i z całym szacunkiem dla tej osoby , to i wiek i umysł nie ten .Panie Jerzy niech Pan nie rozgrywa swojej karty bo dzisiaj najważniejszy jest Sochaczew , a nie jakiś plan , który Pan sobie wytyczył , chcąc realizować prywatę. (2014-08-02 20:40)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie Zabczynski227, z kretesem to się przegrywa kiedy wybory kończą się w pierwszej turze. Różnica 5 czy 15% nie robi na mnie wrażenia, ale proszę pozostać przy swoim zdaniu. 
Tak zacytowany przez Pana fragment relacji jest wymowny. Właśnie niedowierzanie było szczerą reakcją, bo mimo ewidentnych sukcesów burmistrz Czubacki przegrał wybory. Może potrzebny był miastu taki prysznic, jaki mamy teraz po ferii czczych obietnic. A doświadczenie, rozwaga i skuteczność to atuty w zarządzaniu pieniędzmi publicznymi. Szkoda, że Pan tego nie rozumie.
Proszę sprawdzić na stronach PKW, ja od dawna w swoich planach jestem konsekwentny. Dotychczas brałem udział tylko w wyborach do Rady Powiatu i nie zamierzam obsadzać roli, którą mi Pan wyznacza w swoich przypuszczeniach i obraża insynuacjami prywaty. Ostatni argument jest dla mnie ostrzeżeniem, czy można Pana poważnie traktować.  (2014-08-02 21:09)
dragon36dragon36
0
kucu ,nie miałem na myśli nikogo spoza miasta tylko Sochaczewianina ale takiego co na prawdę coś zrobi ,nie karierowicza,ale człowieka uczciwego takiego co pokieruje miastem,z tego co widzimy to obecnie na siłę chcą wejść ludzie co się nie sprawdzili i tacy co dalej nic nie zrobią tylko obiecanki głupie  ,nie długo wyłonią się kandydaci i może wśród nich znajdziemy tego komu zaufamy kto nas przekona i może wreszcie poprowadzi to miasto ku dobremu. (2014-08-02 21:42)
karol997karol997
0
Kurde wszedłem, czytam i pękam ze śmiechu....jak można się tak promować. To ten co w poprzedniej kadencji robił sobie wszędzie foty, to ten co dłubał w nosie, to ten co zdobył złoty sedes to TEN "BARDZO DOŚWIADCZONY" I SKROMNY CZŁOWIEK WRAZ ZE SWOJĄ DZIELNĄ EKIPĄ wiecznie siedzący i stemplujący czy podpisujący dokumenty już nie pamiętam tej wypowiedzi z lokalnej TV....he he he...strasznie się napracował, dalej jerzyk lej więcej tej wody będzie ubaw a ludzie za to i tak zapłacili...

miłych wakacji, upał komuś doskwiera i zapomina fakty a mitami się broni, bez odbioru...:)

Karol
(2014-08-02 21:52)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie Jerzy , proszę mi wierzyć ,ze jestem daleki od obrazy pańskiej osoby a przeciwnie uważam Pana za godnego dyskutanta na tym forum i czasami podziwiam Pana spostrzeżenia , ale czasami się z nimi nie zgadzam.Co do przegranych wyborów przez Pana Czubackiego i definicji  kretesu , to mało kiedy się zdarza aby wygrano wybory w pierwszej turze , raczej walka ta kończy się na drugiej.Co do pańskiej uwagi o moim rozumieniu czy nie rozumieniu pominę to bez komentarza, utwierdzając się w przekonaniu , że coś się Panu wymknęło , dodam , że łatwo się nie obrażam . Podobnie zresztą co do kwestii traktowania . Pozostanę jednak przy swoim twierdząc , że teraz Sochaczew potrzebuje osoby z z konkretem z planem na miasto a do realizacji tego planu Pan Czubacki się nie nadaje.. I mam nadzieje ,że Pan kiedyś przyzna mi rację , że sprawy nie dotyczące miasta , dzisiaj trzeba odłożyć ,  bo najważniejszy staje się Sochaczew. Dodam jeszcze do Pana wiadomości , że ja nie mam zamiaru nigdzie kandydować , ani zajmować jakichkolwiek stanowisk. Jestem zwykłym mieszkańcem , ale leży mi na sercu to co się tu dzieje.Pozdrawiam  (2014-08-02 21:52)
zabczynski227zabczynski227
0
Panie Karolu miłych wakacji. (2014-08-02 22:04)
Daniel5Daniel5
0

Skąd ta nasza elita samorządowa ma ten towar???

