Oszuści nie odpuszczają! Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy na terenie Sochaczewa

Zdjęcia i foto: Oszuści nie odpuszczają! Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy na terenie Sochaczewa  Komunikaty sochaczew

Dosłownie kilka minut temu miały miejsce kolejne próby wyłudzenia pieniędzy na terenie naszego miasta. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność. O ostatnich oszustwach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ

Mimo ciągłego nagłaśniania sprawy, oszuści nie odpuszczają. Przed chwilą miały miejsce kolejne dwie próby wyłudzenia gotówki od seniorów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzeżcie swoich bliskich!

Przypominamy:

- Szczególnie zagrożone są osoby posiadające telefony stacjonarne. Sprawcy typują swoje ofiary spośród takich osób.

- Nawet jeśli ktoś dopytuje, nie mów nikomu jaką sumą pieniędzy dysponujesz. Przestępcy i tak będą chcieli jak najwięcej.

- nigdy nie przekazuj pieniędzy osobom, których nie znasz.

- nigdy nie zostawiaj pieniędzy w bramach, koszach na śmieci lub innych miejscach wyznaczonych przez rozmówcę.

- jeżeli dzwoni do Ciebie osoba podająca się za członka rodziny lub znajomego i potrzebuje od Ciebie pieniędzy, rozłącz się. Odłóż słuchawkę, odczekaj chwilę i zadzwoń bezpośrednio do najbliższych, żeby to potwierdzić. Nie dzwoń z numeru na który dzwonili sprawcy.

- nie wypłacaj z banku dużych sum pieniędzy bez konsultacji z najbliższymi. Ty działasz pod presją czasu z nadzieją, że pomożesz osobie najbliższej lub uchronisz swoje środki przed utratą. Twoja rodzina może mieć inne spojrzenie na tą sytuację.

- jeśli ktoś próbował Cię oszukać lub padłeś ofiarą oszustów - natychmiast powiadom najbliższą jednostkę Policji.

Policja nigdy nie informuje osób postronnych o podejmowanych działaniach, a szczególnie o tajnych akcjach. Nigdy nie odbierają i nie przekazują pieniędzy. Jeśli odbierzemy telefon i nasz rozmówca będzie przedstawiał się jako np. funkcjonariusz czy inny pracownik instytucji i pojawi się temat związany z koniecznością przekazania przez nas na jakikolwiek cel pieniędzy, natychmiast dzwońmy pod nr 997, czy 112 po prawdziwych policjantów. W tym celu skorzystajmy najlepiej z innego aparatu telefonicznego np. od sąsiada.


(źródło KPP Sochaczew)  0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy