Otwarcie obiektów sportowych - basen, parki i boiska dostępne już za kilka dni

/ 4 zdjęć
Zdjęcia i foto: Otwarcie obiektów sportowych - basen, parki i boiska dostępne już za kilka dni Inne sporty sochaczew

Już w przyszłą sobotę, 6 czerwca zostaną zniesione kolejne obostrzenia. Działalność wznowią liczne ośrodki sportu i rekreacji. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli korzystać z miejskiej pływalni „Orka” na terenie MOSiR oraz z nowo otwartego w naszym mieście Parku Linowego w Chodakowie. Dodatkowo do życia wrócą siłownie, kręgielnie, kluby sportowe i wiele innych.

Od 6 czerwca możliwa będzie organizacja imprez sportowych do 150 osób. Co za tym idzie, kluby piłkarskie korzystające z MOSiR w Sochaczewie wrócą na boisko.

Zmiany na pływalni

Podczas dwumiesięcznej przerwy działalności pływalnia przeprowadziła wiele zmian i prac remontowych. Wymienione zostały płytki wokół części sportowej basenu, odnowione zostały ściany przy zjeżdżalniach, pojawiły się nowe ostrzegające instalacje oddymiające, przeprowadzony został przegląd ozonatorów, wymieniono filtry basenowe i odmalowano niektóre ściany. Już od 25 maja niecka basenowa wypełniona jest wodą i gotowa na przybycie klientów.


Na dzień dzisiejszy nie jest znana maksymalna, jednorazowa dopuszczalna ilość uczestników pływalni. Szafki znajdujące się w szatniach będą regularnie dezynfekowane, a klienci, przed wejściem, będą mieli mierzoną temperaturę.

Przypominamy, że karnety, których ważność skończyła się w trakcie wstrzymania działalności będą przedłużanie, po uprzednim okazaniu karnetu.

Otwarcie parku linowego !

W przyszłą sobotę 6 czerwca, o godz. 10:00 nastąpi wielkie otwarcie Parku Linowego przy uli. Chopina 101 w Chodakowie. Dla pierwszych śmiałków przygotowane zostaną specjalne promocje.

Park Linowy w Chodakowie powstał jesienią ubiegłego roku jako zwycięski projekt Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego.


Park składa się z trzech elementów. Trasa zielona jest skonstruowana z drewnianych platform oraz dziewięciu przeszkód linowych różnego typu. Ich długość wynosi od czterech do jedenastu metrów. Dystans całej trasy to 81 metrów. Oprócz przeszkód jest jeszcze zjazd tyrolski (20 metrów). Trasa czerwona, dla bardziej zaawansowanych, znajduje się na wysokości około pięciu metrów nad ziemią. To dziewięć przeszkód linowych o różnej konfiguracji oraz zjazd tyrolski o długości aż 90,5 metra. Jej łączna długość wynosi 166 metrów. Trzeci element to „linowy park zabaw” dla dzieci złożony z dwunastu przeszkód położonych nisko nad ziemią, a korzystanie z niego nie wymaga zastosowania lin asekuracyjnych i będzie bezpłatne.


Każdy uczestnik będzie zobligowany do uprzedniego szkolenia przeprowadzonego przez instruktorów parku. Śmiałkowie chętni do pokonania tras czerwonej i zielonej zobowiązani są do korzystania z pomocy liny asekuracyjnej i kasku ochronnego. Bezpieczeństwa w parku pilnuje siedmiu instruktorów, specjalnie wyszkolonych do swojej pracy. 27 maja ukończyli oni specjalny kurs przeprowadzony przez przedstawiciela wykonawcy Parku Linowego.

Środki ostrożności
Wszystkie urządzenia Parku linowego będą na bieżąco dezynfekowane, a na terenie obiektu będzie mogło znajdować jednorazowo 24 uczestników, nie wliczając obsługi.

 0
Oceń
(0 głosów)

 

Opinie i komentarze użytkowników (0)

skomentuj ten artykuł

e-Sochaczew.pl poleca filmy