Przecież na trzeźwo takich głupot nie można pisać!!! 

(2014-08-02 22:45)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Ja też jestem zwykłym mieszkańcem, ale mam zamiar kandydować do samorządu, bo również leży mi na sercu to co tu się dzieje. Chcę wykorzystując wiedzę i doświadczenie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności i wpływać pozytywnie na rozwój samorządu lokalnego. Natomiast na portalu funkcjonuję, aby komunikować się z mieszkańcami zainteresowanymi przede wszystkim sprawami miasta i powiatu, a nie personalnymi potyczkami. (2014-08-02 22:53)
tadeusztadeusz
0
Szanowny Panie Jerzy uważam że Pana wiedza i doświadczenie jest bez wątpienia ważnym kamieniem wspierającym i stanowiącym fundament naszej społeczności i życzył bym sobie i wszystkim mieszkańcom aby wykorzystywał Pan swoją wiedzę jak najdłużej w samorządzie lokalnym, tym bardziej iż widać doskonale że pobrał Pan nauki, jak my wszyscy, z pełnej niegodziwości i matactwa  polityki Novoosieckiej... Jako Radny jest Pan doskonałym samorządowcem i wolał bym nie wracać do czasu w którym pełnił pan funkcję wiceburmistrza przez długie lata których mieszkańcy Chodakowa raczej nie mogą uznać za udane... Odnosząc się do Pana wypowiedzi w kwestii irytującej polityki burmistrza Osieckiego... jest to polityka wyjątkowo przebiegła, wspomniany włodarz miejski otoczył się osobami o wyjątkowo wyrafinowanej mentalności medialnej, jednak nie trzeba tu wyjątkowej wiedzy ani spostrzegawczości aby wychwycić kłamliwość rządzących względem mieszkańców, wystarczy przejrzeć sochaczewskie gazety i skonfrontować w większości przypadków wiadomości NovoOsieckie z rzeczywistością...  
Patrząc jednak na perfekcyjne przygotowanie przedwyborcze.... finansowe jak i w specyficzną NovoOsiecką propagandę kłamstw... nikt nie będzie w stanie dorównać w przygotowaniach finansowych do kampanii Novoosieckim... bo kto mógł by wyemitować obligacje na 27000000zł aby konkurować w tym festynie przedwyborczym? tam zbiera się budżet ze wszystkiego... A my dziwimy się co stało się z drewnem z wycinki... to przecież z drewna produkuje się papier... a z papieru kupuje się ulotki, wywiady, plakaty, gazetki, ludzi, wierność novoosiecką, nawet uczciwość i kto by pomyślał że celuloza rządzi światem...  ?!       (2014-08-03 01:18)
robroyrobroy
0
jak każdy widzi,mamy w Sochaczewie zawodowych radnych miejskich i powiatowych,zawodowych Burmistrzów,vice burmistrzów,Starostów i vice starostów,raz tu ,raz gdzie indziej,-skłaniam się do myśli dzielnego wojaka Szwejka który rzekł- JAK JEST BURDEL NIERENTOWNY TO SIĘ DZIEWCZYNKI WYMIENIA A NIE ŁÓŻKA PRZESTAWIA, miłego dnia życzę
(2014-08-03 06:22)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy a ja będę szczery i powiem ,że Panu chodzi głównie o to żeby ponownie zostać wice , pchając do przodu  Pana Czubackiego , któremu robi Pan Po prostu krzywdę , gdyż jak to ktoś wcześniej powiedział to nie czasy na niego .Wybory już blisko i myślę ,że Pan jak i Panu podobni już byli i pokazali co potrafią i w/g mnie powinni dać sobie spokój, i nie zdziwię się jak Pan zostanie poza samorządem sochaczewskim.a w demokracji wszystko zdarzyć się może.Życzę słonecznej niedzieli.robroy
Celny wpis (2014-08-03 10:29)
RouterRouter
0
w takim razie trzeba olać wszystko czekać do wyborów ,gdzie będzie tanio,darmo. (2014-08-03 11:23)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Dziękuję za deklarowaną szczerość. Ja też, jako zwykły mieszkaniec codziennie dojeżdżający do pracy, szczerze Panu odpowiem, że nie robią już na mnie wrażenia takie komentarze. Wyrazy sympatii okazywane mi przez wielu mieszkańców w bezpośrednim kontakcie całkowicie marginalizują niesmak płynący z komentarzy internetowych hejterów. A czy mieszkańcy wybiorą nowe mrzonki, czy postawią na sprawdzoną uczciwość, to się w listopadzie okaże. Proszę nie przeceniać swojego głosu.
Wiem, że w samorządzie łaska pańska na pstrym koniu jeździ, ale to jest prawo demokracji. Może więc się też zdarzyć, że Pańskie pisanie okaże się tylko sposobem na umilanie sobie niedzieli i innych dni aktywności portalowej. (2014-08-03 11:37)
dominika80dominika80
0
No i znowu. Panowie podpisani pod Oświadczeniem stosują kolejną demagogię. Panie Jerzy, to nawet ciekawe co Pan pisze o wybieraniu nowych mrzonek lub sprawdzonej uczciwości. Zastanawiam się, po której stronie Pan widzi siebie, czy starego - nowego kandydata Czubackiego. Niektórzy mówią, że jesteście jakoś ze sobą sklejeni. Do kompletu Pan Pokora. Nie znam się na zawiłościach wodociągowych, ale z gazetki, a przyjrzałam się jej dość dokładnie, wyraźnie widać pewne aspekty "niegospodarności" poprzedniej ekipy.A jeszcze tak na marginesie, czy to przypadkiem nie radni decydują o cenach ścieków i wody?A tak w ogóle, to gdyby w tej gazetce ZWiK były jakieś szkalujące treści, to przecież byście poszli do sądu, zamiast pisać jakieś oświadczenie. Może jednak to nie taki znowu paszkwil, a jednak prawda?
Biorąc pod uwagę, co oznacza słowo "paszkwil", to wśród aktywnych dość "blogerów", posługujących się paszkwilowymi tekstami jest między innymi Pan, Pan Gaik, którego ostatnio jakoś mniej. Poniżej, tak na wszelki wypadek wyjaśnienia, pochodzące z różnych źródeł, m.in. Wikipedii i Słownika Języka Polskiego.

Paszkwil  (wł.  pasquillo ) – utwór literacki , często anonimowy, skierowany przeciw konkretnej osobie, ośmieszający ją w sposób oszczerczy i obelżywy.
Paszkwil , utwór satyryczny, często anonimowy lub opublikowany pod pseudonimem, polemicznie i napastliwie atakujący konkretne osoby bądź instytucje, wymienione z nazwiska lub z nazwy.
Paszkwil

artykuł, utwór lub jakakolwiek inna publiczna wypowiedź szkalująca lub zniesławiająca kogoś, czasami także ubliżająca komuś


(2014-08-03 22:57)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy zostanę jednak przy swoim i nie jestem w tych obserwacjach osamotniony , a jak będzie to już zadecydują wyborcy .Nie przeceniając swojego głosu oddam go na pewno na kogoś innego , podobnie jak moja rodzina , czy znajomi. (2014-08-04 10:48)
tadeusztadeusz
0
Sznowny forumowiczu ''dominika80'' na temat Sochaczewskiej polityki Pana Jerzego można by napisać wypracowanie i nie jednego się nauczyć... nie do końca może powinno się to robić... jednak w tym jednym w całości się zgadzam że ta gazetka to jedna wielka ulotka wyborcza po raz kolejny na nasz koszt... Wyrafinowany włodarz miejski od kilku lat na mój może i twój koszt oraz wszystkich mieszkańców Sochaczewa funduje sobie i swojej świcie nieprzerwany festyn i wypasioną biesiadę przedwyborczą częstując Ciebie i mnie kiełbasą wyborczą w postaci Gazetki ZWIK...  Przez całą kadencję nosi garnitur utkany z sukcesów i pomysłów innych a gazetkę można śmiało nazwać niepraną koszulą założoną po burmistrzu Czubackim... Czyli rewia mody novoosieckiej trwa w najlepsze dopóki nie skończy się kasa z obligacji... dopóki nie padnie ostatnie drzewo wycięte na potrzeby Novoosieckiego oligarchy za nasze pieniądze...   (2014-08-04 18:04)
tadeusztadeusz
0
Szanowny forumowiczu ''ciacho1'' i ''robroy'' jak najbardziej uważam za uzasadnione wasze wypowiedzi względem troski o powrót przestarzałej epoki minionych rządów i całkowicie już przeterminowanych pomysłów... w dobie ciągle zmieniających się ustaw prawnych, przepisów samorządowych grupa wspomnianych wcześniej starszych nastolatków która miała dobrą okazję aby się wykazać co zresztą całkiem nieźle im wyszło jeżeli popatrzymy na ich rządy przez pryzmat obecnego Oligarchy NovoOsieckiego który wyłącznie wydaje pieniądze miejskie i nie umie pomnażać majątku miasta o dotacje unijne to i tak blado się prezentujemy stanowiąc wyłącznie dalekie tło dla innych miast i innych samorządów... Era leśnych brodatych dziadków bezpowrotnie minęła a era bezmyślnych cwaniaczków wydających miejskie pieniądze pod publiczkę i na pokaz minie jak mniemam 16 listopada bieżącego roku... (2014-08-04 18:44)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do ciacho1
Ma Pan głos i wybór. Szanuję te prawa, ale podobnie ja, moja rodzina, czy znajomi też nie zagłosujemy na Pańskiego faworyta. :) (2014-08-04 19:22)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do dominika80
Szanowna Pani potwierdza, że nie zna się na zawiłościach wodociągowych. Autorzy gazetki z pełną tego świadomością, bez skrupułów, kolportują ją do tysięcy podobnych znawców tematu. Gazetka zamiast tylko promować zrealizowaną kanalizację, szkaluje osoby niewygodne dla obecnej władzy. Nie mam wątpliwości, że ta "publiczna forma wypowiedzi", fałszywie ukazująca "niegospodarność" poprzedniej ekipy to paszkwil. Dowodem prawdziwych intencji autorów gazetki, jest negatywne posługiwanie się w niej moim nazwiskiem, podczas gdy mój formalny związek z inwestycją ograniczał się do firmowania środowiskowych i budowlanych decyzji administracyjnych, wydawanych przez Burmistrza Sochaczewa. Czy dowiedziała się Pani tego z gazetki?
Niegodziwym jest chowanie się za plecy spółki miejskiej i obciążanie jej wątpliwymi kosztami.Sugeruje Pani sąd. Z kim mielibyśmy się sądzić? Ze spółką miejską? Przecież tych gazetkowych wypocin nikt nie firmuje! Nie mamy czasu na sądy. Wydaliśmy oświadczenie, aby czytelnicy Internetu, czy słuchacze Radia Fama nie musieli ponosić dodatkowych kosztów.
W kwestii cen wody i ścieków, to niestety radni nie mają kompetencji decyzyjnych. Ceny proponuje prezes spółki, weryfikuje je burmistrz, a radni mogą próbować zakwestionować propozycje cenowe, jeśli udowodnią błędy w kalkulacjach cenowych. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że jest to mało prawdopodobne. Stąd nawet jeśli Radzie Miejskiej nie podobają się propozycje cenowe i tak wchodzą one w życie, zgodnie z ustawą, po upływie 70 dni od złożenia propozycji przez spółkę.
Na koniec słów kilka o naszym sklejeniu. Obydwaj współpracujemy zgodnie w samorządzie lokalnym od kilkunastu lat. Jesteśmy od dawna członkami Stowarzyszenia - Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, więc naturalnym jest, że się wspieramy. Prezentowana lojalność jest w "polityce lokalnej" raczej deficytowym zjawiskiem. W niedalekiej przeszłości zabrakło jej również niektórym byłym członkom naszego Stowarzyszenia. Dlatego nie dziwi nas brak zrozumienia ze strony komentatorów portalowych dla prezentowanej przez nas postawy. Jeśli oprócz wiedzy i doświadczenia, to nas wyróżnia, to mamy się wstydzić? (2014-08-04 20:02)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do tadeusza
Szanowny Panie, sprawy publiczne wymagają wiedzy, doświadczenia i rozwagi. Ważne jest też szczere komunikowanie się z mieszkańcami, aby mieli pewność, że ich pieniądze są w dobrych rękach. Ten przekaz okazał się za słaby, dlatego cztery lata temu doszło do zmiany burmistrza.
Cztery lata temu mieszkańcy zarzuceni zostali obietnicami, które chcieli usłyszeć. Tym razem w tej kadencji samorządu komunikacja magistratu z mieszkańcami przerodziła się w bezduszną propagandę sukcesu. Niestety zabrakło tylko realizacji obietnic, więc sportowym rzutem na taśmę, ostatni rok jest pokazowym wydawaniem pieniędzy z wyemitowanych obligacji na ok. 27 mln zł. Towarzyszą temu chaotyczne inwestycyjne wycinki drzew i pospieszne zlecanie różnych nowych projektów inwestycyjnych do realizacji w następnej kadencji. Tym razem obietnicami są już nie słowa, a opłacone różne projekty.
Teza, że przyjdą następni młodzi, kreatywni brzmi ładnie i kusząco. Ale ludzie znający się na finansach i zarządzaniu, wzbogaceni doświadczeniem samorządowym, sprawdzeni w boju i mający udokumentowane sukcesy zawodowe, są teraz dla zadłużonego po uszy samorządu miejskiego bardzo potrzebni. Kolejne cztery lata dotychczasowej polityki, czy kolejnych eksperymentów mogą być dla Sochaczewa kamieniem u szyi. Autobus jadący krętą niebezpieczną drogą nad przepaścią, powinien bez brawury poprowadzić doświadczony i sprawdzony kierowca. Ryzyko jest zbyt duże, a las Panie Tadeuszu jest synonimem bogactwa. :)
(2014-08-04 20:44)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy a tymi prowadzącymi do lepszej przyszłości jak rozumiem , ma być Pan Czubacki - facet bez wykształcenia i oczywiście  Pan jako jego zastępca . Niech Pan daruje sobie te żarty . (2014-08-04 22:11)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Oo, mam rozumieć, że Pan ciacho1 ma i wykształcenie i poczucie humoru. Pańską wróżbę pominę milczeniem. (2014-08-04 22:43)
MasłowskiMasłowski
0
Nie wszędzie gazetka ZWiK dotarła. Do domów jednorodzinnych nie trafia. Z pewnością akcja kolportażu zostanie powtórzona jeszcze przed jesiennymi wyborami.Teraz trochę się pospiesznono.Jest sezon wakacyjny i ludzie nie zaprzątają sobie głowy takimi wydawnictwami. Rozumiem oburzenie sygnotariuszy oświadczenia ale jest ono o prawie cztery lata za późno.Dlaczego przez ten czas radny Bogumił Czubacki mając do dyspozycji gazete i radio nie był w stanie dotrzeć do mieszkańców Sochaczewa i przypomnieć kto, kiedy i na co pozyskiwał środki zewnętrzne? Nawet w kwestii kanalizacji, cen za wode i ścieki milczał. Dziś są tego konsekwencje w postaci gazetki ZWIK. Jeśli Bogumił Czubacki poważnie myśli o powrocie na fotel burmistrza to już dziś musi ostro wziąć się do roboty. Burmistrz Osiecki już dawno wyciągnął wnioski z tego co było przyczyną porażki jego poprzednika.Jednak też popełnia błędy.  (2014-08-04 22:46)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Zaraz, zaraz Panie Pawle. Oświadczenie jest za późno? Na co miałem się oburzać cztery lata temu? Przecież oświadczenie jest reakcją na kłamstwa publikowane w gazetce ZWiK, kolportowanej teraz.
Natomiast z obłudą propagandy miejskiej walczę konsekwentnie od początku tej kadencji. (2014-08-04 22:58)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy i nawet nie chodzi tutaj o Pana , tylko o P. Czubackiego. Będąc radnym , tylko ,że nie wiadomo po której stoi stronie koalicji, czy przeciwników Osieckiego ,w czasie tej kadencji zabrał no może z górą dwa razy głos i to na jakieś błahe tematy . I nawet wtedy kiedy Waszej ekipie zarzucano brak kompetencji ,Pan Czubacki siedział , jak przysłowiowa mysz pod miotłą .
A z jego głosowaniami było różnie ( są stenogramy z sesji , można sprawdzić) najczęściej wstrzymywał się od głosu .
Panie Jerzy a czy może Pan zaprzeczyć lub potwierdzić fakty , jakoby Pan Czubacki na swoje media brał pieniądze od Osieckiego . Tłumaczyłoby to całkowicie jego zachowania przy głosowaniach. (2014-08-04 23:22)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie ciacho1, z Panem Czubackim często rozmawiam o sprawach samorządowych, natomiast nie wtrącam się w jego biznesowe sprawy. Zatem nie zaprzeczę, ani też nie potwierdzę jego relacji finansowych z Panem Osieckim. Proszę zapytać rzecznika burmistrza, bo burmistrz Osiecki nie odpowiada. (2014-08-04 23:41)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy ma Pan duże poczucie humoru,ale zachowuje się Pan podobnie jak rzecznik w/g zasady  " jak coś dotyczy spraw pośrednio lub bezpośrednio związanych z moją opcją , to w sprawie nic nie wiem" ,bardzo wygodne stanowisko,choć mniemam ,że  dalekie od prawdy. (2014-08-04 23:50)
jerzyk2205jerzyk2205
0
Panie ciacho1 moja opcja to Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Ona w żadne relacje biznesowe z Panem Osieckim nie wchodziła. Trudno, żebym wtrącał się w czyjeś prywatne sprawy.  (2014-08-04 23:56)
NovJanNovJan
0

dokładnie ciacho ma racje:

panie Jerzy - naprawdę cenie fakt iż bierze pan udział w dyskusji na forum - odpowiada pan na praktycznie na wszystkie posty , nawet te niewygodne , pańska wiedze samorządowa również jest duża, ale po co pan Czubacki?

wszyscy doskonale wiemy ze jest to statysta i tyle - wiec po co nam taka osoba na najwyższym stanowisku w mieście.

trochę odwagi w podjęciu tej decyzji.

zapewne zaraz pan będzie pisał o obietnicach/zobowiązaniach wobec byłego burmistrza , że chce pan być w porządku wobec niego ze jest kompetentny(wg. pana) itp...

w tym tandemie daleko razem nie dojedziecie bo to tylko pan pedałuje

 

 

novjan

(2014-08-05 08:52)
RozpruwaczRozpruwacz
0
Panie Jerzy da pan już spokój, po co pan się znowu pcha do lokalnego korytka. Był pan w poprzedniej kadencji i co zapamiętałem z pańskiego urzędowania to uśmiech na twarzy nic więcej. Jak to jest nie możecie żyć bez bycia u władzy. Będąc poza jest pan niespełniony czy co? Niech pan to wytłumaczy. Dla mnie wszyscy jesteście tacy sami, czy z lewa czy z prawa. Macie w nosie wyborców poza jednym by przyszli głosować. Obce wam są sprawy zwykłych ludzi. Lampka zapala się wam przed wyborami i wtedy łasicie się.  (2014-08-05 11:25)
tadeusztadeusz
0

Szanowny
Panie Jerzy z tego lasu niewiele pozostało większość została
zaprzedana i wycięta w pień, jedyne bogactwo to jego młode silne i potężne korzenie, które pozwolą na prawidłowy jego rozwój, i
odbudowanie z tych które wyrosły w dobrym nowoczesnym
gospodarstwie no i mają odpowiedni gatunek( muszą być odporne i
ponadprzeciętną inteligentne) ... 

wyłącznie wiedza, i świadomość
społeczna dotycząca dotychczasowych błędów inwestycyjnych
może uchronić nasze miasto od bankructwa... idąc tym torem
zaprawieni w bojach są mało pożądani na obecną chwilę, a
akceptacja społeczna dotycząca tego bojowego nastawienia mniemam iż
będzie negatywna... 

im więcej będzie wspominał pan o zaprawieniu
w bojach tym większe może być rozczarowanie po 16stym listopada...


Jeśli
chodzi o sprawy publiczne wymagające: wiedzy, doświadczenia i
rozwagi .... wielu tych wspomnianych przez Pana prostych słów
o ile pamięć mnie nie myli zabrakło zanim objął rządy Oligarcha
Novoosiecki których jak zresztą widać zabrakło w rządach
jego i jego Novoosieckiego Rzecznika patologiczno-medialnego... potrafiącego każdą porażkę
i niegospodarną decyzję na łamach gazet i radiowych wypowiedzi
podnieść do rangi sukcesu... 

Całkowicie czuje się zdumiony i
zdezorientowany faktem informacji która jakiś czas temu do mnie dotarła, iż Pana Przyjaciel w tak ważnym
roku wyborczym pozbył się radia, gazety,agencji reklamowej (EMERYTURA)...
najwidoczniej Panowie jednak nic nie nauczyła was porażka sprzed
4lat do tych 27mln POLSKICH ZŁOTYCH jaką uzyskał na kampanię
Oligarcha Novoosiecki sami na tacy przynieśliście mu własne oręże
wraz z koniem bo giermek długo się nie Wach-ając sam uciekł do
przeciwnika...


Szanowny
Panie Jerzy zadam Panu ważne pytanie nad którym przyznam się
z ubolewaniem myślałem... jak na obecną chwilę poradzi Pan sobie
wspierając na swoich barkach Szanownych chłopaków bez broni
jaką były media...? do których jak mniemam... w
ostateczności... będziecie mieli utrudniany dostęp...


Jak
Pan widzi dalsze działania ?... może zabrnąłem w zbyt osobiste
dywagacje jednak jaka jest alternatywa Kierowcy jadącego autobusem
po pokrętnej drodze z wybojami bez hamulców z własną
rodziną na pokładzie gzie jeden dostaje zawału a Pan jako
kierowca jadąc równią pochyłą 200km/h przypomniał sobie
że zapomniał okularów... na dodatek cała straż i karetki z
nie wiadomo skąd czekała w planowanym miejscu wypadku aby udzielić
pierwszej pomocy tuż przy potężnej przepaści jaką można nazwać żartobliwie ostatnim skokiem Czubackim... radził bym z całym szacunkiem założyć spadochron zabezpieczający...

Ps:

Pozdrawiam  życząc wytrwałości i szczęścia

Tadeusz

(2014-08-05 15:54)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do rozpruwacza
Wesołek z Pana, skoro udało się zapamiętać tylko mój uśmiech na twarzy. W sumie i tak mam szczęście, że nie kojarzy mnie Pan z aferami, niekompetencją.A co do lokalnego korytka, którego tak Pan strzeże, to przydadzą mu się gruntowne zabiegi higieniczne. (2014-08-05 19:52)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do tadeusza
Proszę sobie głowy nie zaprzątać słabeuszami, bo może sił nie starczyć na emitenta mrzonek za 27 mln zł. Mazowiecka Wspólnota Samorządowa ma wiele celów do osiągnięcia i tak jak dotychczas będzie grać zespołowo i uczciwie. Z pewnością nie będzie szukać porady, ani u ponadprzeciętnie kłamiących, ani u ponad przeciętnie inteligentnych. Jedni i drudzy jawią się jako coraz bardziej wyalienowani. Spadochroniarze nie są z mojej bajki.

(2014-08-05 20:31)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy ja też szanuję Pana za Pana odwagę występowania ze swoją twarzą. ALE
Spadochroniarze nie są z mojej bajki.
Przecież drugim Wice, był Pan Ciołkiewicz , nie mieszkaniec naszego grodu i wtedy to była Pana bajka. Panie Jerzy tylko w całości siła , a Pan łamie te zasady i już nie wiem jakie ma Pan priorytety i czym Pan się kieruje. Każdy sobie sam ścieli , aby sen był dobry . (2014-08-05 23:34)
tadeusztadeusz
0
Szanowny Panie Jerzy liczyłem z Pana strony na komentarz bardziej zwrócony na kwintesencję problemu z którym wszyscy się borykamy... ponadto miałem nadzieję na rozwinięcie tematu z Pana strony z racji doświadczenia i mistrzowskiej jak do tej pory retoryki... Co... zawsze mnie wprawiało w zachwyt i ogromny podziw... no tak Czas robi swoje... negatywne doświadczenia na każdym z nas pozostawiają rany których od tak nie da się wyzbyć.... Z pełnym szacunkiem pozdrawiam....... jednocześnie wierząc iż chwilowa niedyspozycja to wina wyłącznie wielkiej odpowiedzialności ...
Zatem pozostaje mi życzyć miłego dnia i wypoczynku, a jak się Panu uda wygospodarować choć odrobinę czasu dla siebie, to również życzę aby nie był to czas stracony....
Pozdrawiam 
''tadeusz'' (2014-08-06 01:51)
jerzyk2205jerzyk2205
0
do ciacho1
Zdanie " Spadochroniarze nie są z mojej bajki"  było odpowiedzią na radę jakiej uprzejmie udzielił mi Pan tadeusz pisząc w konkluzji: "radził bym z całym szacunkiem założyć spadochron zabezpieczający...". Nie poszukuję do współpracy w samorządzie lokalnym amatorów skoków, którzy z zabezpieczającym spadochronem na plecach, rozglądają się jak korzystniej się ustawić.
Samorząd lokalny, z jego ok. 100 mln budżetu, to firma usługowa dla mieszkańców, w której niezastąpieni są fachowcy samorządowi. Wiceburmistrz Pan Ciołkiewicz, to ikona żyrardowskiego samorządu lokalnego i było dla mnie zaszczytem współpracować z nim dla dobra mieszkańców Sochaczewa. Tylko ktoś nie rozumiejący samorządu może mieć za złe taką współpracę. Przykro mi, że Pan nie zrozumiał mojej bajki.  (2014-08-06 06:24)
ciacho1ciacho1
0
Panie Jerzy
Problem spadochroniarzy , to w mojej wypowiedzi margines , sedno tkwi w czymś innym.Pozdrawiam (2014-08-06 09:53)
tomek794tomek794
0
A ja mam taką nadzieję że mieszkańcy Sochaczewa już nigdy nie zagłosują na Pana Czubackiego.Pamiętam,w sumie nie tylko ja,jak Pan Czubacki kandydował na Burmistrza.Stał w bramie rynku i rozdawał swoje ulotki,także rozdawał ulotki tym ludziom co handlowali na chodniku.Wówczas nikomu absolutnie to nie przeszkadzało.Ale czasy się zmieniły jak Pan Czubacki już został tym Burmistrzem.Za kawek czasu na tych ludzi handlujących na chodniku nasłał krawężnikowych psów.Tak jak się w tedy zachowała policja to nie dziwi fakt że nazywa się Was Psami w rzeczywistości to od kiedy Pies jest człowiekiem....Jeżeli chodzi o Sochaczew to nigdy nie mieliśmy dobrego Burmistrza.Panie Czubacki,jak wiem był Pan muzykantem,więc niech Pan dalej pluje w tą swoją trąbkę a rządzenie Miastem niech Pan zostawi komuś bardziej dbających o obywateli naszego miasta.
(2014-08-09 22:25)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy